03 Ağustos 2012, Cuma 11:51:00

DİYARBAKIR HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK?

Haftada 126 uçakla, 252 sefer yapılan Diyarbakır Havaalanı ana pistinde, 1 Haziran'da başlayan onarım çalışması 1 Eylül'de sona erecek...
  • Artık yeter bitsin bu İstanbul'a in tekrar bin Diyarbakır ucagına yurt dışı uçuşları artık olsun olsun Elazığ 3 metre yurt dışı uçuşları var
  • offff yaaaa açılsın artık usandık batmana gitmekten ist diyarbakır 2 saat batman diyarbakır yine 2 saat
  • olursa çok güzel olur kurban bayramında kimse sıkıntı yaşamaz
  • özledik diyarbakırı.

Türk Hava Yolları (THY), Sun Ekspres, Pegasus, Anadolu Jet ve Onur Air'in haftada 126 uçakla, 252 sefer yaptığı Diyarbakır Havaalanı'nda 1 Haziran'da başlayan 3 bin 549 metre uzunluğundaki ana pistteki onarım çalışmasında, aşınma ve yıpranmalar gözden geçiriliyor, dalgalanmalar gideriliyor.

Ana pistin 1 Eylül'e hazır hale getirmek için yoğun bir çalışma yapılıyor. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak,  havaalanı ana pistinin periyodik bakıma alınması nedeniyle ara verilen uçuşların 1 Eylül'den itibaren daha önce olduğu gibi devam edeceğini söyledi.

“1 Eylül'den itibaren tüm uçuşlar yapılmaya başlanacak. Planlandığı gibi onarım zamanında bitiyor” diyen Toprak, 3 bin 549 metre uzunluğunda, 45 metre genişliğindeki pistin kategori 1 denilen uluslararası standartlara sahip olduğunu belirtti.

Onarım çalışmasının rutin olarak 10 yılda bir yapıldığını anlatan Toprak, onarım çalışmasında pistin yüzeyindeki dalgalanmaların giderildiğini, güvenliği sağlamak için de aşınma ve yıpranmaların gözden geçirildiğini bildirdi.

Ana pistin onarıma alınması nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması açısından güvenlik pistine gün doğumundan gün batımına kadar 5 Bora Jet uçağı Ankara-Diyarbakır, Diyarbakır-Ankara uçuşu gerçekleştiriyor. Uçuşların kalan kısmı ise çevre illerden yapılıyor.
 

DİYARBAKIR HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Volkan ~ 3 yıl önce
Artık yeter bitsin bu İstanbul'a in tekrar bin Diyarbakır ucagına yurt dışı uçuşları artık olsun olsun Elazığ 3 metre yurt dışı uçuşları var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayşe ~ 6 yıl önce
offff yaaaa açılsın artık usandık batmana gitmekten ist diyarbakır 2 saat batman diyarbakır yine 2 saat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nizam kınış ~ 6 yıl önce
olursa çok güzel olur kurban bayramında kimse sıkıntı yaşamaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yasas ~ 6 yıl önce
özledik diyarbakırı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000