28 Haziran 2013, Cuma 10:57:18

BİR TÜRK HAVACININ ZİRVE TIRMANIŞI

Dünyanın en büyük havacılık fakültelerinden Florida Institute of Technology bünyesindeki Havacılık fakültesinin dekanlığına 1 Ağustos 2013 tarihi itibariyle Prof. Dr. Korhan Oyman atandı...
  • Hiç kimse gel kardeşim Ülkemizde çalış! Vatanımıza, milletimize faydalı ol demiyor! Amerika'da çalışmasından gurur duyuyoruz diyor! Allah gurur duyan bu millete akıl fikir versin ve orada çalışıp, Amerikalılara faydalı olanlara da bol para versin!
  • Korhan Hocamızı tebrik ederim. kendisiyle gurur duyuyorduk, şimdi daha da sevinçliyiz.
  • Hocam yolunuz ve bahtiniz acik olsun. Tebrikler
  • Tebrikler Hocam , yetiştirdiğiniz yüzlerce genç fidan büyüdü meyve vermeye başladı.Sizde ulu bir çınar olma yolunda hızla ilerliyorsunuz.Ne mutlu sizi yetiştiren aileye ve millete.Saygılar.

Havacılık yaşantısına THK’da amatör paraşütçü, planörcü ve motorlu uçak pilot eğitimleriyle 1982 yılında başlayan Korhan Oyman üniversite öğrenciliği yıllarında Atatürk Havalimanı’nda duty free satış memuru ve mağaza şefi olarak görev yaptı. 1993 yılında Amerika’daki University of Central Missouri’den Havacılık Emniyeti ve Yönetimi dalında yüksek lisans ve sonrasında da 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Sivil Havacılık Yönetimi konusunda doktora derecelerini alan Oyman, 1993-1999 yılları arasında Anadolu Üniversitesi SHYO öğretim üyeliği ve Yüksekokul Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1999-2001 yılları arasında İstanbul’daki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın kurucu ekibinin başkanlığını yapan Prof. Dr. Oyman, 2004 yılında Amerika’nın üç büyük havacılık fakültesinden biri olan Florida Tech College of Aeronautics’de öğretim üyesi olarak göreve başladı.

2009-2012 yılları arasında fakültenin dekan yardımcılığı görevinde de bulunan Prof. Oyman Orta Amerika’da Panama’dan, Çin Halk Cumhuriyeti'ne, Umman’dan Dubai’ye kadar birçok yabancı ülkede dersler verdi, önemli projeleri yönetti. Halen 100’den fazla THY pilotaj adayının eğitim gördüğü ve 160 adayın da daha önce eğitimlerini tamamladığı Florida Tech, THY pilotu kadrosuna önemli katkılar sağladı. Florida Tech, 70’e yakın eğitim uçağı ve 80’in üzerinde uçuş öğretmeni ve son teknoloji tesisleriyle dünyanın en önde gelen havacılık eğitim kurumlarından biri olarak değerlendiriliyor.

Prof. Dr. Korhan Oyman uzun süre Airporthaber’deki yol gösteren yazılarıyla sektöre katkı sağlamıştı.

BİR TÜRK HAVACININ ZİRVE TIRMANIŞI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

ümit çendek ~ 4 yıl önce
Hiç kimse gel kardeşim Ülkemizde çalış! Vatanımıza, milletimize faydalı ol demiyor! Amerika'da çalışmasından gurur duyuyoruz diyor! Allah gurur duyan bu millete akıl fikir versin ve orada çalışıp, Amerikalılara faydalı olanlara da bol para versin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CAKABEY ~ 5 yıl önce
Korhan Hocamızı tebrik ederim. kendisiyle gurur duyuyorduk, şimdi daha da sevinçliyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet TORUN ~ 5 yıl önce
Hocam yolunuz ve bahtiniz acik olsun. Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RIZA ~ 5 yıl önce
Tebrikler Hocam , yetiştirdiğiniz yüzlerce genç fidan büyüdü meyve vermeye başladı.Sizde ulu bir çınar olma yolunda hızla ilerliyorsunuz.Ne mutlu sizi yetiştiren aileye ve millete.Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000