06 Nisan 2014, Pazar 11:53:14

EN YENİ REKABET UÇAN AŞÇILAR

Havayolu şirketleri arasında yaşanan rekabet, sunulan yüksek hizmet kalitesi nedeniyle uçak seyahatlerini daha keyifli hale dönüştürmeye başladı. Özellikle ikram alanındaki ürün çeşitliliği, müşteri memnuniyetini her geçen gün artırıyor. Son yenilik, hostes aşçı konsepti...
  • 4milyar 5milyardan aşla maaş almıyolar yeniler eskiler daha fazla alıyolar
  • bencede doco calişanları hazırı sunarak gereksız çok para alıyolar her Uçuş başi gitti geldi parasıda alınıyor dışhatlar için bu ülke görüp geziyorlar bide üstüne şikayet ediyorlar ve güyaaaaaaa hostesler çirkinmiş deniyo güzel olsalar ne yapacak lar acaba hosteslerle Şu gerçek hazırı ver ve fazla para al Buda iyi iş aklı olan bu işi yapsınnnn
  • Nasilki atlas ve pegasus kendi cheflerini kendileri alip catering firmalarinda egitim aldiriyorsa,thy de chef ilanlarini kendi bünyesinde verip alimlarida thynin insan kaynaklari yapmali taseron bir sirkette keyfi egitim ve eleme kisisel eleme yöntemleri yapilip insanlarin ekmekleriyle oynamalarinin önüne gecilmis olur bu sekilde .thy ye yakisan chef alimi ve egitimi bu sekilde olmali taseronlarin catering firmalarin eline birakilmamali.
  • Akli olan bu sirkete basvurmaz.bu sirkette alti ay calistim ve kendi istegimle ayrildim.suan baska bi havayolu sirketinde calisiyorum kafam o kadar rahat ki.egolari tavan yapmis seflerin ,zamaninda sagda solda hic bisey olamamis ama sirkette sekiz ayda egitim sefi olmus fakat sanarsin ki kendini sirketim ceo su yada muduru oldugunu sanan sacma sapan insanlarla dolu bir ortam.durmadan kazandiklari paralardan yaptiklari tatilden yedikleri yemege varana kadar anlatan kalitede insanlar.karsilarindaki insandan surekli itaat beklerler,bi kere slm verme ikinci gun isinde iyi diilsin dikkat et diye uyari alirsin.ana yok herkese yalakalik yapip az is yaparsan senden iyisi yoktur.egitimlere gelince kendini egitimci sanan fakat boyle bi vasiftan uzaktan yakindan alakasi olmayan insanlardan iki aya yakin egitim aliriz.kendilerini askeriyede komutan falan sanarlar.her durumda sesimizi kesicek özgüvenimizi kiricak tabiri yerindeyse ezik insan tipini yaratmakta üstlerine yoktur.

Havayolu şirketleri arasında yaşanan rekabet, sunulan yüksek hizmet kalitesi nedeniyle uçak seyahatlerini daha keyifli hale dönüştürmeye başladı. Özellikle ikram alanındaki ürün çeşitliliği, müşteri memnuniyetini her geçen gün artırıyor. Son yenilik, hostes aşçı konsepti.

Her geçen yıl daha zengin menülerle yolcularına sürpriz yapan şirketlerin uçan aşçı konsepti beklenenden fazla ilgi gördü. Ülkemizde sadece THY uçaklarında karşılaştığımız bu gökyüzü aşçıları, gelecek aydan itibaren Atlasjet’in Londra uçuşlarında da hizmet sunmaya başlayacak. Atlasjet’in aşçıları, seyahat boyunca kabin ekibine (hostes) servis konusunda yardımcı olurken, yolculara yemek tarifi de verecek.

THY uçaklarında hizmet sunan Turkish Do&Co şirketinin eğitimli ve tecrübeli uçan aşçı sayısı 600’ü buldu. New York, Şikago, Singapur ve Tokyo gibi uzun hatlarda 261, diğer yurtdışı hatlarda 337 uçan aşçı sayısının kısa süre sonra 800’e ulaşması planlanıyor. Bu konuda çalışmalarını sürdüren şirket, uçan aşçılarıyla gökyüzünde görevli kabin ekibine yemeğin hazırlanması aşamasında profesyonel destek sağlamakla kalmıyor, Türk misafirperverliğinin tüm dünyaya gösterilmesinde büyük rol oynuyor.

Hostes aşçılar geliyor

Uçan aşçı konseptinin yolcular tarafından büyük ilgi görmesini dikkate alan Atlasjet yönetimi ise ikram alanında farklı bir yaklaşım sergiledi. 2 Mayıs’ta Londra uçuşlarıyla görev almaya başlayacak aşçıları daha önce ‘hosteslik’ yapan kişiler arasından seçen şirket, kabin ekibine ciddi destek sağlamayı planlıyor. Şirket ilk aşamada dört kadın aşçı alımı gerçekleştirecek. Daha önce uçuş güvenlik eğitimi alan aşçılar, servis konsepti kursuna katılarak uçaklarda görev yapmaya hazır hale gelecek. Şef aşçılar, uçuşlarda sadece business sınıfta seyahat eden yolculara hizmet sunacak. Atlasjet Genel Müdürü Orhan Coşkun, uygulamanın yolcular tarafından ilgi göreceğinden emin olduklarına dikkat çekerek, daha önce hosteslik yapmış aşçıların hem uçuş güvenliğine hem de hizmet kalitesine ciddi katkı sağlayacağını dile getiriyor. Coşkun, ayrıca uçan aşçı uygulamasının diğer hatlarda da yaygınlaştırılacağını ifade ediyor.

