09 Mart 2016, Çarşamba 10:09:46

Davutoğlu: "Ankara-Atina kısa sürede başlayacak"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile İzmir'de yaptıkları görüşme sonrası yaptığı açıklamada Ankara-Atina uçuşlarının başlayacağını duyurdu.
  • Ankaradan direkt sefer isteyenler !!!! sefer iptal olmuş
  • vize devam ederse boş gider/gelir
  • Amsterdam-Ankara açılsın hiç olmazsa hafta iki sefer
  • Ankaradan seferlerin artması için vergi avantajı vs olmalı . zarar eden hatları şirketler ne kadar devam eder?

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, İzmir'de yapılan Türkiye- Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısında bir araya geldi.

İzmir’den Atina ile Ankara arasında havayolu ulaşımının başlayacağının müjdesini veren Davutoğlu, “Dün Avrupa Birliği zirvesinden buraya geldik. Son gelişmelerle birlikte Suriye krizini de ele aldık. Öncelikle eş başkanlığını yaptığımız konsey toplantısında dostluk ilişkisinden memnuniyetimizi ifade ediyorum. İki ülke arasında çok önemli iş imkanları var. Ama en önemli unsur dostluk ilişkileridir. Bakanlarımız bundan sonra dostluk köprülerini kuracaklar. Ulaştırma anlamında egenin iki yakasına yatırımlar yapılacak. İzmir ile Selanik arasında feribot seferleri alt yapısı olacak. Selanik ile İstanbul arasında hızlı tren önemli geliştirmek istiyoruz" dedi.

Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti; "İki başkent arasında doğrudan havayolu iletişimi olmadığını fark ettik. Türk Hava Yolları ile temas kurduk. Ankara ile Atina arasında ulaşım en kısa sürede başlayacak. Ankara Atina ile Atina Ankara uçakları İzmir’den oluşturduğumuz barış mesajı daha da güçlenecek. Turizm bağlamında ortak turlar dahil kapsamlı iş birliği ile geniş bir potansiyel var. Önümüzdeki yıllarda daha da geliştireceğiz”.

Davutoğlu: "Ankara-Atina kısa sürede başlayacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

murat ~ 2 yıl önce
Ankaradan direkt sefer isteyenler !!!! sefer iptal olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
imkansız ~ 2 yıl önce
vize devam ederse boş gider/gelir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Schiphol ~ 2 yıl önce
Amsterdam-Ankara açılsın hiç olmazsa hafta iki sefer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
murat ~ 2 yıl önce
Ankaradan seferlerin artması için vergi avantajı vs olmalı . zarar eden hatları şirketler ne kadar devam eder?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000