04 Ekim 2015, Pazar 10:23:40

Davutoğlu: "THY gurbetçilere aile indirimi yapacak"

Almanya’nın Düsseldorf kentinde konuşan Başbakan Davutoğlu, “Blok siyasetine karşı biz birlik siyaseti dedik” diye konuştu. Davutoğlu, gurbetçiye THY'den indirim yapılacağını da açıkladı.
  • Biletlerde hala indirim yok 1700€ ödedik 2 yetiskin 1 bebek ve bir cocuga
  • 6 yildri türkiyeye gidemiyorum bilet paralari yüzünden git gel 5000 dolar ailecek benim 1 yilda biriktirdigim para 2000 dolar 2 çocuklu aileyiz babam benimle konusmuyor duyun sesimizi yetkililer asik olduk evlendik 5 cocuk yapin diyorsunuz gurbetcilere ülkemize gidemeyince o 5 cocuk Turkiyeyi tanimadan nasil sevecek???
  • suuadi Arabistan yorumculara katılıyorum aynı sıkıntı burada da THY na bilet almaya gittiğimizde Arabistan için geçerli değilmiş bizlerde şok olduk kime gitmemiz gerekiyor teşekkürler
  • Ya o kadar sevinmistikki indirim var Die bugun biletcimi aradigimda buyuk bir sok yasadim cunku indirim bize deil avrupayaymis aglasammi gulsemmi bizde gurbetciyiz bole bi sacmalik olabilirmi ya avrupalilarin oyu bizden farkli mi ki onlara indirim Var bize yok bole bir sacmalik olamaz umarim birileri bi yazdigimi gorurde yapilan bu buyuk haksiZligi duzeltier.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya’nın Düsseldorf kentinde konuşma yaptı.

Başbakan Davutoğlu, özetle şöyle konuştu:

Üçünde yasal düzenleme gereği var, kanunları hazırlandı, gönderildi. İnşallah Meclis açılıp çalışınca, 1 Kasım'dan sonra hayata geçecek. Birinde de mevzuat düzenlemeleri hızla ilerliyor. Birer birer söyleyeyim. Önce hepinizi ilgilendiren hususlardan başlayarak. Siz bizden Türk Hava Yolları'ndan aile indirimi talep etmiştiniz öyle mi? Biz de size buraya gelip 3 Mayıs'ta 'Türk Hava Yolları aile ile seyahat edenlere indirip yapacak' demiştik öyle mi?

Türk Hava Yolları'nın iki ile dokuz kişi arası yani karı koca seyahat ediyorsa, yanında da bereketli bir aile olup da yedi çocuğu dahi varsa dokuz kişilik aileye yüzde 20 indirim uygulaması başladı. Bugünden itibaren bilet satışları başladı, 1 Kasım'dan itibaren de uygulama başlayacak. Şimdiden o günler için bilet alanlara indirim yapılmaya başlandı. Allah hayırlı uğurlu etsin.

Gerekli düzenlemeleri yaptık. Artık yurt dışından Türkiye'ye araba, araç getirenlerin kalış süreleri iki yıla çıktı. Yurt dışından gelişlerde. Her yerde anaokulu ve kreş açacağız. 

Davutoğlu: "THY gurbetçilere aile indirimi yapacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (89)

Almanya ~ 11 gün önce
Biletlerde hala indirim yok 1700€ ödedik 2 yetiskin 1 bebek ve bir cocuga

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetçi ~ 1 yıl önce
6 yildri türkiyeye gidemiyorum bilet paralari yüzünden git gel 5000 dolar ailecek benim 1 yilda biriktirdigim para 2000 dolar 2 çocuklu aileyiz babam benimle konusmuyor duyun sesimizi yetkililer asik olduk evlendik 5 cocuk yapin diyorsunuz gurbetcilere ülkemize gidemeyince o 5 cocuk Turkiyeyi tanimadan nasil sevecek???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet ~ 2 yıl önce
suuadi Arabistan yorumculara katılıyorum aynı sıkıntı burada da THY na bilet almaya gittiğimizde Arabistan için geçerli değilmiş bizlerde şok olduk kime gitmemiz gerekiyor teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kanada ~ 3 yıl önce
Ya o kadar sevinmistikki indirim var Die bugun biletcimi aradigimda buyuk bir sok yasadim cunku indirim bize deil avrupayaymis aglasammi gulsemmi bizde gurbetciyiz bole bi sacmalik olabilirmi ya avrupalilarin oyu bizden farkli mi ki onlara indirim Var bize yok bole bir sacmalik olamaz umarim birileri bi yazdigimi gorurde yapilan bu buyuk haksiZligi duzeltier.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000