31 Mart 2016, Perşembe 09:50:35

Cumhurbaşkanı'ndan İlker Aycı'ya sponsorluk sorusu

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Vahap Munyar, ABD seyahati sırasında Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki diyaloğu köşesine taşıdı.
  • Denilen 1 milyar lik kar cok supheli. Avcinin aciklamasindan bir kac gun once yabanci basinda 157 milyol tl zarar etti diye haber cikti. Ustelik suan da gecen yillarda hic olmadigi kadar buyuk zarar eden bir cok hat var. Uzak dogu, Yakin dogu, Afrika , G.Amerika hatlari yerlerde surunuyor. Bu sartlarda karin atzararasiz yili kapatmasi bile cok zor. Filme ise begenilmedigini gosteriyor.imbd den bakin, batman filimleri arasinda en dusuk puani almis. Ustelik THY nin reklami birkac saniye bile yok. CB keske buna ne kadar odediniz diye sorsaymis.
  • Reis'in karşısında bu sözleri söyleyebilecek kaç kişi var içinizde klavye kabadayıları:)
  • Beyefendi , çocukları sponsorla okuttu, onlara sponsorla gemicikler aldı, ihaleler,işler alan,millete küfür eden sponsorlar partisine havuz oluşturarak maddi destek verdi hala veriyor haliyle alıştı tabii o yüzden ilker efendiye sponsorluk sorusu soruyor...
  • Bu muhteşem! ekibe bir de şöyle milliyetçiyim böyle vatanseverim vs deyip! yılda 3,5 milyon euro kazanan a milli takım futbol hocası imPARAtor da katılsaymış tam olurmuş !

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Vahap Munyar, ABD seyahati sırasında Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki diyaloğu köşesine taşıdı.

THY'nin Batman Superman'a karşı filmine sponsor olmasıyla THY'nin elde edeceği geliri soran Erdoğan 'ben kârlılığınıza bir katkısı var mı ona bakarım' dedi.

İşte Munyar'ın yazısı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki heyeti ABD'ye götüren TUR uçağının Washington'a inmesine 2 saat kala Başdanışman Mustafa Varank, gazetecilerin bulunduğu bölüme geldi:

- Beyefendi sizleri birlikte maç seyretmeye bekliyor.

26 gazeteci hep birlikte uçağın toplantı bölümüne geçtik. Teknik ekip, Avusturya-Türkiye maçını canlı olarak ekrana yansıtmaya çalışıyordu. Masanın etrafında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanlarından Hamza Yerlikaya, yeni Başdanışman Hidayet Türkoğlu vardı.

Maç ekrana yansıdı ama sık sık görüntü donması sorunu oldu. Avusturya’nın golünü göremedik. Teknik ekip sorununu çözmeye çalışırken gözler Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya döndü. Erdoğan sordu:

- Arkadaşları topladık, hep birlikte milli maçı seyredelim diye. Sistem çalışacak mı?
- Çalışacak efendim...

O sırada meslektaşlarımızdan biri THY’nin “Batman V Superman: Adaletin Şafağı” filmine sponsorluğunu gündeme getirdi. Aycı, heyecanla anlatmaya başladı:

- Bu sponsorluk bizim için çok doğru bir adım oldu. Filmin gişe geliri şimdiden 460 milyon dolar oldu.

Erdoğan, araya girdi

:- O para kimin kasasına gidiyor? Filmi yapanlara değil mi? THY’nin bu işte kazancı ne olacak?

Aycı, THY için önemli tanıtım sağladığını anlatmaya çalıştı:

- Efendim, sponsorluk müşterilerimizin beğenisini topluyor. Film, havayolu şirketleri arasında önce THY’de eğlence sistemine girecek. Ayrıca, yolcularımıza verdiğimiz çantalara, mönü kartlarına filmden amblemler koymaya başladık. Onlar da çok ilgi çekiyor.

Erdoğan ısrarla sordu:

- Bu sponsorluk THY’nin bilançosuna nasıl yansıyacak?

Aycı, 2016’nın sektör açısından sıkıntılı olduğunu da dikkate alarak iddialı söz vermemeye özen gösterdi:

- Etkisini 2016 sonunda göreceğiz efendim. Tabi bir yandan yatırımlarımız da sürüyor.

Berat Albayrak, Aycı’ya destek verdi:

- Efendim, “Batman V Superman” sponsorluğunun tanıtım açısından etkisi harcanan paraya göre oldukça yüksek.

Aycı, filmin içinde yer almanın ayrıcalığına değindi:

- Efendim, THY’nin filmin içinde görünmesi, tanıtımımıza önemli katkı yapıyor.

Erdoğan, yine de sonuca bakmak gerektiğini vurguladı:

- Ben, kârlılığınıza bir katkısı var mı ona bakarım. 2016 sonununu bekleyelim bakalım.

Aycı, 2015’deki 1 milyar doları aşan kârı anımsattı:

- İnşallah daha iyisini yapmaya çalışacağız.

Bu sohbet sürerken gözler hep ekrandaydı. İlk yarının sonlarına doğru milli takımımız beraberlik golünü attı. Erdoğan, sevinçle yumruğunu havaya kaldırırken, hep birlikte millilerimizi alkışladık.

İlk yarının sonunda yerlerimize döndük...

Zaten uçak Washington için alçalmaya başlamıştı...

Maçın sonucunu inişten önce Varank’tan öğrendik:- 2-1 galibiz.

Terör korkusu, tüm dünyada insanların hareketini kısıtlarken, THY 2016 kârını milyar doların üzerinde tutabilir mi?

Cumhurbaşkanı'ndan İlker Aycı'ya sponsorluk sorusu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

Kar ~ 2 yıl önce
Denilen 1 milyar lik kar cok supheli. Avcinin aciklamasindan bir kac gun once yabanci basinda 157 milyol tl zarar etti diye haber cikti. Ustelik suan da gecen yillarda hic olmadigi kadar buyuk zarar eden bir cok hat var. Uzak dogu, Yakin dogu, Afrika , G.Amerika hatlari yerlerde surunuyor. Bu sartlarda karin atzararasiz yili kapatmasi bile cok zor. Filme ise begenilmedigini gosteriyor.imbd den bakin, batman filimleri arasinda en dusuk puani almis. Ustelik THY nin reklami birkac saniye bile yok. CB keske buna ne kadar odediniz diye sorsaymis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reis ~ 2 yıl önce
Reis'in karşısında bu sözleri söyleyebilecek kaç kişi var içinizde klavye kabadayıları:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sponsorrrr ~ 2 yıl önce
Beyefendi , çocukları sponsorla okuttu, onlara sponsorla gemicikler aldı, ihaleler,işler alan,millete küfür eden sponsorlar partisine havuz oluşturarak maddi destek verdi hala veriyor haliyle alıştı tabii o yüzden ilker efendiye sponsorluk sorusu soruyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 2 yıl önce
harvard bile babasindan dolayi zoraki aldi, sonucta nato kafa , nato mermer ..
imPARAtor ~ 2 yıl önce
Bu muhteşem! ekibe bir de şöyle milliyetçiyim böyle vatanseverim vs deyip! yılda 3,5 milyon euro kazanan a milli takım futbol hocası imPARAtor da katılsaymış tam olurmuş !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000