13 Nisan 2016, Çarşamba 16:51:41

Çelik İş: "Prim farkı konusunda önemli yol kat edildi"

THY Teknik çalışanlarının bağlı olduğu Çelik İş Sendikası, 4 bin TL'lik prim farkı konusunda yaptığı açıklama ile Teknik AŞ çalışanlarının yüzünü güldürecek.
  • Bir THY. Gonul vermis biri olarak Yaziyorum. Celik isin. Ucak Fan kompresoruyle. Ne alakasi var
  • Sizi arıyoruz Kabul Edildi Sıcak Baktılar Diyorsunuz Ama Nedense Onaylatamıyorsunuz Yoksa Dalgamı Gecıyorsunuz YOKSA çıkmaz ayın son çarşambasımı diyorsunuz belli diil
  • Hade artık karara baglayın verin bizde kafamız rahat işimize bakalım sayın ilker bey teşekkürler size
  • Alınlarının teri kadar helal o para .. Sakın cabin ile teknik muhakemesi yapmayın , yurdumda okumuş , bilgi sahibi insan az maaş alır , vasıfsız ( kesinlikle bütünü kasdetmiyorum ) torpilli kesim çok para alır .

THY Teknik çalışanlarının bağlı olduğu Çelik İş Sendikası, teknisyenlerin beklediği prim konusu ile alakası bir açıklama yayınladı.

Çelik İş'ten yapılan açıklamada THY AO ile THY Teknik AŞ arasındaki prim farkına yönelik görüşmelerin devam ettiği belirtilirken, 4 bin TL'lik ek prim konusunun olumlu sonuçlanması noktasında önemli bir yol kat edildiği ifade edildi.

Çelik İş Sendikası'nın açıklaması şöyle;

Değerli üyelerimiz;

Göreve başladığımız günden bu yana sizlerden almış olduğumuz geri bildirimler doğrultusunda bu sorunların giderilmesi hususunda Çelik-İş Sendikası Havacılık Şube Yönetimi olarak yoğun bir çaba ve gayretin içindeyiz. Siz değerli üyelerimizin sıkıntılarını giderip daha huzurlu bir şekilde çalışma ortamı sağlamak adına her türlü konuyu sizlerden aldığımız destek ve güven ile çözüme kavuşturmak için tüm şartları sonuna kadar zorluyoruz.

THY Teknik yönetimle şimdiye kadar yapmış olduğumuz görüşmeler nezdinde işveren vekilleri ile sorunların müzakere yolu ile çözülmesi konusunda uzlaşıya varılmış olup bunların siz üyelerimiz lehine çözülünceye kadar sizlerden aldığımız destek sayesinde bu müzakereleri sürdürme gayreti içinde olacağız.

THY Teknik ile THY AO sözleşmesinde ortaya çıkmış olan prim farkını tarafımıza da ödenmesi hususunda görüşmelerimiz işveren vekilleri ile devam etmekte olup olumlu sonuçlanması noktasında önemli bir yol kat edilmiştir. Sendikamız ve işveren vekili ile varılacak mutabakat sonucunda taraflar arasında bir protokol imzalanacak. Bu hususta siz değerliği üyelerimize müjdeli haberi vermek için gerek Havacılık Şube Yönetimi gerekse Çelik-İş Sendikası Genel Merkezi ve HAKİŞ Konfederasyonu olarak kararlılıkla bu yolda bir bütün olarak yürüyoruz.

CED biletin sistemlerinize tanımlanmasının son aşamasına gelinmiş olup en kısa sürede tanımlanacaktır.

Genelge için ise müzakerelerimiz devam etmekte olup bu hususta da kat edilen mesafe sizlerle paylaşılacaktır. Müzakerelerimiz olumlu yönde ilerlemektedir.

Bizler Çelik İş Sendikası Havacılık şubesi olarak daima üyelerinin yanında olan ve onlarla birlikte hareket etmeyi, üyelerinin sıkıntılarını çözmeyi temel ilke olarak kabul eden bir anlayış ile hizmet etmeyi bundan sonrada  ‘’EMEK EN YÜCE DEĞERDİR’’ ilkesi doğrultusunda siz üyelerimizin haklarını sonuna kadar savunacağız.

BİRLİKTE, BİRLİKLE KAZANAÇAGIZ

ÇELİK-İŞ SENDİKASI
HAVACILIK ŞUBE YÖNETİM KURULU

 

Çelik İş: "Prim farkı konusunda önemli yol kat edildi"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

Ant daglari Eteginde maco puci hanedaninin sarayinde yaziyorum ~ 2 yıl önce
Bir THY. Gonul vermis biri olarak Yaziyorum. Celik isin. Ucak Fan kompresoruyle. Ne alakasi var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika ~ 2 yıl önce
Sizi arıyoruz Kabul Edildi Sıcak Baktılar Diyorsunuz Ama Nedense Onaylatamıyorsunuz Yoksa Dalgamı Gecıyorsunuz YOKSA çıkmaz ayın son çarşambasımı diyorsunuz belli diil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen ~ 2 yıl önce
Hade artık karara baglayın verin bizde kafamız rahat işimize bakalım sayın ilker bey teşekkürler size

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A320 ~ 2 yıl önce
Alınlarının teri kadar helal o para .. Sakın cabin ile teknik muhakemesi yapmayın , yurdumda okumuş , bilgi sahibi insan az maaş alır , vasıfsız ( kesinlikle bütünü kasdetmiyorum ) torpilli kesim çok para alır .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000