29 Mayıs 2012, Salı 14:55:26

BİR TEK O PROTESTO ETTİ

Atatürk Havalimanı’nda eylemlerine devam eden Hava-İş sendikası, THY tarafından çağrılarak uçuşa gelen kabin memurları ve kaptan pilotları protesto etmeye devam ediyor.
  • millet 650 tly çalışıyo be ayıp ayıp 3-4 bin maaş al dünyayı gez hertürlü sosyal imkan var sizi teneşir paklar . ne o yoksa thy deki muhalefet sizmisiniz eğer siseniz aynı chp taktiği göle maya atdınız dutmadı .kılavuzu karga olanın ............elinizi vicdanınıza koyun ben 2 yıldır iş arıyorum hemde 1000 -1500 e takla atıyorum yaşanan zarardan bana nekadar yansımışsa hakkımı helal etmıyorum
  • 3000-4000 maaş al sonra grev yap, haketmişsiniz. Siyaseti işinize karıştırırsanız daha çok ağlarsınız. THY Teknikteki işime devam ediyorum, memnunum çok şükür, grev yapacak bir durum göremiyorum.
  • Ben de 1970 den beri yurt disinda sivil havacilikta calisiyorum. Bu zaman zarfinda her sene toplu sozlesme zamani sirket iflas edecek diye aglamaya sizlamaya baslayan yoneticiler milyonlarca tazminatla kendi hayatlarini renklendirirken elemanlarina 1 lira zammi bile vermemek icin camura yatarlardi. Ikinci teshisim ise, o cok sirmali cockpit personelinin coguna da bu konularda pek guvenilemeyecegi. Cunku bu arkadaslarinin yurekliligi sadece uniformalarini giydigi zaman mertlesiyor, yoksa ozel hayatlarinda ve isverene karsi me kadar basiretsiz ve menfaatci olduklarini her firsatta ispat ediyorlar. Eger biraz mert ve serefli olsalardi, gecenlerde Ataturk rozet tasidigi icin husrana ugrayan arkadaslarina arka cikar, butun ucaklari yerde birakir, hukumete bu hukumetin degil bu memleketin sayesinde bu seviyeye geldiklerini ispat edebilirlerdi ve herkes de onlara saygi duyardi. Grevden her zaman ucuncu sahislar magdur kalir, bu isin gayesi de o degil mi zaten? Yaziklar olsun..
  • türkün cesur türkün korkusuz olduğunu iddia edenler bu haberi okusunlar ve korkak türk pilotlarıyla gurur duysunlar,1 gün başınız dik dursaydınız da türkiye sizi bağrına bassaydı

Grev hakları için gece saat 03:00’dan itibaren Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Katı B Kapısı’nda eylemlerine devam eden Türk Hava Yolları A.O. Kabin Memurları ve THY Technic personeli, şirketin isteğiyle uçuşa gelen kaptan pilot ve kabin memurlarını ıslık ve yuh çekerek protesto ediyor.

Kaptan pilotlardan bazıları durumdan rahatsız olurken, bazıları da eyleme alkışlarıyla destek verdi.

Uçuşa gelen ve ismi öğrenilemeyen THY’nin İspanyol yabancı pilotu, önce kabin memurlarını kalabalıkta görünce çevik kuvvete yaşananları sordu. Daha sonra cevap alamayan pilota kabin memurlarından bazıları yaşanan durumu ve neden eylem yaptıklarını anlattı.

İspanyol kaptan pilot yaptığı bir telefon görüşmesinin ardından, eylemcilere hak vererek uçuşa gitmeyeceğini ifade etti ve alandan ayrıldı.

BİR TEK O PROTESTO ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

oflu ~ 6 yıl önce
millet 650 tly çalışıyo be ayıp ayıp 3-4 bin maaş al dünyayı gez hertürlü sosyal imkan var sizi teneşir paklar . ne o yoksa thy deki muhalefet sizmisiniz eğer siseniz aynı chp taktiği göle maya atdınız dutmadı .kılavuzu karga olanın ............elinizi vicdanınıza koyun ben 2 yıldır iş arıyorum hemde 1000 -1500 e takla atıyorum yaşanan zarardan bana nekadar yansımışsa hakkımı helal etmıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 6 yıl önce
3000-4000 maaş al sonra grev yap, haketmişsiniz. Siyaseti işinize karıştırırsanız daha çok ağlarsınız. THY Teknikteki işime devam ediyorum, memnunum çok şükür, grev yapacak bir durum göremiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet D ~ 6 yıl önce
Ben de 1970 den beri yurt disinda sivil havacilikta calisiyorum. Bu zaman zarfinda her sene toplu sozlesme zamani sirket iflas edecek diye aglamaya sizlamaya baslayan yoneticiler milyonlarca tazminatla kendi hayatlarini renklendirirken elemanlarina 1 lira zammi bile vermemek icin camura yatarlardi. Ikinci teshisim ise, o cok sirmali cockpit personelinin coguna da bu konularda pek guvenilemeyecegi. Cunku bu arkadaslarinin yurekliligi sadece uniformalarini giydigi zaman mertlesiyor, yoksa ozel hayatlarinda ve isverene karsi me kadar basiretsiz ve menfaatci olduklarini her firsatta ispat ediyorlar. Eger biraz mert ve serefli olsalardi, gecenlerde Ataturk rozet tasidigi icin husrana ugrayan arkadaslarina arka cikar, butun ucaklari yerde birakir, hukumete bu hukumetin degil bu memleketin sayesinde bu seviyeye geldiklerini ispat edebilirlerdi ve herkes de onlara saygi duyardi. Grevden her zaman ucuncu sahislar magdur kalir, bu isin gayesi de o degil mi zaten? Yaziklar olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adam adam ~ 6 yıl önce
türkün cesur türkün korkusuz olduğunu iddia edenler bu haberi okusunlar ve korkak türk pilotlarıyla gurur duysunlar,1 gün başınız dik dursaydınız da türkiye sizi bağrına bassaydı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000