28 Aralık 2009, Pazartesi 08:10:17

"En iyisi Temel Kotil"

Star Gazetesi yazarlarından Aziz Üstel, Türk Hava Yolları Temel Kotil'in yılın yönetici olması gerektiğini ifade eden bir köşe yazmış...
  • bence yılın yöneticisi mithat karakapıcı bi kabiliyeti olmamasına rağmen yıllardır dimdik ayakta albay tırpanı yemese öyletmiş.ben önce karakapıcıya sonra diğer yöneticilere hakkımı helal etmiyorum.benim thy ye onca emeğime karşılık mitoşa bırakıp terkettiğim haklarım neticesinde bugün thy nizden 50 yaşına acaba kuvezdemi geldiniz diyeceğim bilgisizler yanımda bugün.alana lanet gelene lanet.yuh diyorum.
  • bu haberi lale takozu yapsa gerek.astı perişan olmuş üstü koyverip gitmiş bi yönetici bu kadar tabakta sunulur.benden hepsine lanet okumaca.mitoşu da alın yanınıza.karakapı arayın siz.gün ola harman ola.
  • Ben Temel beyi basarili bir yönetici olarak görüyorum. Neden mi: 1) Görünen köy kilavuz istemez 2) Meyve veren agac taslanir 3) THY nin sergiledigi basari ortadadir 4) Kendisi yillar sonra kendisi ile övünebilecegimiz bir yöneticidir. Temel bey le neden bu kadar ugrasiyorlar anlamiyorum? (Kimse yanlis anlamasin: Ben Temel bay in akrabasi degilim, bedava ucak bileti de almadim) Yolunuz acik olsun Temel Bey, dogru yoldasiniz ...
  • Bu Genel Müdür, yanlış uçağa binip Kıbrıs yerine Ankaraya giden Kemal Unakıtan'ın karısı Ahsen Unakıtan'ın fırçasını telefonda yer yemez hemen ilk uçağa atlayıpta Ankaraya giden ve kadının karşısında hazırola geçip "Efendim hatamızı nasıl telafi edebiliriz" diye eğilip bükülen Genel Mdür mü???? Peh peh peh ... Bunun yanında Aziz efendi artık kaç beleş yurt dışı seyahati ve ağırlanması kazanacak biliyor musunuz?

Geçenlerde, THY Genel Müdürü Temel Kotil’le oturup uzun uzun sohbet ettik. Hani bazı geri zekalı, eline kim her nedense kalem tutuşturmuş zerzavatlar var ya Temel Beye bilgisiz falan diyen, çok isterdim onlar da bu sohbette bulunsun. Temel Kotil, İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünü bitirmiş, Michigan Üniversitesinde doktora yapmış, yıllarca THY Genel Müdür Teknik Yardımcılığı görevini sürdürmüş. Bu önemli değil aslında. Ama asıl çok önemli olan, 2009 kriz yılında, dünyanın bütün hava yolları zarar ederken, adam çıkarırken, gittikleri ülke sayılarını azaltırken, THY binlerce kabin hizmetleri personeli ve teknik eleman almış işe. Niye? Çünkü Avrupa’nın 14. sıradaki hava yoluyken 4. olmuş da ondan! Uçtuğu ülke sayısı, sefer sayısı artmış ve cirosu bu yıl sonunda 5 milyar doları aşacak. Dahası Boeing 777’ler başta olmak üzere yepyeni Boeing ve Airbus’lar katılacak filoya. Eskiden dünyanın “dev uçak firmaları” THY’i satın almak isterken, eğer THY bunlardan birini yakında satın alırsa hiç şaşmayın. Onun için Kotil ve Tekin bence 2009’un yöneticisi.

Aziz Üstel
Star

"En iyisi Temel Kotil"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 8 yıl önce
bence yılın yöneticisi mithat karakapıcı bi kabiliyeti olmamasına rağmen yıllardır dimdik ayakta albay tırpanı yemese öyletmiş.ben önce karakapıcıya sonra diğer yöneticilere hakkımı helal etmiyorum.benim thy ye onca emeğime karşılık mitoşa bırakıp terkettiğim haklarım neticesinde bugün thy nizden 50 yaşına acaba kuvezdemi geldiniz diyeceğim bilgisizler yanımda bugün.alana lanet gelene lanet.yuh diyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu haberi lale takozu yapsa gerek.astı perişan olmuş üstü koyverip gitmiş bi yönetici bu kadar tabakta sunulur.benden hepsine lanet okumaca.mitoşu da alın yanınıza.karakapı arayın siz.gün ola harman ola.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ben Temel beyi basarili bir yönetici olarak görüyorum. Neden mi: 1) Görünen köy kilavuz istemez 2) Meyve veren agac taslanir 3) THY nin sergiledigi basari ortadadir 4) Kendisi yillar sonra kendisi ile övünebilecegimiz bir yöneticidir. Temel bey le neden bu kadar ugrasiyorlar anlamiyorum? (Kimse yanlis anlamasin: Ben Temel bay in akrabasi degilim, bedava ucak bileti de almadim) Yolunuz acik olsun Temel Bey, dogru yoldasiniz ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu Genel Müdür, yanlış uçağa binip Kıbrıs yerine Ankaraya giden Kemal Unakıtan'ın karısı Ahsen Unakıtan'ın fırçasını telefonda yer yemez hemen ilk uçağa atlayıpta Ankaraya giden ve kadının karşısında hazırola geçip "Efendim hatamızı nasıl telafi edebiliriz" diye eğilip bükülen Genel Mdür mü???? Peh peh peh ... Bunun yanında Aziz efendi artık kaç beleş yurt dışı seyahati ve ağırlanması kazanacak biliyor musunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000