10 Nisan 2017, Pazartesi 15:18:24

Borajet THY ile 5 uçaklık anlaşmasını iptal etti

İşadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın satın aldığı Borajet Havayolları’nın THY ile yapacağı açıklanan 5 uçaklık anlaşmanın iptal olduğu iddia edildi.
  • Borajet baska firmaylami anlati acaba
  • Bundan sonra yolumuz hangover...
  • Borajet çalıanlarına ; sizlerden önce hiçbir olumsuz geri bildirimi , kınaması uyarısı vs olmadığı halde gün içinde İ.K ya çağrılıp , sadece birilerinin hoşuna gitmediği , üst yönetime yalakalık eden birileri tarafından karalanarak işten çıkartılan çalışma arkadaşlarınız için üzüntü duymadığınız , üstelik bu durumdan kendinize eğlence , dedikodu malzemesi ürettiğinizde siz bu başınıza gelecekleri çoktan haketmiştiniz. Siz sarı öküzü verdiğiniz gün kaybettiniz. Boşuna işsiz kalacağız diye ağlaşıp kafa ütülemeyin. Rızkı veren Allah elbet size de bir yerden kapı açacaktır. Bari gider ayak biraz dik durun.
  • Lütfen birileri birşey söylesin .Tüm departmanlar şirketin battığıyla ilgili mail almış sanırım.Diğer çalışanlara haber vermek artık sizin sorumluluğunuz kabul edin.Bu konuda da bencil olmayın lütfen.İşsizliğin, ev ,aile geçindirmenin ve borç ödemenin ne olduğunu empati kurarakta olsa anlayın birazcık.Pazartesi bize mail yoluyla kötü şeyler bildirmeyin.Aileyiz biz düzelir toparlanır ve fedakarlığı yaparız .Ailemiz dağılmasın lütfen

İşadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın satın aldığı Borajet Havayolları’nın THY ile yapacağı açıklanan 5 uçaklık anlaşmanın iptal olduğu öğrenildi.

Karslı işadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın, ABD’de yaşayan Türk işadamı Yalçın Ayaslı’dan satın aldığı Borajet Havayolları planlarında değişikliğe gidildi. Filosunda bulunan Embraer tipi uçakların bir kısmını iade eden Borajet, THY ile yürütülen görüşmeler sonrası 5 uçaklık kiralama anlaşmasından vazgeçtiği bildirildi.

Borajet'in 2018 planlamaları kapsamında böyle bir karar aldığı öğrenildi.

İşadamı Korkmaz tarafından satın alındıktan sonra THY eski Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu tarafından idare edilmeye başlanan Borajet, bir süre sonra Topçu ile birlikte onun ekibini de şirketten uzaklaştırma kararı almıştı.

Yönetim açısından oldukça zor günler geçiren Borajet, Almanya uçuşlarının tamamına yakınını durdurmasının yanı sıra iç ve dış hatlarda birçok noktadan da çekildi. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı operasyon yürüten Borajet, buradan sadece Adana, Çanakkale, Edremit, Siirt, Tokat, Köln, Erbil, Trieste, Kıbrıs ve Beyrut’a uçuyor.

SADECE ÜÇ UÇAK UÇUYOR

Filosunda 13 uçak bulunan Borajet, bu uçaklardan bir kısmını iade ederken uçaklardan biri 2015, üçü 2016’dan bu yana hiç uçuş gerçekleştirmedi. Borajet’in halen üç uçağının aktif olarak seferlerde kullanıldığı öğrenildi.

