19 Şubat 2015, Perşembe 22:40:19

BELEDİYE ARACI THY UÇAĞINA ÇARPTI

Yoğun kar yağışı hava trafiğini olumsuz etkilerken, havalimanında da karla mücadele devam ediyor. DHMİ'nin takviye için aprona aldığı belediye aracı, Türk Hava Yolları uçağına çarptı. İşte detaylar...
  • Biri de merdiveni uçağa dhmı mi yolluyor demiş. İşte zihniyetin hali. Biz neredeyiz adam nerede. Bir de utanmadan yorum yazıyor. Bari yazıları bir oku allahaşkına sonra yorum yaz. Bilgi yok fikir kaynıyor.
  • Ya uçak araba eziyor, ya da araba uçağa çarpıyor. Bu ne?!?!
  • bu ne yaaa gelen geçen uçaga çarpıyo uçak bakıma alınıyo bu ne olum yaaa trafik kazasına döndü hergün her gün birilerinin uçaga çarpması... dikkat kardeşim biraz bilmiyosan kullanmayı in aşagı !
  • bir süre önce Hessen Odenwald a bir yakınımı görmeye gitmiştim, kar yoktu ama çok soğuk ve yağışlı bir havaya rağmen bulunduğumuz sokakta bir alt yapı arızasına müdahale etmek için gelen görevlilerin çalışmalarına ve disiplinlerine hayran kaldım. belki bir saate yakın onların çalışmalarını izledim; alt tarafı artık ne arızası ise, önemli değil yaptıkları iş, disiplin, teknik ekipman, güvenlik, alınan önlemler; işlerini yaparken o ciddiyet, sorumluluk; kıyafetleri, başlarındaki baretler, tulumlarının temizliği, en son geldikleri aracın arkasındaki küçük aracı gördüğümde şaşkınlığım bir kat daha arttı, orada acil durumlar için bir de minik bir sağlık aracı getirmişlerdi... bu olmalı dedim kendi kendime, onlar bu, biz de böyleyiz, içim acıdı ama ne fayda... diyeceğim onlar iş yapıyor, biz laf üretiyoruz hem de en ağdalısından... bu olayı anlatsan adamlara nereleri ile gülerler bilmem ama biz ab diye ciyaklarken o malum el hareketini sanırım çoktan yapmışlardır.

Türk Hava Yolları'nın (THY) TK1955 sefer sayısı ile İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Hollanda'nın Amsterdam kentine gidecek uçağına belediye temizlik aracı çarptı.

Bu akşam saat 14.40'da planlanan Amsterdam seferi, İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle rötarlı gerçekleşecekken, bir de Atatürk Havalimanı apronunda talihsiz bir an yaşadı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ), Atatürk Havalimanı'ndaki kar temizleme çalışmaları için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden takviye amacıyla temizlik aracı istedi.

DHMİ araçları ile birlikte kar küreme işlemlerine başlayan belediyenin temizlik aracı, THY'nin Amsterdam seferini gerçekleştirecek TC-JPI tescilli Airbus A320-200 tipi uçağına çarptı.

Yaşanan kaza sonrası A320 tipi uçak bakıma alınırken, yolcular 16.48'de TC-JHC tescilli Boeing B737-800 tipi uçakla Hollanda'ya gönderildi.

©AirportHaber

BELEDİYE ARACI THY UÇAĞINA ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Biri de merdiveni uçağa dhmı mi yolluyor demiş. İşte zihniyetin hali. Biz neredeyiz adam nerede. Bir de utanmadan yorum yazıyor. Bari yazıları bir oku allahaşkına sonra yorum yaz. Bilgi yok fikir kaynıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ya uçak araba eziyor, ya da araba uçağa çarpıyor. Bu ne?!?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yiter ya yiter !!! ~ 3 yıl önce
bu ne yaaa gelen geçen uçaga çarpıyo uçak bakıma alınıyo bu ne olum yaaa trafik kazasına döndü hergün her gün birilerinin uçaga çarpması... dikkat kardeşim biraz bilmiyosan kullanmayı in aşagı !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir gözlem ~ 3 yıl önce
bir süre önce Hessen Odenwald a bir yakınımı görmeye gitmiştim, kar yoktu ama çok soğuk ve yağışlı bir havaya rağmen bulunduğumuz sokakta bir alt yapı arızasına müdahale etmek için gelen görevlilerin çalışmalarına ve disiplinlerine hayran kaldım. belki bir saate yakın onların çalışmalarını izledim; alt tarafı artık ne arızası ise, önemli değil yaptıkları iş, disiplin, teknik ekipman, güvenlik, alınan önlemler; işlerini yaparken o ciddiyet, sorumluluk; kıyafetleri, başlarındaki baretler, tulumlarının temizliği, en son geldikleri aracın arkasındaki küçük aracı gördüğümde şaşkınlığım bir kat daha arttı, orada acil durumlar için bir de minik bir sağlık aracı getirmişlerdi... bu olmalı dedim kendi kendime, onlar bu, biz de böyleyiz, içim acıdı ama ne fayda... diyeceğim onlar iş yapıyor, biz laf üretiyoruz hem de en ağdalısından... bu olayı anlatsan adamlara nereleri ile gülerler bilmem ama biz ab diye ciyaklarken o malum el hareketini sanırım çoktan yapmışlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000