14 Kasım 2011, Pazartesi 08:12:43

BU RAKAMLAR DUDAK UÇUKLATIYOR

Dubai'de gerçekleşen Air Show'a katılan Tolga Özbek, izlenimlerini bakın nasıl paylaştı...
  • müsteriyi ucaga bindirmek mesele!biletler bazen hayli pahali birde!! dubai HUB konumunu süper kullaniyor..
  • bunlarda badem yok ama gene de başarılılar, keramet bademde değilmiş demekki
  • arkadas gorgusuzlugun bukadari.al al al,nereye kadar?benzin bedava,havalimani bedava,yol su elektrik bedava.iyide paradami bedava ya.al ucakalri yerde yatsin ucanlar ucaklar bos ucsun.adamlarda para var var ama baska birsey yok.thy ekibinde bu para olacak o ucaklar simdi %100 dolar para basardi.bizdede yonetimin 1 numarasi var,var oglu var birtek para yok.ama olsun,youlu acik thymin,hersey para degildir.kiskananlar catlasin.istanbul fuari yakinda gecer bu balon fuarida.kim tutar arkadas,zihniyet onemli ileri gorus onemli.adamlarda ufuk var.bu yonetim bize bir lutuf,kiymetini bilelim.
Dubai’de gerçekleşen dünyanın dördüncü en büyük havacılık fuarında açıklanan yeni siparişler, sektöre umut verdi.

İlk gün 23 milyar dolarlık anlaşma ile Arap havayolu şirketleri önümüzdeki yıllarda filolarına 117 yeni yolcu uçağı ekleyecek. Askeri pazarda ise Arap Baharı sonrasında hareketlilik yaşanıyor.

17 Kasım’a kadar açık olacak Dubai Air Show’da satışların 50 milyar doları aşması bekleniyor. Bu yıl 12’nci kez kapılarını açan fuara 52 ülkeden 1000’e yakın şirket katılıyor. Organizasyonda 92 uçak, helikopter ve insansız hava aracı sergileniyor. 55 bin ziyaretçinin gezeceği fuar, milyar dolarlık satış ve pazarlığa sahne oluyor.

10 yılda 200 milyar dolar


Yapılan araştırmalar, bölgenin gelecek 10 yılda yaklaşık 200 milyar dolarlık yolcu uçağı ihtiyacı olduğunu ortaya koyuyor.

EMIRATES: Emirates Havayolları, Boeing’ten 50 adet 777 tipi uçak almak üzere sözleşme imzaladı. 15 milyar dolarlık anlaşmada uçaklar 2015’ten itibaren teslim edilmesi planlanıyor.

KATAR: TAV ve Japon Taisei tarafından yapılan yeni Doha Havalimanı ile yolcu kapasitesini artıracak Katar Havayolları, Airbus’tan 5 adet iki katlı A380 daha alıyor. A320neo için de 50 adetlik sipariş verdi. Kontrat bedeli 6.5 milyar dolar.

ETIHAD: Boeing’ten 10 adet 787 ve 2 adet 777 almak üzere 2.5 milyar dolarlık anlaşma yaptı.

FLYDUBAI: Boeing 737 MAX yolcu uçağı için yüklü bir sipariş vermesi bekleniyor.

THY’den Dubai çıkarması
THY de, pazardan pay alabilmek için Dubai’deki çalışmalarına hız verdi. Önümüzdeki yıl açılacak HABOM bakım merkezi ile önemli kapasiteye kavuşacak THY Teknik yeni müşteriler için görüşmeler yapıyor. TAI ile ortak kabin ekipmanları üreten bir şirket kuran THY, pilot eğitimi veren Uçuş Akademisi’ni de Air Show’da tanıtıyor. THY Genel Müdürü Temel Kotil ise yeni uçak alımları için görüşmeler yapıyor. THY’nin alımını planladığı büyük gövdede Airbus A380 ile Boeing 747-8, uzun menzilli, çift koridorlu uçaklar için de A350XWB ile 787 çarpışıyor.

Barış Kartalı da fuarda

Dubai Air Show’a katılan tek Türk bayraklı uçak, Hava Kuvvetleri’ne ait Boeing 737 Barış Kartalı Erken Uyarı ve Komuta Kontrol uçağı oldu. Halen Boeing’in uçuş testlerini yaptığı uçak, bölge ülkelerine tanıtılıyor. Hizmete 2012’de girmesi beklenen Barış Kartalı ile Türk Hava Kuvvetleri önemli bir güce kavuşacak. Tiltrotor olarak adlandırılan yani helikopter gibi dikine havalanıp seyir sırasında motorlarını yere paralel getirip uçak gibi hızlı uçabilen MV-22 Osprey Dubai’de büyük ilgi çekti. 24 tam teçhizatlı asker ve 10 ton yük taşıyabilen MV-22, 796 kilometre menzile sahip. MV-22, helikopterlerin menzilinin yetmediği operasyonlarda kullanılıyor.

(Hürriyet)
BU RAKAMLAR DUDAK UÇUKLATIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
müsteriyi ucaga bindirmek mesele!biletler bazen hayli pahali birde!! dubai HUB konumunu süper kullaniyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bunlarda badem yok ama gene de başarılılar, keramet bademde değilmiş demekki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadas gorgusuzlugun bukadari.al al al,nereye kadar?benzin bedava,havalimani bedava,yol su elektrik bedava.iyide paradami bedava ya.al ucakalri yerde yatsin ucanlar ucaklar bos ucsun.adamlarda para var var ama baska birsey yok.thy ekibinde bu para olacak o ucaklar simdi %100 dolar para basardi.bizdede yonetimin 1 numarasi var,var oglu var birtek para yok.ama olsun,youlu acik thymin,hersey para degildir.kiskananlar catlasin.istanbul fuari yakinda gecer bu balon fuarida.kim tutar arkadas,zihniyet onemli ileri gorus onemli.adamlarda ufuk var.bu yonetim bize bir lutuf,kiymetini bilelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000