27 Aralık 2014, Cumartesi 14:39:12

BATU HAVAYOLLARI HAKKINDA ŞOK İDDİALAR

Havacılık sektörüne yeni soluk getirecek diye bakılan Batu Havayolları hakkında şok iddialar gündemi saracak cinsten. Şirketle ilgili SHGM’de hiçbir işlem yapılmazken, bazı şirketleri alacağız dedikoduları da asılsız çıktı. Siyasi figürlerin altına sığınmaları da ters tepti. Hamdi Topçu da şiddetle reddetti. İşte detaylar...
  • Yavvv ilahi sizler 777F ile ne yapacaksiniz sirf maliyet!747-400 demisler bakalim, daha ne firmalara ne laflar atildi, kurun sirketi alin ucaklari bakalim bu yazilari yazanlar ne oluyor;)!merak iste:)
  • rumuzdan da anlaşılacağı üzere üçkağıtçılık.
  • 777 f siparişi vermis diyorsunuz; hahahahahahah
  • 5 tane B777F siparişi verilmiş bile,600 ler yerine geçecekmiş.

Batu Havayolları adı ile ortaya çıkan ve ilk olarak Airporthaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık'ın SESSİZ SEDASIZ İKİ HAVAYOLU KURULUYOR başlıklı yazısıyla kamuoyu ile paylaşılan şirketle ilgili şok iddialar ortaya atıldı. Daha kuruluş aşamasını bitirmeden “THY ile anlaştık onların kargolarını taşıyacağız” açıklaması ile arkalarında THY’nin olduğu imajını veren Batu Havayolları’nın THY ile hiçbir bağlantısı ve hatta görüşmesi dahi olmadığı ortaya çıktı.

Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Böyle bir görüşme olmadı, tanımayız, hatta ismini bile bilmeyiz” diyerek ortada dolaşan dedikoduların asılsız olduğunu kaydetti. Topçu, THY’nin böyle zırvalıklarla uğraşacak vaktinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan şirketin kamuoyunu yanıltmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kendilerini desteklediği yönündeki söylemleri de “Balon” olarak nitelendiriliyor. Bu asparagas bilgilerin Erdoğan ailesine de zarar verdiği kaydediliyor.

Öte yandan, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi AirportHaber’e yaptığı açıklamada, şirketin herhangi bir işleminin yapılmadığını belirtti. Ekşi, “Batu Havayolları veya bir başka havayolu şirketinin kuruluş esasları bellidir. Bir komisyonumuz var. Müracaat edilir ve bu komisyona gelir. Henüz böyle bir durum söz konusu değil. Alt müdürlüklerimizden bilgi aldılar ise bilemeyiz. Ancak henüz geçici ruhsat için bile komisyona gelmiş bir talep yok” dedi.

MNG Havayolları’nın, MNGJET’i ve aynı gruba ait Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki hangarı satın almak üzere görüşmeler yapıldığı iddiası da havada kalacak gibi.

Şirketin İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre 50 bin TL sermayesi bulunuyor. En küçük bir havayolu şirketinin bile 150 milyon TL sermayesinin olduğu düşünüldüğünde bu alış-verişin de balon olma izlenimi verdiği anlaşılıyor.

MNG Havayolları’nın sahibi Mehmet Nazif Günal’ın da yakın çevresine böyle bir görüşmenin kesinlikle olmadığını ifade ettiği belirtiliyor. Günal’ın üçüncü havalimanı ortakları arasında olduğunu belirten yakın kaynaklar, MNG Havayolları’nın üçüncü havalimanında daha da büyüyeceğini kaydediyorlar.©AirportHaber

BATU HAVAYOLLARI HAKKINDA ŞOK İDDİALAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yavvv ilahi sizler 777F ile ne yapacaksiniz sirf maliyet!747-400 demisler bakalim, daha ne firmalara ne laflar atildi, kurun sirketi alin ucaklari bakalim bu yazilari yazanlar ne oluyor;)!merak iste:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3paper ~ 4 yıl önce
rumuzdan da anlaşılacağı üzere üçkağıtçılık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
48 ~ 4 yıl önce
777 f siparişi vermis diyorsunuz; hahahahahahah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
99 ~ 4 yıl önce
2 tane 380 f varmış sırada
48 ~ 4 yıl önce
5 tane B777F siparişi verilmiş bile,600 ler yerine geçecekmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yavaşş ~ 4 yıl önce
Atta Yavaş At
Aynı şey mi ~ 4 yıl önce
O iki uçak tipi birbirlerinin yerine geçebilecek uçaklar mı? Yapmayın lütfen. Nereden sipariş vermişler, hangi uçaklarmış? Bir az daha detay rica etsek, var ise.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000