25 Aralık 2013, Çarşamba 09:23:49

DALAMAN-İNGİLTERE SEFERLERİ BAŞLIYOR MU?

Uzun süreden beri turizmin en önemli ayaklarından birisi olan uçuş konusunda çalışmalar yapan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) yönetimi, bölge olarak en çok turistin ağırlandığı İngiltere’den Dalaman Havalimanına direk uçuşla tarifeli sefer konulması için verdiği mücadelede son aşamaya gelindi.
  • szin begenmediginiz o taksi fiyatlarini valilik beliryo gidin valilige isyan edin
  • Londra Antalya direk seferlerini bekliyoruz yıllardır ...
  • TÜRKİYENİN EN PAHALI TAKSİ ÜCRETLERİ DALAMANDA UÇAK UCUZ TAKSİ PAHALI
  • Ben Dalaman'a bilet alirim ama adam gibi bir otobud servisi olursa. Bir kez Thomas Cook'la geldim taksici mafyasinin eline kaldim. Kerbela gibi bir yer. Ulasim yok ucaktan inince. Otobus servisi olmadan asla! Yada adam gibi taksi tarifesi yapin. Otogara 3-5 km lik yola bir servet istiyor taksiciler.Bir kez agzim yandi Izmir'e bilet aliyorum artik. Yada Antalya

Uzun süreden beri turizmin en önemli ayaklarından birisi olan uçuş konusunda çalışmalar yapan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) yönetimi, bölge olarak en çok turistin ağırlandığı İngiltere’den Dalaman Havalimanına direk uçuşla tarifeli sefer konulması için verdiği mücadelede son aşamaya gelindi.

Bu konuda Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile görüşmelerini anlatan GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, “Bölge turizmcileri olarak Mayıs-Eylül ayları arasında inişli çıkışlı bir turizm sezonu geçiriyoruz. Maksimum 90-100 gün beklenen doluluğa ulaşarak faaliyetimizi sürdürmek durumundayız. Yabancı turistlerin gelişi Eylül ayı sonunda adeta bıçak gibi kesiliyor. Bu durumdan hem konaklama tesisleri, hem de bölge esnafı olumsuz etkileniyor. Amacımız turizm sezonunun uzamasını temin edebilmektir. Bunun için birinci öncelik hedef ülkelerden bölgeye aktarmasız ulaşımı sağlayabilmektir. Uzun zamandan beri THY yönetimi ile görüşebilmek için çabalıyorduk. Neticede THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile makamında yaptığımız görüşmede kendisine bölgemizi ve çalışmalarımızı anlatarak bölge ve ülke ekonomisinin canlı tutulması açısından İngiltere’den Dalaman Havalimanına yaz/kış direk tarifeli sefer konulmasının önemini ifade ettik” dedi.

Ülkemizi ziyaret eden turistlerin yaklaşık % 80’inin paket turla geldiğini sözlerine ekleyen Bülbüloğlu, “Paket Tur’la tatil yapılan ülkeler sıralamasında ikinci sıradayız. Bu durum kârlılıkla ters orantılıdır. Oysa bir yandan ülkeye ve bölgeye gelen turist sayısı artarken, diğer yandan paket turla gelen turist sayısı düşerse, ülkemiz daha fazla tanınacak daha fazla döviz girdisi sağlanacaktır. Tur operatörleri “Uçak, Otel ve transferi” kapsayan paket turların satışını belli bir dönem için yapıyorlar. Satışların sona ermesiyle koydukları uçak seferlerini kaldırıyorlar. Hal böyle olunca talep olmasına rağmen bölgeye turist gelemiyor. Oysa iklimin müsait, bölgedeki konaklama tesisleri ve diğer iş kolları hazır olmasına rağmen direk uçuş olmaması nedeniyle bölge turist gelemiyor” dedi.

“İŞ YERLERİMİZİ KAPATMAK İSTEMİYORUZ”

Turizm sezonu sonunda hemen hemen tüm işletmelerin kapandığını ve personelin işten çıkarıldığını kaydeden GETOB Başkanı Bülbüloğlu, “Bu durumda hem para, hem personelimizi kaybediyoruz. Bu nedenle İngiltere’den Dalaman Havalimanına yaz/kış direk tarifeli sefer konulması çok önemli. Bizler işyerlerimizi belli dönemde açıp diğer zamanda kapalı tutmak istemiyoruz. Bu hem istihdam, hem de ekonomik açıdan kayıp demektir. Diğer yandan Fethiye’de, Dalyan’da, Dalaman’da, Gökova’da, Marmaris’te yani bölgemizde 10 bin civarında yabancı yaşıyor. Onlar açısından da uçuş konulması gerekli” dedi.

GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, “Tüm bu konuların yanı sıra, Dalaman Havalimanına gelen yolcu sayısını, İngiltere’den bölgemize uçuş yapan firmalarını ve uçuş sayılarını, Manchester’den rakip destinasyonlara giden uçak ve yolcu sayılarını ekonomik kaybımızı rakamlarla Sayın THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu beye dosya halinde sunarak bölgeye konulacak tarifeli seferlerin hem THY’nin, hem de bölge işletmecilerinin kazancına olumlu etki sağlayacağını anlattık. Bizi ilgiyle dinleyen Sayın Topçu konuyu inceleyeceğini, böyle yoğun yolcu sayısına sahip bir parkur olan İngiltere’den Dalaman’a tarifeli sefer konulması için çalışmalara hemen başlayacağını ifade etti. Bu müjdeyi tüm bölge işletmecileriyle paylaşmaktan mutluyuz. Bölge turizmi için her çalışmanın içerisinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

DALAMAN-İNGİLTERE SEFERLERİ BAŞLIYOR MU?

Facebook Yorum

Yorumlar

taksici ~ 4 yıl önce
szin begenmediginiz o taksi fiyatlarini valilik beliryo gidin valilige isyan edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Londra Antalya direk seferlerini bekliyoruz yıllardır ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sarı taksiler ~ 4 yıl önce
TÜRKİYENİN EN PAHALI TAKSİ ÜCRETLERİ DALAMANDA UÇAK UCUZ TAKSİ PAHALI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gurbetci ~ 4 yıl önce
Ben Dalaman'a bilet alirim ama adam gibi bir otobud servisi olursa. Bir kez Thomas Cook'la geldim taksici mafyasinin eline kaldim. Kerbela gibi bir yer. Ulasim yok ucaktan inince. Otobus servisi olmadan asla! Yada adam gibi taksi tarifesi yapin. Otogara 3-5 km lik yola bir servet istiyor taksiciler.Bir kez agzim yandi Izmir'e bilet aliyorum artik. Yada Antalya

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000