22 Mart 2013, Cuma 09:46:47

BİZ BİZE YETERİZ!

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Otokoç ve Avis & Budget Grup ile yapılan anlaşma sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı...
  • sen acikla yuzde kactan kac komisyon aldiniz.komisyonlar anlasma imzalaninca program basinda aliniyor.bu kadar parayi tasimak icin kargo ucagi gonder ancak becerirsin getirmeyi
  • Arabistan'dan degilde senin ve senin gibilerin oz amcasi Israil'den geliyor paralar.Nede olsa Musluman ile yakinlasmak sizlere gore anormal.Israil varken Arabistan'da kim oluyor degilmi ama.
  • Sayın KOTİL dürüst olarak açıkılarmısın bu yatırımların %KACI ŞİRKETİN OZKAYNAKLARI VE GERÇEK MALIDIR. BANKA BORÇLARININ DÜŞÜLMESİNDEN SONRA ÖZ KAYNAK VE MALVARLIĞINIZ NEDİR BU AÇIKLA.
  • son donemlerde turk sirketleri,turk projeleri uzun sureli finansman zorlugu yasiyorlar, bakiniz 3.cu kopru, izmit gecisi vs vs.. thy nin bu donemde yurtdisindan finansman bulabilmesi basari cunku oteki projeler bu destegi bulamiyorlar.. neden turk bankalari bu finansmani saglayamiyorlar meselesi ise, turk bankalari hem bilanco olarak kucuk ,hemde bu krediyi 3,4 ile % ile verebilecek konumda degiller, turk bankalari zaten mevduati 7,8% ile topluyorlar.. 16,20% arasinda ise uzun vadeli kredi veriyorlar..

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Türk Hava Yolları'nın çok doğru adımlarla ve önemli rakamlarla büyüme sağladığını ve bu nedenle çok sayıda teklif aldıklarını belirtti. Yurtdışı kaynaklı birçok havayolu şirketinden birleşme adına teklifler geldiğini sözlerine ekleyen Kotil, kendilerinin bu tür birleşmeyi düşünmedikleriini söyledi.

Bu kadar doğru büyüme sağlayan şirketle çalışmak için çok sayıda teklif olduğunun altını çizen Kotil, ‘Ama biz herhangi bir birliktelik düşünmüyoruz. Çünkü biz bize yeteriz’ dedi.

Türk Hava Yolları’nın yeni verdiği siparişlerle birlikte toplamda 370 uçağa ulaşacağını ifade eden Kotil, ‘Bakıldığı zaman şu anda Sabiha Gökçen’de 13 uçağımız var. Daha başka meydanlara da uçak koymamız gerekiyor. Şu anki kapasiteyle Atatürk Havalimanı’na 50 uçak daha koysak yeter. AHL’ye çok yüklenmek doğru olmaz. Çünkü Atatürk Havalimanı’na yüklenmek bizim kalkış oranlarımızı da olumsuz etkiliyor. Şu anda yüzde 90 oranında zamanında kalkışımız var’ dedi.

Verilen uçak siparişleri için finansman sağlayacak bir yerli banka olmadığını ve bu nedenle yabancı bankalardan bu desteği sağlayacaklarının altını çizen Genel Müdür Kotil, ‘Yıllık yüzde 3,5 faiz oranıyla bu finansman desteği sağlayabileceğiz. Bugüne kadar yabancı bankalardan sağlıyorduk yine öyle olacak' şeklinde konuştu.

©AirportHaber

BİZ BİZE YETERİZ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

d ~ 5 yıl önce
sen acikla yuzde kactan kac komisyon aldiniz.komisyonlar anlasma imzalaninca program basinda aliniyor.bu kadar parayi tasimak icin kargo ucagi gonder ancak becerirsin getirmeyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avustralya'dan ~ 5 yıl önce
Arabistan'dan degilde senin ve senin gibilerin oz amcasi Israil'den geliyor paralar.Nede olsa Musluman ile yakinlasmak sizlere gore anormal.Israil varken Arabistan'da kim oluyor degilmi ama.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hatırlatırım !!! ~ 5 yıl önce
sen ve senin gibilerin oy verdikleri, israil e laf söyleyenler gittiler müslüman öldüren israil in en büyük devlet ödülünü aldılar hatırlatırım!!!
farkları mı var ~ 5 yıl önce
Ha İsrail ha Arabistan..ne farkları var birbirlerinden?
ÖS ~ 5 yıl önce
Sayın KOTİL dürüst olarak açıkılarmısın bu yatırımların %KACI ŞİRKETİN OZKAYNAKLARI VE GERÇEK MALIDIR. BANKA BORÇLARININ DÜŞÜLMESİNDEN SONRA ÖZ KAYNAK VE MALVARLIĞINIZ NEDİR BU AÇIKLA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ziya tarkan kozan ~ 5 yıl önce
son donemlerde turk sirketleri,turk projeleri uzun sureli finansman zorlugu yasiyorlar, bakiniz 3.cu kopru, izmit gecisi vs vs.. thy nin bu donemde yurtdisindan finansman bulabilmesi basari cunku oteki projeler bu destegi bulamiyorlar.. neden turk bankalari bu finansmani saglayamiyorlar meselesi ise, turk bankalari hem bilanco olarak kucuk ,hemde bu krediyi 3,4 ile % ile verebilecek konumda degiller, turk bankalari zaten mevduati 7,8% ile topluyorlar.. 16,20% arasinda ise uzun vadeli kredi veriyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000