31 Ekim 2008, Cuma 07:41:15

Batman yolcuları Havaş'tan şikâyetçi

Batman'ın uçak yolcuları Havaş personelinden rahatsız, konuya ilişkin olarak Batman Postasından Halit Beytül'ün yazısını aktarıyoruz...
  • SİZE BİR BİLMECE SORMAK SİZCE BU YAZININ YAZILMASINI HANGİ THY GÖREVLİSİ İSTEMİŞTİR. HANİ THY ÇALIŞANLARININ TAHTI SALLANDI YA . NEREYE SALDIRACAKLARINI ŞAŞTILAR . KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK THYLİ ARKADAŞLAR:) !!!!!!!!!!
  • arkadaşlar bilinçli yurttaşlar olarak sorunları dile getirmek ve çözüm yolu bulunması için ortak aklı harekete geçirmek dururken biz toplum olarak hemen kılıçları çekip birbirimizi tahkir ediyoruz buna gerek yok bazı arkadaşlar yaşadıkları sıkıntıları anlatmışlar onlara hak vermemek mümkün degil evet vatandaş 100 liraya bilet almış olabilir ve dediginiz gibi kendini ucagı satın almış gibi de hissedebilir bunun altındada unutmayınki uçaga binmenin birkaç yıl önceye kadar halktan insanlara nasip olmayan elit kesimin kullandığı bir seyahat ve farklılık nişanesi idi ayrıca arkadaşlar adam fazla bagaj getirmişse fazla bagaj için kendisinden kilo başına para alınıyor degilmi ha birde tamam 100 liraya bilet almış kendini uçagın sahibi zannetmekte ne kadar haksızsa o adam sizlerde maaşlı çalışanlar olarak kendinizi bu firmaların sahibi olarak görmekten vazgeçin siz hizmet verip verdiğiniz hizmete karşılık ücret almaktasınız nasılki hizmetin karşılığı ücret ise ücretin karşılığında birilerinin de hizmet beklemesi ve birazda saygı beklemesi fazla degildir umarım haksızmıyım
  • hangi thy görevlisi istedi acaba bu yazıyı yazmanızı yuuhh ayıp ayıp...
  • Bizler TÜRK milleti olarak maalesef kurallara uymayı beceremiyoruz.Uçaktan bir bilet alan kişi sanki uçağı satın almış gibi herkesin kendisine hizmet etmesini beklemekte ve orada çalışanlardan kendisini üstün görmektedir.Çalışanlar da bunu bilmekte müşteri haklı da olsa haksız da olsa bu psikolojiyle ters davranmaktadır.Tatlı dil yılanı deliğinden çıkartırmış.Lütfen iki tarafında birbirini anlayabildiği bir ortamda buluşalım.Bakın göreceksiniz şikayetlar minimuma inecektir.

Bu güne kadar THY Batman terminali ile ilgili en ufak bir şikayet olmadı ve hiçbir zaman da gazetelere konu olmadı. Ancak son zamanlarda uçak yolculuğu yapan vatandaşlardan sıkça şikayetler gelmeye başladı. Terminal görevlileri oldukları belirtilen ve sanınm 20-25 gün kadardır burada görevlendirilen Havaş görevlilerinin yolculara karşı takındıkları tutum ve davranışın son derece olumsuz olduğu bildirilmekte ve bunun yanı sıra da yolculara hakarete varan sözler sarf ettikleri bildiriliyor ve yolcu vatandaşların bundan son derece rahatsız oldukları ifade ediliyor.

