27 Nisan 2012, Cuma 09:16:38

BAŞPEHLİVAN THY'YE DAVA AÇTI

Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Kara, geçtiğimiz temmuz ayında Balıkesir’de düzenlenen yağlı güreşlere bileti olmasına rağmen gidemediği için THY aleyhine 25 bin TL’lik tazminat davası açtı.
  • İyikide binmemiş sırf erkek hostes görünce ne yapacaktı
  • yolcu biletini alıyor ve uçmuyor bunun adı noshow dur bilgililerinize yani zarar pek mantıksız
  • Noshow nedeni ile muazzam zarar ediliyorsa, kestikleri ufacık(!) noshow bedelleri nereye gidiyor?
  • Bu uygulama dünyadaki tüm havayolları tarafından uygulanır. Havayolları noshow yolcu nedeni ile muaazzam zarar ediyor. over book bütün seferlerde olmasına rağmen nadir seferde sıkıntı olur. Sıkıntı olduğu durumda yolcu kaç paraya bilet almasına bakılmaksınızın. Başka sefere alınır, otelde bedava konaklatılır, ikram verilir. Bunun kadrolaşmakla ne alakası var .
Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne ‘başpehlivan’ olarak katılamayan Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Kara, avukatı aracılığıyla Türk Hava Yolları’na ‘güreşten kaçtığı söylentileri ve itibarının zedelendiği’ gerekçesiyle dava açtı.

Kara, ‘overbook’ uygulaması nedeniyle kapasitenin üzerinde bilet satılması sonucu elindeki biletiyle ortada kaldığını, bu durum sonucunda “Güreşten kaçtı” söylentilerinin çıktığını belirterek 25 bin TL tazminat istedi.

Kara, mahkemeye sunduğu dilekçesinde 31 Temmuz 2011 günü Balıkesir’de gerçekleştirilecek olan Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne ‘başpehlivan’ olarak katılmak üzere 16 Temmuz’da THY’den bilet aldığını ifade etti. Kara, uçuş günü uçağın kapasitesinden fazla bilet satıldığı için uçağa alınmadığını, bu nedenle hakkında “Kaçtı” söylentisinin çıktığını ve güreş anlaşması feshedilince 16 bin TL’lik alacağını tahsil edemediğini vurguladı.

THY: DÜNYADA UYGULANIYOR
Davaya yanıt dilekçesi yollayan Türk Hava Yolları ise ‘overbook’ uygulamasının dünyaca kabul gören, havacılık sektöründe normal karşılanan bir uygulama olduğunu belirtti. Davacıya zararının tazminine yönelik teklifte bulunulduğu ancak bu teklifi reddettiği için tazminat talebinin haksız olduğu savunuldu. Duruşma ertelendi.
BAŞPEHLİVAN THY'YE DAVA AÇTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 6 yıl önce
İyikide binmemiş sırf erkek hostes görünce ne yapacaktı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yolcu biletini alıyor ve uçmuyor bunun adı noshow dur bilgililerinize yani zarar pek mantıksız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Noshow nedeni ile muazzam zarar ediliyorsa, kestikleri ufacık(!) noshow bedelleri nereye gidiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu uygulama dünyadaki tüm havayolları tarafından uygulanır. Havayolları noshow yolcu nedeni ile muaazzam zarar ediyor. over book bütün seferlerde olmasına rağmen nadir seferde sıkıntı olur. Sıkıntı olduğu durumda yolcu kaç paraya bilet almasına bakılmaksınızın. Başka sefere alınır, otelde bedava konaklatılır, ikram verilir. Bunun kadrolaşmakla ne alakası var .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000