02 Şubat 2010, Salı 12:58:40

EN GÜVENLİ HAVAYOLU KTHY OLDU

Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY), Avrupa’da 6 ülkede toplam 40’tan fazla meydanda ve habersiz olarak yapılan Yabancı Uçak Güvenlik Denetimi’nde (SAFA), Türkiye Cumhuriyeti Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne bağlı 17 havayolu arasında birinci sırada en başarılı havayolu ünvanına sahip oldu.
  • yarın 137 kişi işten durduruluyor.. ama bunun hesabını bu halk sizden elbet soracak...insanların ekmek parası ile oynamanın ne demek olduğunu anlaycaksınız.
  • 137 kişiyi kthy 4.3.2010 tarihinde işten çıkaracak.
  • KTHY’de işten çıkarmalar başladı! Kurumun kurtulması için son çareyi işten durdurmalarda bulan KTHY yönetimi Türkiye’deki ofislerden sonra KKTC’de işten durdurma operasyonlarını başlattı. İlk olarak da ekip şefi ve teknisyenler bundan nasibini aldı. KTHY’de önceki gün işten durdurulan personelin isimleri şöyle; Ahmet Adanur, Serkan Karaoğlan, Mustafa Karaoğlan, Orhan Bulut ve Hasan Futa Çetin. (KTHY amblem)
  • grev bakanlar kuru tarafından 60 gün ertelenmiş? neden mi? çünkü nisanda cumhurbaşkanlığı seçimi var hükümet nisana kadar ortalığı ne kadar bastırırsa iyidir, malum oy kaybı yaratmaya gerek yok. haa nisandan sonra isterse KTHY batsın kimin umurunda....

Uçuş emniyeti ve yolcu güvenliğinin ana kriter olduğu sözkonusu habersiz uçak başı değerlendirmelerde, uçağın fiziki durumu, kokpit ve kabin ekibi denetimleri, uçağın kabin durumu ve uçağın teknik değerlendirmesi yapılıyor. Kuzey operasyonu dahil uçulan 40’tan fazla meydanda Sivil Havacılık Otoriteleri tarafından yapılan bu denetlemelerde özellikle İtalya uçuşlarında hemen hemen her inişi takiben denetleme yapıldı. Avrupa Birliği’ndeki tüm denetlemelerin aktarıldığı veri bankasından çıkan bu sonuç ile KTHY, 17 Türk şirketi arasında Avrupa’ya uçan en güvenli ve operasyon gerekliliklerini yerine getiren havayolu şirketi oldu. En düşük puanın en başarılı olarak görüldüğü değerlendirmelerde KTHY 0,18’lik bulgu oranını elde etti. AB ülkeleri içerisinde dahi çok düşük olan bu bulgu oranının Türkiye ortalaması 0,64 oldu.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) standartları arasında yer alan ve operasyonel anlamda havayolu şirketleri açısından en önemli prestij olarak görülen SAFA değerlendirmelerinde toplam 54 maddeye göre değerlendirmeler yapıldı ve bu maddelerin tamamına yakınında Kıbrıs Türk Hava Yolları uçaklarında sıfır bulgu tespit edildi.

2009 yılında KTHY’nin en önemli hedefleri arasında yer alan bu denetlemelerde amaçlanan hedefe en üst düzeyde ulaşıldığının altını çizen Kıbrıs Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Erol Atakan, SHGM’nde de memnuniyet yaratan bu başarı için belirlenen plan çerçevesinde Yer İşletme Operasyon denetlemelerinin birçok meydanda yapıldığını, buna ek olarak da KTHY uçaklarına gerek Ercan’da, gerekse Türkiye’deki birçok meydanda saat mevhumu gözetilmeksizin KTHY Kalite Başkanlığı tarafından habersiz denetlemeler yapılarak başarının öngörüldüğünü söyledi.

Kıbrıs Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Erol Atakan, “Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın yaşamış olduğu mali zorlukların üstesinden gelmek için çabalarımızı yoğun bir şekilde sürdürürken, uçaklarımızın ve yolcularımızın güvenliği her zaman olduğu gibi göreve geldiğimiz günden itibaren en önemli önceliğimiz olmuştur. 6 ülkede 40’tan fazla meydanda yapılan habersiz denetlemeler sonucunda, Türkiye ortalamasının da altında elde ettiğimiz 0,18’lik bulgu oranı ile uçaklarımızın güvenliğinin uluslararası saygın kuruluşlar tarafından da tescil edilmiş olmasının gururunu yaşıyoruz. Uçuş operasyonlarına yönelik olarak gerek kokpit, gerek teknik, gerek kabin, gerek operasyon yer personeli, gerekse ilgili yöneticilerin konuya ilişkin hassasiyetleri ile bu hedeflere ekip olarak ulaşılmıştır. Sözkonusu başarıda ilgili tüm birimlerimiz ile birlikte titizlikle çalışmak, kendi bünyemizde de gerekli tüm denetimleri ve hazırlıkları yapmak etkili olmuştur. Bu vesile ile Yönetim Kurulumuza, Kalite Yönetim, Uçuş İşletme, Teknik Başkanlık ve Yer İşletme birimlerimize yoğun çabaları ve titiz çalışmalarından ötürü teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca göreve geldiği günden itibaren Kıbrıs Türk Hava Yolları’na önemli düzeyde zamanını ayıran ve milli havayolumuzu içinde bulunduğu zor durumdan çıkarmak için yoğun çaba harcayan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanımız Sayın Hasan Taçoy’a yönetimimize olan inancı ve pozitif enerjisini bizlere de aktardığı için şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ise, KTHY’nin, yolcularının güvenliğini maksimum düzeyde sağlamak için yoğun çaba harcayan tüm personelinin kuruma olan bağlılığı ve çalışma azmini takdir ettiğini ve memnuniyet duyduğunu belirterek, “KTHY’nin SAFA değerlendirmelerinde birincilik elde etmesi gurur vericidir” dedi.

EN GÜVENLİ HAVAYOLU KTHY OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 8 yıl önce
yarın 137 kişi işten durduruluyor.. ama bunun hesabını bu halk sizden elbet soracak...insanların ekmek parası ile oynamanın ne demek olduğunu anlaycaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
137 kişiyi kthy 4.3.2010 tarihinde işten çıkaracak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
KTHY’de işten çıkarmalar başladı! Kurumun kurtulması için son çareyi işten durdurmalarda bulan KTHY yönetimi Türkiye’deki ofislerden sonra KKTC’de işten durdurma operasyonlarını başlattı. İlk olarak da ekip şefi ve teknisyenler bundan nasibini aldı. KTHY’de önceki gün işten durdurulan personelin isimleri şöyle; Ahmet Adanur, Serkan Karaoğlan, Mustafa Karaoğlan, Orhan Bulut ve Hasan Futa Çetin. (KTHY amblem)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
grev bakanlar kuru tarafından 60 gün ertelenmiş? neden mi? çünkü nisanda cumhurbaşkanlığı seçimi var hükümet nisana kadar ortalığı ne kadar bastırırsa iyidir, malum oy kaybı yaratmaya gerek yok. haa nisandan sonra isterse KTHY batsın kimin umurunda....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000