14 Haziran 2012, Perşembe 16:03:34

"BRUTALLY YOURS"

Türk Hava Yolları A.O’da işten çıkartılan personellerin eylemi devam ediyor. Hava-İş sendikası öncülüğünde 17. gününe giren eylem, dün Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu’nda alınan kararla kısa zaman içinde sona erebilir.
  • bu t-shirtleren erden bulabiliriz acaba?
  • arkadasım kim oldugun onemlı degıl.sanırım ben turkce bılmedıgım ıyı anlatamadım.ben o arkadasların haklarını aramalarına bır sey demedımkı ben yolcuyu magdur ettılerde demedım.ben sadece yolcu dedigin bes kurusa ucagı kabın ekıbını satınaldıgını zannedıyor dıyen alemana bende yolcuyum ama hepınıze saygı duyuyorum neden boyle bır genelleme yapıyorsunuz dedım.eee sen buna yanlıs dıyosan kızmam bu benım turkcemden kaynaklanıyodur.ama yok eger sadece sendıkanın yaptıgı bu anlamsız eylemı okadar ıscıyı atese atıp sonrada onların magdurıyetı uzerınden hala alanda BDP CHP SDP TKP gıbı partılere propaganda fırsatı veremesını savunuyorsan kızarım alanada haftada ıkı gun gelıp goruyorum emın ol orada uc bes kısının cay kahve halaya devam ettıgını.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Birileri büyük harfle yazınca haklı olacağını zannediyor("Yolcu Dediğin Benim" rumuzlu kişiye ithafen yazılmıştır.). İlk elden ben THY işçisi değilim, dolayısyla Havaiş'e de üye değilim, Atilay Ayçin'ide tanımam, AKP'ye de kökten karşı değilim, senin kabin memuru diye işçilikten uzaklaştırdığın kişi, emeğinden başka satacak birşeyi olmayan kişi anlamında bütün iktisat kitaplarında "işçi" olarak tanımlanır. Senin kibarlaştırdığın(kabin memuru, kontuar görevlisi vs.) insanlar hayatın birebir gerçeğiyle varolanlardır. Yani senin için basitleştireyim, iş güvencesine, zam'a, sendikaya dünyadaki bütün işçiler kadar ihtiyacı olan insanlardır. Sen onları güzel kıyafetleriyle görünce insan olmadıklarını düşünüyorsun galiba... Ama onur denen şey bakidir; bunu görmek THY'den bilet almazdan önce Dışhatlar'a gel O insanları gör ki anlayabilesin. Dipnot: Yazmak için de Türkçe bilmek gerekir; "Kabin Memurlarıyla ilgili anılarını anlatırken bile....:):):

 

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın’ın güvenlik komisyonunda alınan “Atatürk Havalimanı’nda her türlü eylem yasaklanmıştır” kararını açıklamasının ardından, Hava-İş yetkilileri ve eylemciler kararın bugün ya da Pazartesi günü tebliğ edilmesini bekliyor.

Karar tebliğ edildikten sonra eylemlerine devam edeceklerini belirten Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, polisin gözaltına alınma ve zor kullanma ihtimaline de rest çekerek “Buyursunlar gelsinler biz buradayız” diyerek yanıt vermişti.

Ayrıca bir haftadır üzerine giydikleri t-shirt ve şapkalarla Türk Hava Yolları’nı protesto eden grup, bugün yeni bir tshirt ile protestolarına devam etti. “We are Turkish Airlines… And You Are Fired “Just because you defended your basic rights” Brutally Yours (Biz Türk Hava Yollarıyız. Ve Sen Kovuldun “Sadece sosyal haklarını savunduğun için) yazılı tshirtler giyen eylemciler, Türk Hava Yolları’nın Globally Yours (Dünya sizin) sloganını ise Brutally Yours (Acımasızlık Sizin) diyerek değiştirdiği gözlendi.

İŞTE 17.GÜNÜNDE EYLEM ALANINDAN KARELER

©AirportHaber.com

"BRUTALLY YOURS"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

t-shirt ~ 6 yıl önce
bu t-shirtleren erden bulabiliriz acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komşuya ~ 6 yıl önce
arkadasım kim oldugun onemlı degıl.sanırım ben turkce bılmedıgım ıyı anlatamadım.ben o arkadasların haklarını aramalarına bır sey demedımkı ben yolcuyu magdur ettılerde demedım.ben sadece yolcu dedigin bes kurusa ucagı kabın ekıbını satınaldıgını zannedıyor dıyen alemana bende yolcuyum ama hepınıze saygı duyuyorum neden boyle bır genelleme yapıyorsunuz dedım.eee sen buna yanlıs dıyosan kızmam bu benım turkcemden kaynaklanıyodur.ama yok eger sadece sendıkanın yaptıgı bu anlamsız eylemı okadar ıscıyı atese atıp sonrada onların magdurıyetı uzerınden hala alanda BDP CHP SDP TKP gıbı partılere propaganda fırsatı veremesını savunuyorsan kızarım alanada haftada ıkı gun gelıp goruyorum emın ol orada uc bes kısının cay kahve halaya devam ettıgını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu dedıgın 15 Haziran 2012, Cuma 11:09:41 ~ 6 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komşu ~ 6 yıl önce
Birileri büyük harfle yazınca haklı olacağını zannediyor("Yolcu Dediğin Benim" rumuzlu kişiye ithafen yazılmıştır.). İlk elden ben THY işçisi değilim, dolayısyla Havaiş'e de üye değilim, Atilay Ayçin'ide tanımam, AKP'ye de kökten karşı değilim, senin kabin memuru diye işçilikten uzaklaştırdığın kişi, emeğinden başka satacak birşeyi olmayan kişi anlamında bütün iktisat kitaplarında "işçi" olarak tanımlanır. Senin kibarlaştırdığın(kabin memuru, kontuar görevlisi vs.) insanlar hayatın birebir gerçeğiyle varolanlardır. Yani senin için basitleştireyim, iş güvencesine, zam'a, sendikaya dünyadaki bütün işçiler kadar ihtiyacı olan insanlardır. Sen onları güzel kıyafetleriyle görünce insan olmadıklarını düşünüyorsun galiba... Ama onur denen şey bakidir; bunu görmek THY'den bilet almazdan önce Dışhatlar'a gel O insanları gör ki anlayabilesin. Dipnot: Yazmak için de Türkçe bilmek gerekir; "Kabin Memurlarıyla ilgili anılarını anlatırken bile....:):):

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000