04 Nisan 2017, Salı 15:18:33

En değerli havayolları açıklandı; Emirates'e şok

Dünyanın önde gelen marka değerleme kurumu Brand Finance 2017 yılına ait dünyanın en değerli havayolu şirketleri listesini yayımladı.
  • Zaten arapların kategoriye alınmaları bile yanlış. Neden şokmuş.
  • Neden şokmuş ? Araptan birinci havayolu olur mu ?
  • herhalde abd şirketleri birinci olacaktı hafızlar hacılar adam dünyada ticari jetlerin %55 piyasasına sahip yani senin iç pazarında otobüs minübüs ürettiğin gibi adamlar UÇAK YAPIYOR UÇAKKK. AMERİKADA KARAYOLU VE TRENLE ULAŞIM ÇOK VAKİT ALDIĞINDAN İNSANLAR UÇAK KULLANIYORLAR. havayolu dediğin alt tarafı hizmet sektörüdür yani zengin gavurlar için ayrıntıdır bir ayrıcalık değildir isteseler THY den çok daha iyi hizmet verirler bak ne diyorum hizmetsiz özensiz halleri bile THY ye nal toplatmış THY gibi hizmet etseler herhalde thy ye 10 çekerler.
  • Taylorist olarak yönetilen thy den gelişme çıkmaz.çalışana değer yok

Dünyanın önde gelen marka değerleme kurumu Brand Finance 2017 yılına ait dünyanın en değerli havayolu şirketleri listesini yayımladı.

En değerli 50 havayolu şirketinin listelendiği sıralamada Birleşik Arap Emirlikleri'nin dev havayolu Emirates'in düşüşü dikkat çekti. Geçen yılın en değerli havayolu şirketi olan Emirates, bu yılki listede 4. sıraya geriledi. Birinciliği ise geçtiğimiz yıl 3. olan American Airlines şirketi aldı. Delta Havayolları ise geçen yıl 2. sıradki yerini korudu.

Türk Hava Yolları (THY) ise geçen yıl açıklanan listede en değerli havayolları listesinde 11'inci sırada yer alıyordu. Rusya krizi ve 2016 yılında meydana gelen terör, darbe kalkışması ve Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör eyleminin de etkisi ile Türk sivil havacılığı sancılı bir döneme girmişti. Bazı uçaklarını yere indiren THY giderlerini azaltmak için de birçok yöntem denemişti. 

Bu yaşananların da etkisi ile THY, bu yılki Brand Finance En Değerli Havayolları listesinde 5 basamak düşüş yaşayarak 16'ncı sıraya geriledi. 

Alman devi Lufthansa ise listede 11'inci sırada kendine yer buldu.

En değerli havayolları açıklandı; Emirates'e şok

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

Şok Mok ~ 1 yıl önce
Zaten arapların kategoriye alınmaları bile yanlış. Neden şokmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şok ~ 1 yıl önce
Neden şokmuş ? Araptan birinci havayolu olur mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğrucu ~ 1 yıl önce
herhalde abd şirketleri birinci olacaktı hafızlar hacılar adam dünyada ticari jetlerin %55 piyasasına sahip yani senin iç pazarında otobüs minübüs ürettiğin gibi adamlar UÇAK YAPIYOR UÇAKKK. AMERİKADA KARAYOLU VE TRENLE ULAŞIM ÇOK VAKİT ALDIĞINDAN İNSANLAR UÇAK KULLANIYORLAR. havayolu dediğin alt tarafı hizmet sektörüdür yani zengin gavurlar için ayrıntıdır bir ayrıcalık değildir isteseler THY den çok daha iyi hizmet verirler bak ne diyorum hizmetsiz özensiz halleri bile THY ye nal toplatmış THY gibi hizmet etseler herhalde thy ye 10 çekerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bayram ~ 1 yıl önce
Senin şirketin ne zaman Thy yi geçecek. Yoksa geçtimi. Bişeylerde biz mi yapsak. Yada seni elin ABD lisine verelimde adam yerine koysunlar. Memleketimi aşağılamak o cenahtan daha kolay olur hem. Başın göğe erer adam olursun.
Klasik yönetim anlayışındakı thy ~ 1 yıl önce
Taylorist olarak yönetilen thy den gelişme çıkmaz.çalışana değer yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000