Yolcular yaptıkları şikayetlerinde "Son günlerde özellikle batman terminalinde yeni görevlendirildiklerini tahmin ettiğimiz ve Havaş'a ait görevliler Bizlere son derece agresif tutum içinde bir davranış içine girmekte ve bir çok yolcuyu azarladıkları hatta horladıklarına tanık olduk. Uçakta gidecek bagaj kilosu belirli bir kuramla bağlanmıştır. Fazla kilo tutan yolcu bagajlannı görünce "sizleri de uçağa almayız" gibi tehditvari sözler sarf etmektedirler. Bunu etik bir dille söyleseler gam yemeyiz bizleri azarlar gibi bir tutum takınmalan bizleri çileden çıkarmaktadır. Böylesi önemli bir görevde bulunanların vatandaşa daha kibar davranmaları gerekmez mi? Batman havaalanı terminalinde bu görevlendirmeler yapılmadan önce bu güne kadar hiçbir olumsuzluk yaşanmadığı gibi yolculara takınılan tutum ve davranışında her zaman övgüye değer olduğu bilinmektedir. Hal böyle olunca yeni görevlendirilen ve Havaş'a ait oldukları belirtilen 14-15 kişilik grubun bu güzel gidişatı sergiledikleri tutum ve davranışla çirkinliğe dönüştürmelerinin son derece anlamsız olduğunu düşünüyorum . Peki yolculara böylesine agresif bir tutum içinde davranışlar neden sergileniyor? Bunu gerçekten anlamak son derece zor. İlerleyen zaman içinde bu tutum ve davranışların sürmesi halinde yolcular ile bu görevliler arasında nahoş olaylar meydana gelirse hiç şaşmam . Bu yüzden ilgili ve yetkililerimizin bu konuya ivedilikle al atması ve olası olumsuz bir olayın meydana gelmemesine engel olmalıdırlar. Özellikle sayın valimizin böylesi bir durum karşısında Havaş görevlilerini ikaz etmesi ve vatandaşa daha nazik davranmaları konusunda kendilerini uyarması gerekir diye düşünüyorum. İlimiz ve civarının THY'na olan rağbeti bilinen bir gerçektir. Bunda deneyimli pilotların ve yolculuk boyunca hosteslerinin yolculara gösterdikleri büyük ilginin rolü de son derece büyüktür. Hal böyle olunca daha uçağa binmeden terminal binasında vatandaşın moralini bozacak ve yolculuğunu zehir edecek tutum içinde olan böylesi sorumsuz görevlilerin de mutlaka ama mutlaka uyarılmasında son derece büyük yarar olacaktır diye düşünüyorum. Ben son zamanlarda yoğunlaşan bu şikayetlerin gerek valimiz ve gerekse de Havaş yetkilileri tarafından nazarı itibare alınacağına ve konuya ilişkin gereken uyarıyı burada görev yapan görevlilere aktaracaklarına inanıyorum. Görevlilerin de bundan böyle vatandaşlara daha kibar davranmaları ve hava terminalindeki ali kıran baş kesen tutum ve davranışlarından vazgeçeceklerini umut ediyorum.

Halit Beytül / Batman Postası

Batman yolcuları Havaş'tan şikâyetçi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
SİZE BİR BİLMECE SORMAK SİZCE BU YAZININ YAZILMASINI HANGİ THY GÖREVLİSİ İSTEMİŞTİR. HANİ THY ÇALIŞANLARININ TAHTI SALLANDI YA . NEREYE SALDIRACAKLARINI ŞAŞTILAR . KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK THYLİ ARKADAŞLAR:) !!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorumlu vatandaş ~ 10 yıl önce
arkadaşlar bilinçli yurttaşlar olarak sorunları dile getirmek ve çözüm yolu bulunması için ortak aklı harekete geçirmek dururken biz toplum olarak hemen kılıçları çekip birbirimizi tahkir ediyoruz buna gerek yok bazı arkadaşlar yaşadıkları sıkıntıları anlatmışlar onlara hak vermemek mümkün degil evet vatandaş 100 liraya bilet almış olabilir ve dediginiz gibi kendini ucagı satın almış gibi de hissedebilir bunun altındada unutmayınki uçaga binmenin birkaç yıl önceye kadar halktan insanlara nasip olmayan elit kesimin kullandığı bir seyahat ve farklılık nişanesi idi ayrıca arkadaşlar adam fazla bagaj getirmişse fazla bagaj için kendisinden kilo başına para alınıyor degilmi ha birde tamam 100 liraya bilet almış kendini uçagın sahibi zannetmekte ne kadar haksızsa o adam sizlerde maaşlı çalışanlar olarak kendinizi bu firmaların sahibi olarak görmekten vazgeçin siz hizmet verip verdiğiniz hizmete karşılık ücret almaktasınız nasılki hizmetin karşılığı ücret ise ücretin karşılığında birilerinin de hizmet beklemesi ve birazda saygı beklemesi fazla degildir umarım haksızmıyım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kırmzıı marmara gold ~ 10 yıl önce
hangi thy görevlisi istedi acaba bu yazıyı yazmanızı yuuhh ayıp ayıp...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tarafsız ~ 10 yıl önce
Bizler TÜRK milleti olarak maalesef kurallara uymayı beceremiyoruz.Uçaktan bir bilet alan kişi sanki uçağı satın almış gibi herkesin kendisine hizmet etmesini beklemekte ve orada çalışanlardan kendisini üstün görmektedir.Çalışanlar da bunu bilmekte müşteri haklı da olsa haksız da olsa bu psikolojiyle ters davranmaktadır.Tatlı dil yılanı deliğinden çıkartırmış.Lütfen iki tarafında birbirini anlayabildiği bir ortamda buluşalım.Bakın göreceksiniz şikayetlar minimuma inecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000