03 Şubat 2010, Çarşamba 15:02:32

"BU TRANSFERLER BİZİ BİTİRİR"

Türk spor kamuoyunda Galatasaray’ın devre arasındaki flaş transferleri konuşulurken havacılık sektörünün gündeminde başka transferler var. Havacılık sektöründeki pilot transferleri yaz sezonu öncesi yeniden hızlandı.
  • Eski zamanlardı THY pilotları, Noble, İstanbul gibi hava yolları şirketlerine geçiyorlardı... Çünkü THY'den daha iyi şartlar sunuluyordu, hatırlayan kaldımı bu camiada... Şimdi işler tersine döndü... Kim daha iyi olanak sağlıyorsa pilotlar orada çalışmak istiyor. Pilotun THY'na gitmek isteyince ciyakla ama başka özel şirkete gitmek isterse ses çıkartma... Hangi hukuk anlayışına sığıyor acaba?
  • inşaat çavuşundan genel müdür yaparsan olacağı budur.başka ne bekliyorsun.son yedi yılda ONURun kaybettiği pilotlardan iki tane ONUR sıfırdan kurulurdu.hala zaptiye tedbirleri ile iş çevirme peşinde.bu defa işin çok daha zor,mazallah bir töközlersen tepeüstü taa dibe vurursun.bizden söylemesi.pilotlara ne mi olur? hepsinin ALTIN BİLEZİĞİ kolunda ONUR olmaz THY olur,PEGASUS olur,olur oğlu olur.OLAN SANA OLUR...
  • Biterseniz bitin kardeşim. Bıktık pilotlar olarak sizi sırtımızda taşımaktan. Hakkımızı vereceksin. Vermez isen kimin sartları iyiyse gider orada uçarız. Sen kimsin ki bizim işimize taş koyarsın. Hepiniz kan emicilersiniz. Suc sizde de değil koyun gibi güdülmeye sesini çıkaramayan KORKAK KAPTANLARDA!!!
  • İllede asker pilot alacam diye tutturursan sonrada kapına gelen sivil pilotlara itibar etmezsen sana az bile....

Bugünlerde Türk futbol kamuoyu, Galatasaray’ın transfer ettiği, Jo, Dos Santos ve Lucas Neill’i konuşurken bir başka transfer rüzgarı da havacılık sektöründe esiyor.

Neredeyse hemen her yıl yaz sezonu öncesinde yaşanan pilot transferleri bu yıl da başladı. Aralık ve Ocak ayında özel sektörden 16 pilot Türk Hava Yolları’na geçti.

Yaklaşan sezon öncesinde pilot transferlerinden endişe duyan Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği TÖSHİD, rahatsızlıklarını dile getirmek ve pilot transferlerini durdurmak için THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile görüştü.

Ancak, pilot transferleri konusunda TÖSHİD’in yazılı izninin alınması koşuluna rağmen transferler devam etti.

Aralık ve Ocak ayı içerisinde özel sektörde çalışan tam 16 pilot THY ile sözleşme imzaladı.  En büyük kayıp ise 8 pilotla Onur Havayolları’nda oldu.

Şikâyetlerini yazılı olarak THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya ileten TÖSHİD, yaklaşan yoğun yaz sezonu öncesinde pilot transferlerine dur denilmemesi halinde uçuşlarını gerçekleştiremeyeceklerini ve transferlerin sektörel dayanışmaya ters düştüğünü bildirdi.

©AirportHaber.com ÖZEL

"BU TRANSFERLER BİZİ BİTİRİR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
Eski zamanlardı THY pilotları, Noble, İstanbul gibi hava yolları şirketlerine geçiyorlardı... Çünkü THY'den daha iyi şartlar sunuluyordu, hatırlayan kaldımı bu camiada... Şimdi işler tersine döndü... Kim daha iyi olanak sağlıyorsa pilotlar orada çalışmak istiyor. Pilotun THY'na gitmek isteyince ciyakla ama başka özel şirkete gitmek isterse ses çıkartma... Hangi hukuk anlayışına sığıyor acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
inşaat çavuşundan genel müdür yaparsan olacağı budur.başka ne bekliyorsun.son yedi yılda ONURun kaybettiği pilotlardan iki tane ONUR sıfırdan kurulurdu.hala zaptiye tedbirleri ile iş çevirme peşinde.bu defa işin çok daha zor,mazallah bir töközlersen tepeüstü taa dibe vurursun.bizden söylemesi.pilotlara ne mi olur? hepsinin ALTIN BİLEZİĞİ kolunda ONUR olmaz THY olur,PEGASUS olur,olur oğlu olur.OLAN SANA OLUR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Biterseniz bitin kardeşim. Bıktık pilotlar olarak sizi sırtımızda taşımaktan. Hakkımızı vereceksin. Vermez isen kimin sartları iyiyse gider orada uçarız. Sen kimsin ki bizim işimize taş koyarsın. Hepiniz kan emicilersiniz. Suc sizde de değil koyun gibi güdülmeye sesini çıkaramayan KORKAK KAPTANLARDA!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İllede asker pilot alacam diye tutturursan sonrada kapına gelen sivil pilotlara itibar etmezsen sana az bile....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000