30 Eylül 2011, Cuma 11:02:56

BİR ZAMANLAR THY

Son dönemlerde internetteki çeşitli forum sitelerinde dolaşan Türk Hava Yolları’na ait iki reklam filmi ilgiyle izleniyor. 1992 ve 1993 tarihli reklam filmlerinin birinde güvenlik vurgusu öne çıkarılırken diğerinde ise yolcu memnuniyeti vurgulanıyor.
  • Cem Kozlu bey ,THY için bir ekoldur,arkasından Tezcan Yaramancı bey geldi oda bayragı en ust düzeye çıkarmaga devam etti,Su an is Temel Kotil bey ise teknolojinin destegiyle THY yi dünyadaki ilk 5 havayolundan birisi yaptı ve de çıtayı yukselmeye devam ediyor.Netice olarak her üç Gnl.Md.de THY nin en parlak dönemlerini yasatmışlardır. saygılarımla
  • Cem kozluyu bende seviyorum ama biraz abartılıyor gibi geliyor. o zamanla bu zaman arasında çok fark var.o zaman uçağa binmek hayaldi şimdi herkes biniyor.Fiyatlar halkın alabileceği duruma geldi. örneğin ben hafta sonunu sinopta gecireceğim. niye bilet ucuz burda harcamaktansa orda gidip karadeniz hamsisi palamudunun tadına bakmak lazım tam mevsimi. bu şekilde çok kişi inanın uçuyor ekonomik olarak anadolu gelişiyor
  • Keşke şimdiki belediyecilerde şu filmlerin yenisini çektirip aynı temayı uygulasalar. Çok güzelmiş gerçekten.
  • Ben de kitabını okumadan önce Cem Kozlu'yu bir efsane olarak görüyordum ama kitabını okuyun lütfen. Sabiha Gökçen için çöpe atılmış 1 milyar dolar gibi bir ifade kullanmış. Kendisi THY'yi iyi bir noktaya ulaştırmış ancak o kadar da efsane falan değil..
Tüm dünyada havacılık sektörünün parlayan yıldızı olarak kabul edilen Türk Hava Yolları'nın son dönemde katettiği mesafeyi en iyi özetleyen konulardan biri de dünyaca ünlü yıldızları kullandığı reklam filmleridir.

Globally Yours sloganı ile havacılık sektöründe marka değerini gün geçtikçe yükselten Türk Hava Yolları’nın bir dönem daha kısıtlı bütçelerle ve o günün teknolojisiyle hazırladığı reklam filmleri şimdilerde izleyenlere hem nostalji yaşatıyor hem de hafif tebessüm ettiriyor.

1992 ve 1993 yıllarında çekilen bu iki reklam da onlardan biri. THY’nin Cem Kozlu’nun genel müdürlüğü ile 1990’lı yılların başında başlattığı yükseliş grafiği o dönem reklam filmleriyle, henüz tam olarak uçma alışkanlığı olmayan kamuoyuna duyuruluyordu.

THY’nin bugünlerde havacılık forum sitelerinde dolaşan iki reklam filmi, şimdiki teknoloji ve yaratıcılıktan uzak ancak kamuoyuna uçakların güvenilirliği başarıyla ifade ediliyor. ‘Güvenmekte haklısınız’ sloganını kullanan THY’nin reklamı ile korkutucu bir film müziğini anımsatan reklam müziği tezat oluştursa da yolcu memnuniyeti ve güvenlik teması başarıyla işleniyor. O günkü reklamlarda şimdinin aksine ünlü isimler kullanılmaması da dikkat çekici bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

İşte izleyenlere nostalji yaşatacak iki reklam filmi:

Ve günümüz THY’sini anlatan bir başka reklam filmi:

BİR ZAMANLAR THY

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
Cem Kozlu bey ,THY için bir ekoldur,arkasından Tezcan Yaramancı bey geldi oda bayragı en ust düzeye çıkarmaga devam etti,Su an is Temel Kotil bey ise teknolojinin destegiyle THY yi dünyadaki ilk 5 havayolundan birisi yaptı ve de çıtayı yukselmeye devam ediyor.Netice olarak her üç Gnl.Md.de THY nin en parlak dönemlerini yasatmışlardır. saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Cem kozluyu bende seviyorum ama biraz abartılıyor gibi geliyor. o zamanla bu zaman arasında çok fark var.o zaman uçağa binmek hayaldi şimdi herkes biniyor.Fiyatlar halkın alabileceği duruma geldi. örneğin ben hafta sonunu sinopta gecireceğim. niye bilet ucuz burda harcamaktansa orda gidip karadeniz hamsisi palamudunun tadına bakmak lazım tam mevsimi. bu şekilde çok kişi inanın uçuyor ekonomik olarak anadolu gelişiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Keşke şimdiki belediyecilerde şu filmlerin yenisini çektirip aynı temayı uygulasalar. Çok güzelmiş gerçekten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben de kitabını okumadan önce Cem Kozlu'yu bir efsane olarak görüyordum ama kitabını okuyun lütfen. Sabiha Gökçen için çöpe atılmış 1 milyar dolar gibi bir ifade kullanmış. Kendisi THY'yi iyi bir noktaya ulaştırmış ancak o kadar da efsane falan değil..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000