06 Mart 2015, Cuma 07:36:47

DHMİ'YE YENİ GENEL MÜDÜR ATANDI. İŞTE O İSİM

DHMİ Genel Müdürlüğü koltuğuna Serdar Hüseyin Yıldırım atandı.
  • Yeni görevinizde başarılar dilerim hayırlı olsun süleyman YILDIRIM
  • Sayın Genel Müdürüm, öncelikle göreviniz hayırlı olsun, umarım başarılı olursunuz. Dhmi ELEKTRİK biriminin sizden tek ricası sadece ve sadece adalet! Elektrik birimi hergün kan kaybediyor, vasıflı ve kendini en çok geliştiren elektrik personeli birer birer birim veya kurum değiştiriyor. Nedenini soracak olursanız Sayın Orhan BİRDAL'ın yarattığı huzursuzluk ortamı... Sayın Orhan BİRDAL aynı okuldan mezun olup aynı uğurda hizmet veren ELEKTRONİK birimini seysüfere hizmet adı altında 1. gruptan değerlendirirken, ELEKTRİK birimini 2.gruptan terminal hizmeti gibi değerlendirmiştir. Bu durum gerek ELEKTRİK birim personelinin performansını gerekse psikolojisini inanılmaz derecede kötü etkilemektedir. Aynı kurumun çatısı altında böyle büyük bir ayrımın kabul edilmesi mümkün değil. Sizden ricamız en kısa zamanda bu durumu çözüme kavuşturmanız. Allah DHMİ ELEKTRİK camiasına ve bu kuruma güzel günler göstersin
  • Buradaki yorumların hepsini okudum ve şu sonuca vardım. İki tarafta birbirine saldırıyor. Fakat yorumlar çok seviyesiz. Bu da şu demek oluyor ki. İki tarafinda seviyesi aynı. Sadece maaş farkı var.
  • bütün dhmi ve ilişkili kurumlar yeni havacılık yasa tasarısı için acil işe koyulmalıdırlar.

DHMİ'de Orhan Birdal'dan boşalan genel müdürlük koltuğuna bir kaç gün önce THY Bağımsız yönetim kurulu üyeliğine getirilen Serdar Hüseyin Yıldırım atandı.

Airporthaber'in, " Bu isim çok konuşulacak" şeklinde duyurduğu haber, DHMİ genel müdürlük koltuğuna Yıldırım'ın atanmasıyla da doğrulandı.

Rizeli Serdar Hüseyin Yıldırım'ın DHMİ genel müdürlüğüne atanmasıyla, bir kaç yıl öncesine kadar THY Yönetim Kurulu üyeliği yapan ancak daha sonra ayrılan Orhan Birdal'dan sonra DHMİ'nin tepe ismi bir kez daha THY yönetiminde yer almış oldu.

DHMİ'de genel müdürlüğe Funda Ocak vekalet ediyordu.

SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM KİMDİR?

Serdar Hüseyin Yıldırım 1961 İstanbul/Üsküdar doğumludur. Aslen Rize’lidir.
Kadıköy Anadolu Lisesi’nden 1978’de mezun olup, İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünde yüksek tahsiline başladı. 1980’de Berlin Teknik Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptı. Ulaşım Bilimleri Fakültesi Havacılık ve Uzay Bilimleri bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını Havayolu İşletmeciliği dalında tamamlayarak 1987 yılında yurda döndü. Askerlik hizmetini Hava kuvvetlerinde yedek subay olarak yaptı.

1989 yılında Havacılık sektöründe göreve başladı, çeşitli havayollarında yönetici olarak 12 sene vazife yaptı. Daha sonra yurtdışında çeşitli ülkelerde proje danışmanlığı yaptı. Bu arada dünyayı dolaşarak 120 ülkeyi ziyaret etti. Kadir Has Üniversitesi’nde 5 sene Havayolu İşletmeciliği dersi verdi.

İngilizce ve Almanca bilen Serdar H. Yıldırım evli ve dört çocuk babasıdır.

©Airporthaber.com

DHMİ'YE YENİ GENEL MÜDÜR ATANDI. İŞTE O İSİM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (185)

SÜLEYMAN YILDIRIM ~ 3 yıl önce
Yeni görevinizde başarılar dilerim hayırlı olsun süleyman YILDIRIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DhmiELEKTRİK ~ 3 yıl önce
Sayın Genel Müdürüm, öncelikle göreviniz hayırlı olsun, umarım başarılı olursunuz. Dhmi ELEKTRİK biriminin sizden tek ricası sadece ve sadece adalet! Elektrik birimi hergün kan kaybediyor, vasıflı ve kendini en çok geliştiren elektrik personeli birer birer birim veya kurum değiştiriyor. Nedenini soracak olursanız Sayın Orhan BİRDAL'ın yarattığı huzursuzluk ortamı... Sayın Orhan BİRDAL aynı okuldan mezun olup aynı uğurda hizmet veren ELEKTRONİK birimini seysüfere hizmet adı altında 1. gruptan değerlendirirken, ELEKTRİK birimini 2.gruptan terminal hizmeti gibi değerlendirmiştir. Bu durum gerek ELEKTRİK birim personelinin performansını gerekse psikolojisini inanılmaz derecede kötü etkilemektedir. Aynı kurumun çatısı altında böyle büyük bir ayrımın kabul edilmesi mümkün değil. Sizden ricamız en kısa zamanda bu durumu çözüme kavuşturmanız. Allah DHMİ ELEKTRİK camiasına ve bu kuruma güzel günler göstersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATC ve ARFF ~ 3 yıl önce
Buradaki yorumların hepsini okudum ve şu sonuca vardım. İki tarafta birbirine saldırıyor. Fakat yorumlar çok seviyesiz. Bu da şu demek oluyor ki. İki tarafinda seviyesi aynı. Sadece maaş farkı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Forza arff ~ 3 yıl önce
ATC ne alıyosa en az onun kadar ARFF almalıdır.Bilmeyen açsın okusun,Amerika'da arff yıllık 180 bin dolar,ATC de 186 bin falan alır.Çok kıymetli bir iş yapıyoruz bunu nepalde gösterdik.Maaş farkı Birdal'ın icadı.8 sene evvel aynı parayı alıyoduk.Ne değişti.Yine aynı parayı almadan bu dava bitmez.
oranlar değişck. ~ 3 yıl önce
bütün dhmi ve ilişkili kurumlar yeni havacılık yasa tasarısı için acil işe koyulmalıdırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000