09 Ekim 2013, Çarşamba 12:43:48

EMEK MECLİSİ'NDEN SERT AÇIKLAMA!

Emek Meclisi bir açıklama yayınlayarak THY yönetimini ve sendikayı sert bir dille eleştirdi ve ekledi; 'THY Teknik A.Ş. seçimlerinden çekiliyoruz...
  • SENDİKACILIK ADINA ORTAYA ÇIKAN TÜM EKİPLER BAKIN VE ARAŞTIRIN HEPSİ SONUNDA KENDİ ÇIKARLARI İÇİN UĞRAŞ VERİYORLAR EMEK MECLİSİ DENEN TOPLULUK TAMAMI EMEKLİLİĞİ GELMİŞ KENDİNİ ŞİRKET İÇİNDE TUTMAK İÇİN OLUŞMUŞ GRUP YANİ SONUC OLARAK ÇIKARLARIN OLUŞTUĞU GRUPLAR...SENDİKACILIK FARKLI BİR DURUM....
  • İşçi komitesi denilen arkadaşlar zaten bir süre grev yapıp sonra hamdi beyle görüştükten sonra bir anda grevi kıran 2-3 steward ve hostesten oluşma bir gurup şimdi adam mı oldular da komite kurdular aynı ekip grev de de grev komitesi kurdular ama onu da başaramadılar eline yüzüne bulaştırdıllar sonuç yine aynı
  • Vay be şimdi de ucube olduk . Bakalım gelecek dönemde ne gibi sıfatlarla anılcaz .
  • Eee anladınız mı şimdi kim işverenci ?işçi komitesi de gökkuşağı ile birlikte işverenin adamı. Gözlerinizi dört açın artık.emek Meclisini boşuna yaftaladiniz.ayçini anlatmaya lüzum görmüyorum çünkü senelerdir bilen biliyor son gelinen nokta da ortada.

Yapılan açıklamada:

Hava-İş Sendikasının Genel Kurulu yaklaşırken, yapılmaya çalışılan delege seçimleri seçim olmaktan çıkarılmaya çalışılıyor.

• 24 yıldır iktidarda olan Hava-İş Sendikasının atama yoluyla yaptığı delege belirleme yöntemi şimdi THY AO ve THY Teknik AŞ işvereni tarafından uygulanıyor.

• Emek Meclisi, demokratik bir anlayış, ahlaklı bir duruş, işyerlerimizi ve çalışanları yarına taşıyacak projeler ile temiz bir sendikal anlayış konusundaki düşüncelerini çalışanlarla paylaşmış ve bu yolda yürüyüşünü başlatmıştı.

• Bu yürüyüşten ve ahlaklı duruştan korkan işveren, işverenin kucağında sendikacılık yapmaya hazırlananlar, THY Teknik AŞ’de Emek Meclisi delegelerini zorla kendi listelerine yazmak, işten atmayla tehdit etmek dâhil her türlü anti demokratik uygulamalar içerisine girmişlerdir.

• Gelinen bu aşamada Emek Meclisi olarak THY Teknik AŞ seçimlerinden çekiliyoruz.

• THY Teknik AŞ’de muhalefet listesi olarak çıkacak liste ve bu listede yer alan aday delege isimleriyle Emek Meclisi’nin hiçbir bağı yoktur.

• Ankara ve Antalya Şubelerinde de Emek Meclisi üyeleri ve gönüllüleri baskı altına alınarak seçimden çekilmeye zorlanmaktadırlar.

Yaratılan bu toz bulutu içerisinde oynanan oyun açık ve nettir. Ya mevcut Hava-İş Yönetimi ya da işverenin kontrolünde bir yönetimin işaretleri verilmekte ve her iki durumda da işverenin bugünkü rahatlığının devamı istenmektedir.

