23 Temmuz 2011, Cumartesi 08:35:02

DHMİ CEZAYI KESTİ...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan “Korsan Telsiz Yayını” skandalına ilişkin gazetecilere açıklama yapan Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Devrim Akmaz’a kınama cezası verdi.
  • yetkili olmayan bir kişi basına acıklama yapıp kurumunu kucuk dusuruyorsa kınama cezası yeterlı olmamlı.butur olaylara tavız verılmemelı.örnek olmasın die.
  • Dhmi teknolojiyi takip etmiyor hep geriden geliyor.
  • hadi kendi kendilerine ceza keselerse ben de kafamı ekserim... acaba var mı bir kurum yada otorite yada her kimse bu dhmi nin yaptıkalrına ceza kesebilecek...
  • cahil olabiliriz ama yandaş değiliz ! hiçkimse dhmi teknolojiyi takip etmiyor demiyor o gerekli araçlardan bir tanesini kullanmayarak uçuş güvenliğini tehdit ediyo diyo
DHMİ, Akmaz’ın kurumu küçük düşürdüğünü iddia etti.
 
Atatürk Havalimanı’na inmek isteyen bir THY uçağının korsan telsiz yayınıyla yanlış yönlendirildiği ve facianın eşiğinden dönüldüğünü ortaya çıkmıştı. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda eğitim sorumlusu olarak görev yapan Devrim Akmaz, Radikal gazetesine verdiği demeçte, hava trafiğinde yaşanan bu güvenlik boşluğunda DHMİ’nin ihmali olduğunu belirtmişti. Akmaz, günde ortalama 1500 uçağın iniş kalkışını yöneten 200 hava kontrolörünün dikkatine güvenen DHMİ’nin, Telsiz Genel Müdürlüğünün elinde bulunan ve korsan frekansların tespitine yarayan “frekans tarama sistemi”ni kullanmadığına dikkat çekmişti.
 
Haberdeki açıklaması üzerine DHMİ, Akmaz hakkında soruşturma açmıştı. Soruşturmasını tamamlayan DHMİ Genel Müdürlüğü, Devrim Akmaz’a “Yetkili olmadığı halde basına bilgi veya demeç verdiği” için kınama cezası verdi.
 
‘DHMİ KÜÇÜK DÜŞMÜŞ’
 
Akmaz’ın açıklamasının “sendikal faaliyetler dışında” olduğunu savunan Genel Müdürlük, Akmaz’a “DHMİ’nin hava trafik kontrol faaliyetinde bir takım teknik zaafları varmış gibi gösterdiğiniz, eleştirisel, yönlendirici ve kamuoyu önünde DHMİ Genel Müdürlüğü’nü küçük düşürmeye yönelik olduğundan, 657 sayılı Kanun’un 125/B/m maddesindeki ‘yetkili olmadığı halde basına, haber ajanslarına veya radyo ve televizyon kurumlarına bilgi veya demeç vermek’ hükmü gereğince kınama cezası ile tecziye edilmektesiniz” diye yanıt verdi. 
Evrensel
DHMİ CEZAYI KESTİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 7 yıl önce
yetkili olmayan bir kişi basına acıklama yapıp kurumunu kucuk dusuruyorsa kınama cezası yeterlı olmamlı.butur olaylara tavız verılmemelı.örnek olmasın die.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Dhmi teknolojiyi takip etmiyor hep geriden geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hadi kendi kendilerine ceza keselerse ben de kafamı ekserim... acaba var mı bir kurum yada otorite yada her kimse bu dhmi nin yaptıkalrına ceza kesebilecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
cahil olabiliriz ama yandaş değiliz ! hiçkimse dhmi teknolojiyi takip etmiyor demiyor o gerekli araçlardan bir tanesini kullanmayarak uçuş güvenliğini tehdit ediyo diyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000