Pegasus da rekabete katıldı

THY ve Atlasjet’teki yenilenen ikram konsepti, Pegasus Havayolları’nda farklı şekilde uygulanacak. Gökyüzünde suşi ikram eden şirket, şimdi de ‘Arda’nın Mutfağı’ isimli TV programı ile tanınan Şef Aşçı Arda Türkmen ile işbirliğine gidiyor. Şirket, çarşamba günü düzenleyeceği basın toplantısı ile yolculara hazırlayacağı sürprizi açıklayacak.

Uçan aşçılar özel tabak hazırlıyor

Şef aşçılar, gökyüzünde 5 yıldızlı restoran kalitesinde hizmet verilmesini sağlamakla kalmıyor, uçuş süresince yolcu taleplerinin yerinde değerlendirilmesi fırsatı da sunuyor. Kabin memurlarına servis konusunda yardım eden uçan aşçılar, aynı zamanda yolculara sunum yaparak arzu edilen tabakları hazırlıyor. Büyük ilgi gören aşçılar, uçuş boyunca bir yandan servisle uğraşırken, bir yandan da yolculara yemek tarifi verip fotoğraf çektiriyor. Bu ilginç uygulamayla seyahat boyunca kahvaltıdan sıcak yemek çeşitlerine, tatlılardan meyve ikramına kadar bol seçenekli menü ve son derece elit ikramlarla uçuşunuzu unutulmaz bir anıya dönüştürüyorsunuz. İnce belli bardakla sunulan çay veya bol köpüklü bir Türk kahvesiyle de seyahatinize ayrı bir anlam katabilirsiniz.

İsteyene özel menü de var

Havayolu şirketleri, her gün uçuşlarda binlerce menü ikram ederken, bebek, çocuk, vejetaryen, alerjisi olan veya farklı dine mensup yolcuları da unutmuyor. Yolculuğun, yemek yüzünden kâbusa dönüşmesini istemeyen şirketler, özel menüler de hazırlıyor. Ayrıcalıklı menülerden istifade edebilmek için tek yapmanız gereken, rezervasyon sırasında veya uçuştan en az 24 saat önce bu hizmeti sunan şirketlere bilgi vermek. Şirketlerin internet sitelerine girerek, sadece dış hat uçuşlarında ikram edilen bu özel hizmet menüsündeki yemek çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Mustafa Gün / Zaman

EN YENİ REKABET UÇAN AŞÇILAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Yok ~ 3 yıl önce
4milyar 5milyardan aşla maaş almıyolar yeniler eskiler daha fazla alıyolar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flying chef ~ 3 yıl önce
bencede doco calişanları hazırı sunarak gereksız çok para alıyolar her Uçuş başi gitti geldi parasıda alınıyor dışhatlar için bu ülke görüp geziyorlar bide üstüne şikayet ediyorlar ve güyaaaaaaa hostesler çirkinmiş deniyo güzel olsalar ne yapacak lar acaba hosteslerle Şu gerçek hazırı ver ve fazla para al Buda iyi iş aklı olan bu işi yapsınnnn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
egitimler ~ 3 yıl önce
Nasilki atlas ve pegasus kendi cheflerini kendileri alip catering firmalarinda egitim aldiriyorsa,thy de chef ilanlarini kendi bünyesinde verip alimlarida thynin insan kaynaklari yapmali taseron bir sirkette keyfi egitim ve eleme kisisel eleme yöntemleri yapilip insanlarin ekmekleriyle oynamalarinin önüne gecilmis olur bu sekilde .thy ye yakisan chef alimi ve egitimi bu sekilde olmali taseronlarin catering firmalarin eline birakilmamali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eski şef ~ 3 yıl önce
Akli olan bu sirkete basvurmaz.bu sirkette alti ay calistim ve kendi istegimle ayrildim.suan baska bi havayolu sirketinde calisiyorum kafam o kadar rahat ki.egolari tavan yapmis seflerin ,zamaninda sagda solda hic bisey olamamis ama sirkette sekiz ayda egitim sefi olmus fakat sanarsin ki kendini sirketim ceo su yada muduru oldugunu sanan sacma sapan insanlarla dolu bir ortam.durmadan kazandiklari paralardan yaptiklari tatilden yedikleri yemege varana kadar anlatan kalitede insanlar.karsilarindaki insandan surekli itaat beklerler,bi kere slm verme ikinci gun isinde iyi diilsin dikkat et diye uyari alirsin.ana yok herkese yalakalik yapip az is yaparsan senden iyisi yoktur.egitimlere gelince kendini egitimci sanan fakat boyle bi vasiftan uzaktan yakindan alakasi olmayan insanlardan iki aya yakin egitim aliriz.kendilerini askeriyede komutan falan sanarlar.her durumda sesimizi kesicek özgüvenimizi kiricak tabiri yerindeyse ezik insan tipini yaratmakta üstlerine yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000