• Daha önce İşveren tarafından tehdit edildiği iddia edilen ve Gökkuşağı Hareketi gönüllüsü bir arkadaşın THY Teknik AŞ’de kişileri tehdit ederek muhalefet listesi hazırlaması çalışanların tepkisine yol açıyor.

• Uçuş İşletme seçimleri öncesinde THY AO işverenince REV/3’ün uygulanacağını açıklaması toplumun tercihlerini nasıl yönlendirdiği açıkça görülüyor.

• Son zamanlarda özellikle Uçuş İşletme birimlerinde birilerinin Emek Meclisi adını kullanarak bizim bilgimiz dışında çalışanlara diğer oluşumlarla ortak hareket edildiği bilgisi verilerek delege yazma çalışmaları oynanan kirli oyunun bir parçasıdır.

• İşçi Komitesi ve Gökkuşağı Hareketinin kimler tarafından bir araya getirildiği görülmekte ve dikkatle izlenmektedir. Birileri artık bunun farkına varmak durumundadır.

Değerli Arkadaşlar,

• Bürokratlaşmış, yerlerde sürünen işçiler için hiçbir şey yapacak hali kalmamış sendikal anlayışa mahkûm edilmek istemiyoruz. 

• Dün Yer İşletme’yi ve satış ofislerini özelleştirip çalışanları işten atanlar, THY Teknik AŞ’nin kalbine Habom ucubesini sokanlar, son halkayı da tamamlamak istiyorlar.

• Mevcut Hava-İş ve THY A.O. yönetimi birlikte Kabin A.Ş’yi de hayata geçirerek görevlerini tamamlamayı planlıyorlar. Tehlike büyüktür.

• Bugün oynanan oyun böyle bir oyundur. Buna prim vermemeliyiz ve buna karşı özellikle Uçuş İşletme çalışanları akıl direncini göstermelidir.

• Emek Meclisi’nin uygar, demokratik ve ne yaptığını bilen tavrı havacılık çalışanlarının ruhu ile birleşen tavırdır.

Bundan vazgeçmeyeceğiz, demokratik tavır ve mücadeleyi yükselterek taşımaya devam edeceğiz.

Esir olmayacağız, aklı ve vicdanı temsil etmeye devam edeceğiz.
 
Saygılarımızla.

EMEK MECLİSİ'NDEN SERT AÇIKLAMA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

tarafsız ~ 5 yıl önce
SENDİKACILIK ADINA ORTAYA ÇIKAN TÜM EKİPLER BAKIN VE ARAŞTIRIN HEPSİ SONUNDA KENDİ ÇIKARLARI İÇİN UĞRAŞ VERİYORLAR EMEK MECLİSİ DENEN TOPLULUK TAMAMI EMEKLİLİĞİ GELMİŞ KENDİNİ ŞİRKET İÇİNDE TUTMAK İÇİN OLUŞMUŞ GRUP YANİ SONUC OLARAK ÇIKARLARIN OLUŞTUĞU GRUPLAR...SENDİKACILIK FARKLI BİR DURUM....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komite??? ~ 5 yıl önce
İşçi komitesi denilen arkadaşlar zaten bir süre grev yapıp sonra hamdi beyle görüştükten sonra bir anda grevi kıran 2-3 steward ve hostesten oluşma bir gurup şimdi adam mı oldular da komite kurdular aynı ekip grev de de grev komitesi kurdular ama onu da başaramadılar eline yüzüne bulaştırdıllar sonuç yine aynı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habom ~ 5 yıl önce
Vay be şimdi de ucube olduk . Bakalım gelecek dönemde ne gibi sıfatlarla anılcaz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kim işverenci??? ~ 5 yıl önce
Eee anladınız mı şimdi kim işverenci ?işçi komitesi de gökkuşağı ile birlikte işverenin adamı. Gözlerinizi dört açın artık.emek Meclisini boşuna yaftaladiniz.ayçini anlatmaya lüzum görmüyorum çünkü senelerdir bilen biliyor son gelinen nokta da ortada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000