06 Şubat 2010, Cumartesi 10:15:13

BAŞKA BİR ARZUNUZ...

Bir THY klasiği... Türk Hava Yolları, Avustralya’ya uçuş vizesi aldı.
  • thy bu hatta yeni bir uçak alacakta yada mevcut uçağıyla aktarmalı uçacak birde bu hatta emirates qantas la rekabet edecek babababa...zaten bu hatta hiç kimse uçmuyordu köylü kurnazı thy bu hattı keşfetti.
  • Gerçekten kamera şakası olmalı bu! Milli havayolumuz ile gurur duymak başka, bu yönetimden nemalandığı yorumlarından belli olan arakadaşlar gibi yapılan her şeyin üstüne iyi birşeymiş gibi atlamak başka! Bu uçakların şirkete maliyeti nedir, bu hatlara uçmanın maliyeti nedir, hangi ücretten ve kaç kişiye bilet satarak bu maliyet karşılanabilir ve ahsi geçen kaç hatta THY kar edebilecektir bilen var mı:)
  • tamam bende hemen buralara uçacak demedim uçması bekleniyor uçmayabilir de.wikipedia dan takip ediyorum ve 2012 den önce işlemlerin başlaması planlanıyormuş bu hatlara.
  • arkadasim bu yazmis oldugun hatlar THYnin ucmayi dusundugu hatlar.Ancak kesinlikle ucacagi hatlar degil. Selanik-Girit-Rodos..THY bu uc yere ucamaz.Anlasma uygun degil.Ancak iki yere olabilir. Colombo, Ulan Bator,Havana gibi yerlerde hayallerindeki hatlar.Diger hatlar icin ise dogrudur ve yakinda baslayacaksiniz duymaya basinda bu noktalari.Periyod 2010-13 arasi olcaktir.

Yaptığı Sivil Havacılık Anlaşması çerçevesinde Avustralya’ya uçuş vizesi alan THY, önümüzdeki yıldan itibaren Sydney’e uçacak.

Son yıllarda yaptığı anlaşmalar ve attığı adımlarla sadece Türkiye’de değil dünyada da adından söz ettiren bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları, 23 yıl sonra amacına ulaştı.

1987 yılında Avustralya’ya ofis açan ve Turgut Özal döneminde yaptığı başvurularla Avustralya’ya uçmak isteyen THY, 23 yıl sonra bu hedefine ulaştı.

Özal ve sonraki dönemlerde şartların uygun olmaması nedeniyle yaptığı başvuruları rafa kaldırmak zorunda kalan Türk Hava Yolları, 28 Ocak’ta yapılan toplantıyla önündeki tüm engelleri kaldırdı.

Avustralya’lı yetkililerle yapılan toplantıya Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici’nin Başkanlığı’ndaki bir ekiple katılan Türkiye, istediğini alarak uçuş için gerekli imzaları attı.

Bundan böyle Türk Hava Yolları, haftada beş defa bir şehre en fazla 3 defayı aşmamak üzere Avustralya’ya düzenli olarak uçabilecek.

Türk Hava Yolları’nın Sydney ve Melbourne’e düzenli olarak yapacağı uçuş THY’nin Sydney bürosundan yapılan açıklamayla da duyuruldu. Açıklamada, ‘Avustralya’da yaşayan vatandaşlarımızın önündeki en büyük engel aşılmıştır. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun’ denildi.

BAŞKA BİR ARZUNUZ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 8 yıl önce
thy bu hatta yeni bir uçak alacakta yada mevcut uçağıyla aktarmalı uçacak birde bu hatta emirates qantas la rekabet edecek babababa...zaten bu hatta hiç kimse uçmuyordu köylü kurnazı thy bu hattı keşfetti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gerçekten kamera şakası olmalı bu! Milli havayolumuz ile gurur duymak başka, bu yönetimden nemalandığı yorumlarından belli olan arakadaşlar gibi yapılan her şeyin üstüne iyi birşeymiş gibi atlamak başka! Bu uçakların şirkete maliyeti nedir, bu hatlara uçmanın maliyeti nedir, hangi ücretten ve kaç kişiye bilet satarak bu maliyet karşılanabilir ve ahsi geçen kaç hatta THY kar edebilecektir bilen var mı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tamam bende hemen buralara uçacak demedim uçması bekleniyor uçmayabilir de.wikipedia dan takip ediyorum ve 2012 den önce işlemlerin başlaması planlanıyormuş bu hatlara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadasim bu yazmis oldugun hatlar THYnin ucmayi dusundugu hatlar.Ancak kesinlikle ucacagi hatlar degil. Selanik-Girit-Rodos..THY bu uc yere ucamaz.Anlasma uygun degil.Ancak iki yere olabilir. Colombo, Ulan Bator,Havana gibi yerlerde hayallerindeki hatlar.Diger hatlar icin ise dogrudur ve yakinda baslayacaksiniz duymaya basinda bu noktalari.Periyod 2010-13 arasi olcaktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000