31 Ocak 2013, Perşembe 09:48:30

BİR YILDIRIM VAKASI DAHA!

THY'nin Airbus 319 tipi İstanbul-Beyrut seferini yapan uçağına yıldırım isabet etti, uçakta küçük çaplı yapısal hasar oluştu. Uçak seferden çekildi.
  • bu haberin torpilen ne alakası var bu arada thy na geçmiş olsun
  • herkes pilot olmus, pilota radar kullanmayi ogretiyor.her seyden anlayan halkimiz radarada el atti.
  • özel bir şirkette çalışıyorum thy yi özellikle tekniğini yetersiz ve zor durumda buluyorum (teknisyen arkadaşlar alınmasın ( cs sayısı ve yönetici baskısı kaynaklı sıkıntılar) fakat bu yıldırım olayı tk ya has değil sadece thy haber oluyor yoksa hava ne zaman bulutlansa bizimde başımıza sık sık geliyor yıldırım hasarı sanırım yakıt maliyetleri nedeniyle yakıt hesapları ekibin rotadan fazla uzaklaşmasını engelliyor bide uçakların boya kalitesi düşük olabilir sonuçta kış aylarında sıradan bir olay bu kadar uçak uçuruyorsa hemen hemen hergün yıldırım hasarıda olsa thy de ortalamalarda kalır haber değeri taşımıyor bence
  • GEREKLİ EGİTİM VERİLMELİ.TOPLAMA EKİPLE OLMUYOR SANIRIM

Edinilen bilgiye göre; Türk Hava Yolları'nın  TC-JLY kuyruk tescilli Airbus A319 tipi yolcu uçağına İstanbul-Beyrut seferi sırasında yıldırım çarptı. 

Beyrut'a yaklaşma sırasında yaşanan olay sonrası uçak inişini sorunsuz gerçekleştirdi. Yapılan kontrollerde uçakta küçük çaplı yapısal hasar oluştuğu anlaşıldı. Uçak seferden çekildi, yolcuların başka bir uçakla seferine devam edeceği kaydedildi. 

Airporthaber.com

BİR YILDIRIM VAKASI DAHA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

misafir ~ 5 yıl önce
bu haberin torpilen ne alakası var bu arada thy na geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komiklik ~ 5 yıl önce
herkes pilot olmus, pilota radar kullanmayi ogretiyor.her seyden anlayan halkimiz radarada el atti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yiğit -hak ~ 5 yıl önce
özel bir şirkette çalışıyorum thy yi özellikle tekniğini yetersiz ve zor durumda buluyorum (teknisyen arkadaşlar alınmasın ( cs sayısı ve yönetici baskısı kaynaklı sıkıntılar) fakat bu yıldırım olayı tk ya has değil sadece thy haber oluyor yoksa hava ne zaman bulutlansa bizimde başımıza sık sık geliyor yıldırım hasarı sanırım yakıt maliyetleri nedeniyle yakıt hesapları ekibin rotadan fazla uzaklaşmasını engelliyor bide uçakların boya kalitesi düşük olabilir sonuçta kış aylarında sıradan bir olay bu kadar uçak uçuruyorsa hemen hemen hergün yıldırım hasarıda olsa thy de ortalamalarda kalır haber değeri taşımıyor bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EGİTİM ŞART ~ 5 yıl önce
GEREKLİ EGİTİM VERİLMELİ.TOPLAMA EKİPLE OLMUYOR SANIRIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000