23 Ağustos 2008, Cumartesi 12:09:38

ÇİFTÇİ BABANIN GENEL MÜDÜR OĞLU

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’in hayatı, TGRT Haber’de yayınlanan “Benim Hayatım” programına konu oldu.
  • bir astronotla degil,isletme masterli bir havaci/yoneticiyle bu konuyu tartistiginizi belirtmek isterim.daha fazla size cevap yazmayacagim.ben burada konu basligiyla ilgili fikirlerimi belirtmek icin bulunuyorum.size laf yetistirmek icin degil.bize ogretilen bir konuyu silze paylasarak,iyi yolculuklar temennimi tekrar ediyorum.yoneticinin en iyi notunu o yoneticinin yonettikleri verir.yani bizler.hele hele bu konuda uzmanlik almis yonetilenler.gule gule.
  • alibaba hatırlatmak istediğim bir konu daha var havacılık konusunda uzman olmadığımı kabul ediyorum ancak iş şirket yöneticiliği ise sizinle tartışmam bile. Şirketin nasıl idare edildiği konusu içinde havacı olmaya gerek yok. Siz ve sizin gibi düşünen havacılar kendinizi biraz astronot zannediyorsunuz bazen ama buradaki konu şirketin nasıl yönetildiği yani sizin astronotlar olarak pek anlayamayacağınız mali ve idari meseleler. saygılar
  • ARKADAŞLAR:sendikacı ile sendika ağalarını,temsilci ile kabadayıları,4 yıllık atanmışları,20 yıllık sözümona seçilmiş sendika ağalarını lütfen : birbirine karıştırmayalım. sayğılarımla.
  • insaf rumuzlu arkadasimizdan ozur diliyorum.Yorumlarina bakarak ben kendisini havacilikta uzman bir zat sanmis,ve kendi sectigi kelimeleri kullanarak cevap vermistim.ancak gordukki havaci ve uzman degil bir yolcuymus,kendisinden,bilmeden kendilerini uzman sanarak muhatap aldigim icin ozur diliyor,hayirli yolculuklar diliyorum,,sizi fazla tutmayayim,,yolcu yolunda gerek,...tabiki bir onceki yoruma katilmam mumkun degil.sadece benim degil,vergi veren herkesin haddine.milli havayolumuz,hepimizin hakki var orda.ucaninda ucmayaninda.istegimiz sadece milli havayolu gibi yonetilsin,babamizin ciftligi gibi degil.

TGRT Haber’de her hafta yayınlanan “Benim Hayatım” programı bu kez THY Genel Müdürü Temel Kotil’in biyografisini işledi.  İşadamlarından sanatçılara, politikacılardan öğretim üyelerine kadar Türkiye'nin birçok popüler isminin portresinin hazırlandığı  programda,  Kotil’den  övgüyle söz edildi.

Temel Kotil’in Genel Müdür olmasıyla birlikte THY’nin büyük bir atılım içine girdiği belirtilen programda,  kurumun önce zarardan kâra geçtiği ardından da modernleştiği anlatıldı.  Kotil döneminde, THY’nin filosunun her geçen gün güçlenmekte olduğu hatırlatılırken, şirketin teknik ve personel bakımdan dünyanın önemli hava yolu şirketleriyle boy ölçüşür duruma geldiğinin altı çizildi. “

Başarılı bir bürokrat olarak nitelenen Temel Kotil’in, birikimi ve insan merkezli düşünce tarzıyla zarardaki  devlet kuruluşunu kara geçirmeyi bildiği ön plana çıkartılırken, Kotil’in öğrencilik ve akademisyenlik dönemine ait birbirinden ilginç fotoğraflar programda yer aldı.

ÇİFTÇİ BABANIN GENEL MÜDÜR OĞLU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

alibaba ~ 10 yıl önce
bir astronotla degil,isletme masterli bir havaci/yoneticiyle bu konuyu tartistiginizi belirtmek isterim.daha fazla size cevap yazmayacagim.ben burada konu basligiyla ilgili fikirlerimi belirtmek icin bulunuyorum.size laf yetistirmek icin degil.bize ogretilen bir konuyu silze paylasarak,iyi yolculuklar temennimi tekrar ediyorum.yoneticinin en iyi notunu o yoneticinin yonettikleri verir.yani bizler.hele hele bu konuda uzmanlik almis yonetilenler.gule gule.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insaf ~ 10 yıl önce
alibaba hatırlatmak istediğim bir konu daha var havacılık konusunda uzman olmadığımı kabul ediyorum ancak iş şirket yöneticiliği ise sizinle tartışmam bile. Şirketin nasıl idare edildiği konusu içinde havacı olmaya gerek yok. Siz ve sizin gibi düşünen havacılar kendinizi biraz astronot zannediyorsunuz bazen ama buradaki konu şirketin nasıl yönetildiği yani sizin astronotlar olarak pek anlayamayacağınız mali ve idari meseleler. saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dağobel ~ 10 yıl önce
ARKADAŞLAR:sendikacı ile sendika ağalarını,temsilci ile kabadayıları,4 yıllık atanmışları,20 yıllık sözümona seçilmiş sendika ağalarını lütfen : birbirine karıştırmayalım. sayğılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alibaba ~ 10 yıl önce
insaf rumuzlu arkadasimizdan ozur diliyorum.Yorumlarina bakarak ben kendisini havacilikta uzman bir zat sanmis,ve kendi sectigi kelimeleri kullanarak cevap vermistim.ancak gordukki havaci ve uzman degil bir yolcuymus,kendisinden,bilmeden kendilerini uzman sanarak muhatap aldigim icin ozur diliyor,hayirli yolculuklar diliyorum,,sizi fazla tutmayayim,,yolcu yolunda gerek,...tabiki bir onceki yoruma katilmam mumkun degil.sadece benim degil,vergi veren herkesin haddine.milli havayolumuz,hepimizin hakki var orda.ucaninda ucmayaninda.istegimiz sadece milli havayolu gibi yonetilsin,babamizin ciftligi gibi degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000