09 Mart 2015, Pazartesi 15:10:02

BURSA TRABZON VE ERZURUM'A BAĞLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin teşebbüsüyle Bursa’dan Trabzon ve Erzurum’a tarifeli uçuş başlatan Anadojet’in ilk seferleri yarın törenle start alıyor.
  • Daha önce THY de Trabzon ve Erzurum uçuşlarını yaptı, doluluk oranları iyiydi, SXS Antalya'ya uçtu , onda da doluluk iyiydi, bu uçuşları denedim, dolulukları gördüm. Seferlerin iptal edilmesi doluluk oranları ile ilgili değil, politik oluyor sanırım. Yine dolarsa uçaklar frekanslar artar...
  • Yunuseli'ne Borajet'in ERJ'leri ile uçuş yapılamaz mı.Yunuseli ha açılıyor ha açıldı derken yılan hikayesine döndü.
  • Please when you fly to Zonguldak.
  • bursanın yanlışı şanssızlığı (2 milyon üstü bir şehir olmasına rağmen) havaalanı yerinin yanlış yerde seçilmesi belirlenmesidir

Büyükşehir Belediyesi’nin teşebbüsüyle Bursa’dan Trabzon ve Erzurum’a tarifeli uçuş başlatan Anadojet’in ilk seferleri yarın törenle start alıyor.

Bursa’nın şehirlerarası anlamda da ulaşılabilir bir il olması için İstanbul - Bursa arasında deniz otobüsü, helikopter ve deniz uçağı seferlerini başlatan, Yunuseli Havaalanı’nın sivil uçuşlara açılmasına öncülük eden Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir Havaalanı’nın da verimli kullanılması için sürdürdüğü çalışmalar meyvesini verdi. AnadoluJet, Bursa’yı Yenişehir Havaalanı’ndan Trabzon ve Erzurum’a bağlama kararı aldı. Bursa’yı Karadeniz ve Doğu Anadolu ile birbirine bağlayacak seferlerin başlaması nedeniyle 10 Mart Salı (yarın) günü saat 12.30 Yenişehir Havaalanı’nda kokteyl düzenlenecek. Kokteyle Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursa protokolü katılacak.

Bu arada Erzurum’dan saat 11.25’te, Trabzon’dan ise saat 11.35’te havalanan yolcular saat 13.15’te Yenişehir Havaalanı’nda protokol üyeleri tarafından karşılanacak. Törenin ardından Bursa’dan Erzurum ve Trabzon’a gidecek yolcular da saat 15.15’te Yenişehir Havaalanı’ndan havalanacak.

Anadolujet’in Bursa- Trabzon, Bursa -Erzurum tarifeleri şöyle:

Bursa - Erzurum seferleri Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri yapılacak. Bursa’dan 13.50’da kalkan uçak 15.35’te Erzurum’da olacak. Erzurum’dan 11.30’da kalkan uçak da 13.20’de Bursa’ya ulaşacak.

Bursa - Trabzon seferleri de Pazartesi, Perşembe Cumartesi günleri yapılacak. Bursa’dan 13.50’de havalanan uçak 15.25’te Trabzon’da olacak. Trabzon’dan 11.35’te kalkan uçak da 13.15’te Yenişehir Havaalanına inecek.

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ TAŞIYACAK

Burulaş, Anadolujet tarafından başlatılan Erzurum ve Trabzon uçuşlarına da ulaşım desteği sağlıyor. Burulaş, 80 numaralı otobüs ile bir süre uçak biletli yolcuları Bursa’dan havaalanına ve havaalanından Bursa’ya ücretsiz taşıyacak. Uçuş günleri saat 12:00’da Kent Meydanı’ndan hareket edecek otobüs, Merinos İstasyonu, Arabayatağı İstasyonu (Batı Durağı) ve Kestel İstasyonundan yolcu alarak Yenişehir Havaalanı’na gidecek. Trabzon ve Erzurum’dan Yenişehir Havaalanı’na gelen yolcular da uçağın iniş saatine göre kent merkezine getirilecek.

Anadolu Jet yolcuları gidişte uçak bileti çıktısını, dönüşte biniş kartını göstererek ücretsiz seyahat edebilecekler. Uçak yolcusu olmayan vatandaşlar ise, BuKart ile 6,00 TL veya 2 adet uzun hat manyetik bilet ile biniş yapabilecek.

BURSA TRABZON VE ERZURUM'A BAĞLANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

LTBR ~ 3 yıl önce
Daha önce THY de Trabzon ve Erzurum uçuşlarını yaptı, doluluk oranları iyiydi, SXS Antalya'ya uçtu , onda da doluluk iyiydi, bu uçuşları denedim, dolulukları gördüm. Seferlerin iptal edilmesi doluluk oranları ile ilgili değil, politik oluyor sanırım. Yine dolarsa uçaklar frekanslar artar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YEI ~ 3 yıl önce
Yunuseli'ne Borajet'in ERJ'leri ile uçuş yapılamaz mı.Yunuseli ha açılıyor ha açıldı derken yılan hikayesine döndü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yapılamaz ~ 3 yıl önce
yapılamaz çünkü 1,950 - 2050 mt take-off / landing pisti istiyor bu uçaklar. pist uzatılırsa olur, imkan var, düzlük var, buttim kulelerinin yüksekliği istenirse aşılır, ancak artık Adana havaalanı gibi şehiriçi havaalanları istenmiyor. bu şekilde senede 5 milyon yolcusu olan havaalanı bile kapatılarak Mersin Çukurova havalimanı yapılıyorsa, Yunuseli'nin uçuşlara açılması da benzer sebeple mümkün görünmüyor. Olması gereken ya Gemlik'teki deniz üzerinden alçalınarak inilen pist güzel bir havalimanına dönüştürülür ya da Karacabey Görükle tarafına yeni gerçek uluslararası havalimanı yapılmalı. Üstelik AHL kapatılınca yeni yapılan İstanbul havalimanına da sis kar yağmur vs derken backup havaalanı olur. isteyen yolcular da feribotlarla İstanbul a dağıtılabilir.
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Please when you fly to Zonguldak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zonguldak ~ 3 yıl önce
"when do you fly to Zonguldak?" diyerek auxilliary verb ile soru cümlesi kurulması lazımken siz phrasal verb kullanmışsınız.
or ~ 3 yıl önce
Please tell me when you fly to Zonguldak...
yer yanlış ~ 3 yıl önce
bursanın yanlışı şanssızlığı (2 milyon üstü bir şehir olmasına rağmen) havaalanı yerinin yanlış yerde seçilmesi belirlenmesidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000