11 Kasım 2009, Çarşamba 17:54:58

BU KADARINA PES...

İstanbul-Hong Kong seferini yapan THY uçağında, yabancı uyruklu alkollü bir yolcu, pantolonunu indirerek uçağın koridoruna işedi.
  • Yolcu uçuş emniyetini de uçuş güvenliğini de ihlal etmiştir. Dangerous Goods konusunu tekrar okusunlar. Süzülen sidik iletkenliği sayesinde alt bölümlerde kısa devrelere neden olabilir, hijyen sorunu zaten malum. THY şikayetçi olmama politikasını sürdürürse yakında uçağın içine ederler diyecektim ama zaten etmişler. Bunun bir sonraki adımını yazamıyorum, editör arkadaşımız yayınlamaz. Anlarsınız ya... Bir şey etmedikleri kaldı. Yakındır...
  • ya işemeseydi de daha değişik bir şekilde bir eylem yapsaydı atıyorum birine saldırsaydı uçakta veya acil çıkış kapılarına yönlenseydi ya üstümde bomba var deseydi uçağı acil inişe zorlasaydı netice alkollü bu insan.Memo yayınlaşmış olabilir belli bir sınırı da vardır bunun adama küfelik olana kadar içki verin denmez diyemez kimse ben merak etmiyorum zaten kabin ekibinin farkında olup olmadığını çoğu arkadaşın da bu farkındalık içinde olmadığının bilincindeyim eski bir kabin amiri olarak.Şimdiki arkadaşların bir çoğu gezmek yeni yerler göreyim diye mesleği seçmiş insanlar ( işini güzel yapanlara lafım yok ) biraz da sektörümüzün büyüsüne kapılıyorlar vs.vs. yani tek dertleri yurt dışı yatım ne zaman başlıyor
  • tabi birde içkiyi agızla içmek lazım.
  • Medyum memis almanyaya giderken ordaki sarhos adamin davranislari ile alakali sikayet ve isteklerini thy yonetimine yazili bi dilekceyle iletmis ayni zamanda da burda airporthaberde bunu haberde yapmistiniz.Aslinda bu olaya o kadarda sasmamak lazim.Cunku bunlarin thy nin basina gelecegi belliydi.Ucus ekibinin boyle olaylari nazikce ve hic sinirlenmeden yatistirmasi beklenir.Valla benim bindigim ucakta adamin biri boyle yapsin veririm sopayi.

Olay dün Atatürk Havalimanı’ndan 23.50’de havalanan İstanbul-Hong Kong seferini yapan TK70 sefer sayılı, Jet Airways'den kiralanan B777-300ER tipi uçakta meydana geldi. Uçağa binerken de alkollü olduğu belirtilen yolcu, seyir sırasında da alkol almaya devam etti.

Hong Kong’daki bir turizm fuarına katılmak üzere yola çıkan İstanbul Valiliği heyetinin de bulunduğu uçağın 30 C numaralı koltukta oturan yolcu, ilerleyen saatlerde iki şişeye yakın şarap içtikten sonra körkütük sarhoş şekilde koltuğundan kalkarak, pantolonunu indirdi.

Onlarca yolcunun gözleri önünde uçağın koridoruna işeyen bu kişiye, yolcuların tepki göstermesi üzerine hostesler müdahale etti. Pantolonu giydirilen yolcu, yine hostesler tarafından kibar davranışlarla yerine oturtuldu.

YOLCU UÇAK KORİDORUNA İŞERSE NE YAPILIR?

Diğer yolcuların şikayetlerine devam etmeleri nedeniyle, uçağın pilotu ve hostesler tarafından yolculara yapılan açıklamalarda, böyle bir olayla ilk kez karşılaşıldığı ve Uluslararası Sivil Havacılık kuralları arasında yaşanan olayla ilgili herhangi bir yaptırımın bulunmadığı söylendi. Uçağın Hong Kong Havalimanı’nda yolcuların indirilmesinin ardından temizlendiği belirtildi.

Milliyet

BU KADARINA PES...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yolcu uçuş emniyetini de uçuş güvenliğini de ihlal etmiştir. Dangerous Goods konusunu tekrar okusunlar. Süzülen sidik iletkenliği sayesinde alt bölümlerde kısa devrelere neden olabilir, hijyen sorunu zaten malum. THY şikayetçi olmama politikasını sürdürürse yakında uçağın içine ederler diyecektim ama zaten etmişler. Bunun bir sonraki adımını yazamıyorum, editör arkadaşımız yayınlamaz. Anlarsınız ya... Bir şey etmedikleri kaldı. Yakındır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ya işemeseydi de daha değişik bir şekilde bir eylem yapsaydı atıyorum birine saldırsaydı uçakta veya acil çıkış kapılarına yönlenseydi ya üstümde bomba var deseydi uçağı acil inişe zorlasaydı netice alkollü bu insan.Memo yayınlaşmış olabilir belli bir sınırı da vardır bunun adama küfelik olana kadar içki verin denmez diyemez kimse ben merak etmiyorum zaten kabin ekibinin farkında olup olmadığını çoğu arkadaşın da bu farkındalık içinde olmadığının bilincindeyim eski bir kabin amiri olarak.Şimdiki arkadaşların bir çoğu gezmek yeni yerler göreyim diye mesleği seçmiş insanlar ( işini güzel yapanlara lafım yok ) biraz da sektörümüzün büyüsüne kapılıyorlar vs.vs. yani tek dertleri yurt dışı yatım ne zaman başlıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
tabi birde içkiyi agızla içmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Medyum memis almanyaya giderken ordaki sarhos adamin davranislari ile alakali sikayet ve isteklerini thy yonetimine yazili bi dilekceyle iletmis ayni zamanda da burda airporthaberde bunu haberde yapmistiniz.Aslinda bu olaya o kadarda sasmamak lazim.Cunku bunlarin thy nin basina gelecegi belliydi.Ucus ekibinin boyle olaylari nazikce ve hic sinirlenmeden yatistirmasi beklenir.Valla benim bindigim ucakta adamin biri boyle yapsin veririm sopayi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000