19 Ekim 2012, Cuma 08:14:07

DOLULUK ORANLARI YÜZDE 80'İ BULDU

Türk Hava Yolları Sinop İstasyon Müdürü Macid Boyar, Sinoplu'nun uçağına sahip çıktığını ve doluluk oranlarının yüzde 80 seviyelerinde olduğunu açıkladı.
  • kar/zara nedir,,,onemli olan o
  • Sinoba uçak konulduktan sonra Ailecek Artık uçakla gidiyoruz.12-13 Saat otobus yolculuğundansa 1,5 saatlik ucak yolculuğu hem zamandan tasarruf hemde konfor bakımından oldukça rahat eskiden yılda bir kere gittiğimiz memleketimize 5 kere gidebiliyoruz.otobus yolculuğu baya yorucu oluyor.uçakla hafta sonları 2-3 günlüğüne gidebiliyoruz.ilçelere servis olursa kapasite dahada artar havalimanını pistini büyütüp daha büyük uçaklar inmesine imkan verir.bir ayancıklı olarak otogardan yarım saatte bir kalkan sinop-ayancık servisleri uçak iniş saatinde burdan kaldıralabilir diye düşünüyorum.ama ilçelerdeki otobüsçüleri kolladıkları için bu mümkün olmayabilir.
  • Canı gönülden tebrikler kardeşim ... Yüksek LF ' li kazasız - belasız nice seferler dilerim .

Sefer düzenlenen iller arasında en düşük nüfus potansiyeline sahip ilin Sinop olduğunu ifade eden Türk Hava Yolları Sinop İstasyon Müdürü Macid Boyar, "Erken rezervasyon ile internetten her şey dahil 74 TL'ye fiyatlarımız var. Ayancık ilçemiz bu bağlamda yolcu yönünden oldukça etkili. Ayrıca İstanbul'daki Sinoplular ağırlıklı olarak hava yolu ulaşımını tercih ediyor. Bir oranlama yapacak olunursa son bir yıl içerisinde bu katkı yüzde 20 yükselişle sevindirici bir tabloya ulaştı. Uçağın doluluk oranı 15 puan artış gösterdi. Bu da bizim yolcu sayımıza büyük ölçüde katkı sağladı." değerlendirmesini yaptı.

Boyar, ilçe merkezlerine de servis ihalesi açtıklarını, fakat hiçbir özel müteşebbisin ihaleye girmediğini dile getirdi. Belediyelerle bu sorunu çözmeyi istediklerini fakat araç bulamadıklarını kaydeden Boyar, "Bu konuda asıl görev bizimle birlikte Sinoplu iş adamlarına düşmektedir. Belediyelere alınabilecek araçlarla, uçak sefer saatlerine servis imkanı sağlanabilir. Bizler THY olarak Türkeli'nden Saraydüzü'ne kadar hizmet vermek istiyoruz. Sefer sayısının kısa vadede artması, tamamiyle ilçelerle hava limanı arası koyulacak servislerle mümkün olur Bu sorunu aşabilirsek Sinop seferlerimiz kısa vadede artacaktır." açıklamasında bulundu. 

DOLULUK ORANLARI YÜZDE 80'İ BULDU

Facebook Yorum

Yorumlar

kar ~ 6 yıl önce
kar/zara nedir,,,onemli olan o

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayancık ~ 6 yıl önce
Sinoba uçak konulduktan sonra Ailecek Artık uçakla gidiyoruz.12-13 Saat otobus yolculuğundansa 1,5 saatlik ucak yolculuğu hem zamandan tasarruf hemde konfor bakımından oldukça rahat eskiden yılda bir kere gittiğimiz memleketimize 5 kere gidebiliyoruz.otobus yolculuğu baya yorucu oluyor.uçakla hafta sonları 2-3 günlüğüne gidebiliyoruz.ilçelere servis olursa kapasite dahada artar havalimanını pistini büyütüp daha büyük uçaklar inmesine imkan verir.bir ayancıklı olarak otogardan yarım saatte bir kalkan sinop-ayancık servisleri uçak iniş saatinde burdan kaldıralabilir diye düşünüyorum.ama ilçelerdeki otobüsçüleri kolladıkları için bu mümkün olmayabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BJV ~ 6 yıl önce
Canı gönülden tebrikler kardeşim ... Yüksek LF ' li kazasız - belasız nice seferler dilerim .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000