©AirportHaber

Borajet THY ile 5 uçaklık anlaşmasını iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (120)

Ahmet ~ 1 yıl önce
Borajet baska firmaylami anlati acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Game over ~ 1 yıl önce
Bundan sonra yolumuz hangover...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biraz dik durun ~ 1 yıl önce
Borajet çalıanlarına ; sizlerden önce hiçbir olumsuz geri bildirimi , kınaması uyarısı vs olmadığı halde gün içinde İ.K ya çağrılıp , sadece birilerinin hoşuna gitmediği , üst yönetime yalakalık eden birileri tarafından karalanarak işten çıkartılan çalışma arkadaşlarınız için üzüntü duymadığınız , üstelik bu durumdan kendinize eğlence , dedikodu malzemesi ürettiğinizde siz bu başınıza gelecekleri çoktan haketmiştiniz. Siz sarı öküzü verdiğiniz gün kaybettiniz. Boşuna işsiz kalacağız diye ağlaşıp kafa ütülemeyin. Rızkı veren Allah elbet size de bir yerden kapı açacaktır. Bari gider ayak biraz dik durun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biraz dik durun'a... ~ 1 yıl önce
Helal olsun. Asalet her daim şart. SBK paravanı Borajet'i kurtaracak yalanına inananlar vardıysa geçmiş olsun. Bu saatten sonra vakit kaybetmeden iş aramaya başlamak en makul çözüm olacak. Akol dönemi gibi tazminatlar ödenmeyip emekler sömürülürse o zaman üzücü olur, haksızlığa uğrayanların avukatlarına danışmak yararlı olur. Her zaman bir iş olanağı rızık bir yerde bizi bekliyor. Allah büyük...
Yeter artık ~ 1 yıl önce
Lütfen birileri birşey söylesin .Tüm departmanlar şirketin battığıyla ilgili mail almış sanırım.Diğer çalışanlara haber vermek artık sizin sorumluluğunuz kabul edin.Bu konuda da bencil olmayın lütfen.İşsizliğin, ev ,aile geçindirmenin ve borç ödemenin ne olduğunu empati kurarakta olsa anlayın birazcık.Pazartesi bize mail yoluyla kötü şeyler bildirmeyin.Aileyiz biz düzelir toparlanır ve fedakarlığı yaparız .Ailemiz dağılmasın lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pazartesi mokoko ~ 1 yıl önce
Bizi insan yerine koyup çalısanına saygı duyan insanlar yokki karşımızda bize insanca muamele edip bilgi versinler kardeş? An itibariylen 3 seçenek var birincisi iflas ikincisi operasyonlarını askıya alıp tasfiye etmesi üçüncüsü isim ve ucak deşikliğine gidip yeniden yapılanması başka senaryo yok haa bize ne olur dersen bize değer vermeyenler bizi tutarmı sanmam tazminatlarımızı alıp iş bulana kadar geçinmeyi hayal etmekten başka seçeneğimiz yok yapılanıyorsada filo deişimine gidiyorsada gönül isterdi ki kalalım aç kalmayalım
Insider ~ 1 yıl önce
Dua edin tazminatlari odesinler. Neredeyse yil oldu alamayanlar var. Ama harc bitti yapi paydos. Pazartesi duyuru, haftaici tek tek cagirip isten cikarmalar bildirilecek. Form 4 sahipleri yerlerini korur ama altlarinda calisan kalmayacagi icin isler onlara yaptirilir, ne is kalacaksa, o da ayri garabet ya! Bir sirket ucaklarina el koydu aliyor, digerlerine el altindan gelin alin ucaklari deniyor dedikodusu cikti, buyuk ihtimalle dogrudur da. Charter ucacak deniyor ama ucaklar iadeyse nasil olacak? SBK elinde patlayan sirketin AOC'sini satabilecegi en yuksek degerle satip ne kurtaririma bakabilir. Ucak tipi de degisebilir ama pilot ve teknik ekip isini nasil cozer, bu yola girip girmeyeceklerini gorecegiz. Haksiz yere kuculme yalaniyla isten cikarilanlara uzulmeyen kabahati onlarda arayan simdi ailedir vs vs tatava yapmasin. Bu krizde is aramaya baslasin. Hadi bakalim kolay gelsin hepimize.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000