01 Ağustos 2010, Pazar 09:16:11

BOEING'E AMSTERDAM DAVASI

Hollanda'da havaalanına iniş sırasında düşen THY uçağından kurtulan 8 Türk, Boeing firmasının kazada yüzde 80 kusurlu bulunması üzerine, ABD'de firma aleyhine dava açtı.
  • Kaza raporunda %80 Boeing hatali diye bir ibare yok! Eger haber bunun uzerine kurulmus ise yanlis bir haber! Diger yandan kaza raporunda tabii ki Boeing ile ilgili tavsiyeler yapildi. Bunlara dayanarak acilan bir dava umarim basari ile sonuclanir..
  • "1000ft'de son yaklaşma konfigürasyonunu tamamlayamadığın halde şirket talimatına uyup pas geçeceğine devam edersen..." diyen yorumcu : a)Sen şirket talimatını nereden biliyorsun? b)Bu talimatın ne zaman hayata geçirildiğini biliyor musun? c)Altimetre arızasının sonuçlarının ne olduğunu biliyor musun?
  • BURADA BIR HATTA VAR SANIRIM THY DISINDA HERKES ÖZELIKLE BOEING 79,89% SUCLU. RAPORDAKI KULANILMIS OLAN MATEMATIK FORMÜLÜ GÖRMEDINIZ HERHALDE. ARKADASLAR!RAPORDA HER HANGI BIR RAKAM SÖZ KONUSU DEGILDIR.BU TÜR ABARTILARA KULAK VERMEYIN,SIZI OYUNUN BIR PARCASI YAPIYORLAR.
  • Nerede baslikli yazimda anlam dusuklugu oldugunu farkettim. Duzeltir ozur dilerim. ...bu seferde fazla ucusu oldugu halde Rahmetli Kaptani gorevlendiren THY makami simdi nerededir?...

25 Şubat 2009'da, Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol Havaalanı'na inerken düşen ve 9 yolcunun hayatını kaybettiği THY’nin Boeing 737-800 tipi "Tekirdağ" uçağından yaralı kurtulan Hüseyin Sümer, Mustafa Mermer, Mustafa Komut, Yaşar Tufan, Feriha Cebi, Ozan Duman, Selçuk Arda ve Muhsin Cesur adlı 8 Türk yolcu, uçağı üreten Boeing firması aleyhine tazminat davası açtı.

TAZMİNAT AVCISI
Kaza ile ilgili bilirkişi raporunda Boeing firmasının yüzde 80 kusurlu bulunmasının ardından, 8 Türk yolcunun Türkiye'deki avukatı Yaşar Öztürk ABD'nin en ünlü avukatlarından "tazminat avcısı" lakaplı Michael Gallagher ile anlaştı. Milyon dolarlık davalar kazanan Gallagher ve ekibi, geçtiğimiz günlerde ABD'nin Chicago kenti mahkemesine başvurarak, Türk yolcular adına Boeing firması aleyhine dava açtı. Hollanda'da düşen uçakta hayatını kaybeden 3 pilot ve 2 hostesin yakınlarının da avukatlığını yapan Michael Gallagher ve ekibinin istediği tazminat rakamı ise sır gibi saklanıyor.

KORKUTAN AVUKAT
Boeing firmasına, "imal ettikleri üründeki hata nedeniyle ölüme sebebiyet verme" suçundan tazminat davası açan avukat Michael Gallagher, kazandığı benzer davalar nedeniyle şirketlerin korkulu rüyası olarak tanınıyor. Gallagher, şimdiye kadar 20 ila 450 milyon dolar arasında değişen rakamlarla tazminatlar kazandı.

 (Habertürk)
 

BOEING'E AMSTERDAM DAVASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
Kaza raporunda %80 Boeing hatali diye bir ibare yok! Eger haber bunun uzerine kurulmus ise yanlis bir haber! Diger yandan kaza raporunda tabii ki Boeing ile ilgili tavsiyeler yapildi. Bunlara dayanarak acilan bir dava umarim basari ile sonuclanir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
"1000ft'de son yaklaşma konfigürasyonunu tamamlayamadığın halde şirket talimatına uyup pas geçeceğine devam edersen..." diyen yorumcu : a)Sen şirket talimatını nereden biliyorsun? b)Bu talimatın ne zaman hayata geçirildiğini biliyor musun? c)Altimetre arızasının sonuçlarının ne olduğunu biliyor musun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
BURADA BIR HATTA VAR SANIRIM THY DISINDA HERKES ÖZELIKLE BOEING 79,89% SUCLU. RAPORDAKI KULANILMIS OLAN MATEMATIK FORMÜLÜ GÖRMEDINIZ HERHALDE. ARKADASLAR!RAPORDA HER HANGI BIR RAKAM SÖZ KONUSU DEGILDIR.BU TÜR ABARTILARA KULAK VERMEYIN,SIZI OYUNUN BIR PARCASI YAPIYORLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Nerede baslikli yazimda anlam dusuklugu oldugunu farkettim. Duzeltir ozur dilerim. ...bu seferde fazla ucusu oldugu halde Rahmetli Kaptani gorevlendiren THY makami simdi nerededir?...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000