28 Ağustos 2014, Perşembe 19:23:00

BAŞBAKANLIĞIN "FATİH" UÇAĞI YOLA ÇIKTI

Başbakanlık VIP uçak filosu için Airbus’tan satın alınan A330 tipi uçak, iki buçuk yıllık modifikasyondan sonra nihayet geliyor. Uçağın yarın sabah saatlerinde inmesi bekleniyor…
  • bilmeden nefret için konuşan cahillere: "Geniş gövdeli uzun menzilli Airbus 330-200 tipi, TC-TUR tescilli uçak,TC-ANA uçağının menzilinin okyanus aşırı uçuşlarda yetersiz kalması ve ihtiyaca cevap verememesi üzerine 2,5 yıl önce sipariş edilmiştir." dış politikada en aktif ülkelerden olan bu ülkenin başkanı her seferinde yakıt alımına stop mu yapsın? Veya THY den uçak mı kiralasın?!
  • Askeri ücret alanlar ağlamasın böyle olmasını isteyen sizsiniz bu uçak ne asıl yapılan yeni ankara köşküne ne trilyonlar gitti uçak onun yanında bisiklet parası
  • padişahım çok yaşa sana bu yetmez a380 alsydın el tayyıp
  • şurdaki çekemez yorumlara bakınca, mecliste yemini dinleyemeyecek kadar adam olamayan cehapenin kitap fırlatma terbiyesizliğiyle ne kadar da ölçüştüğünü görüyoruz. Siz böyle devam edin, milletten bu kadar uzak olan sizler biryere varamazsınız.. Elhamdülillah bu memlekete efsane bir başkan liderlik ediyor. İftira,çamur,hakaret,saldırı diz boyu.. çatlayın istediğiniz kadar, Allah'ın hesabın herşeyin üzerindedir.

AirportHaber’in günler öncesinden öğrendiği, Başbakanlık VIP filosu için yaklaşık 5 yıl önce sipariş edilen Airbus 330-200 tipi uçağın Sabiha Gökçen Havalimanı’na yarın sabah saatlerinde inmesi bekleniyor.

Yaklaşık 30 aylık bir VIP modifikasyon süreci geçiren Fatih isimli uçak, 27-28 Ağustos tarihlerinde son uçuş denemelerini gerçekleştirdi ve Başbakanlık filosuna katılmak üzere San Antonio’daki Lackland Hava Üssü’nden kalkarak Türkiye’ye gelmek üzere yola çıktı.

İlk uçuşunu 2011 yılında yapan TC-TUR kuyruk tescilli ‘Fatih’ adı verilen uçak 2012 yılı Şubat ayında bütün testleri tamamlandıktan sonra kabin içi donanımının yapılması için ABD’ye uçtu.

Teksas’taki Gore Desing şirketinde VIP dönüşümü yapılması ve bir yıl içinde teslim edilmesi planlanan uçak, şirketin yaşadığı sıkıntılar nedeniyle 1 buçuk yıl gecikmeyle ülkeye geliyor.

THY O FİRMAYI SATIN ALACAKTI

Türk Hava Yolları (THY), Nisan 2013 yılında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamayla Teksaslı Gore Design şirketiyle ortaklık veya satın alma alternatifleriyle görüşmelere başladığını duyurmuştu.

THY’nin bu açıklamasından bir ay sonra AirportHaber, tarafların son anda anlaşma sağlayamaması nedeniyle girişimlerin rafa kalktığını okuyucularına duyurmuş, Türk Hava Yolları da KAP’a yaptığı açıklamayla “ticari menfaatlerimiz doğrultusunda ilgili firmanın satın alınmamasına karar verilmiştir” diyerek AirportHaber’in bu haberini doğrulamıştı.

BAŞBAKANLIĞIN "FATİH" UÇAĞI YOLA ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
bilmeden nefret için konuşan cahillere: "Geniş gövdeli uzun menzilli Airbus 330-200 tipi, TC-TUR tescilli uçak,TC-ANA uçağının menzilinin okyanus aşırı uçuşlarda yetersiz kalması ve ihtiyaca cevap verememesi üzerine 2,5 yıl önce sipariş edilmiştir." dış politikada en aktif ülkelerden olan bu ülkenin başkanı her seferinde yakıt alımına stop mu yapsın? Veya THY den uçak mı kiralasın?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Askeri ücret alanlar ağlamasın böyle olmasını isteyen sizsiniz bu uçak ne asıl yapılan yeni ankara köşküne ne trilyonlar gitti uçak onun yanında bisiklet parası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yetmez ~ 4 yıl önce
padişahım çok yaşa sana bu yetmez a380 alsydın el tayyıp

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muhtelif muhalifler ~ 4 yıl önce
şurdaki çekemez yorumlara bakınca, mecliste yemini dinleyemeyecek kadar adam olamayan cehapenin kitap fırlatma terbiyesizliğiyle ne kadar da ölçüştüğünü görüyoruz. Siz böyle devam edin, milletten bu kadar uzak olan sizler biryere varamazsınız.. Elhamdülillah bu memlekete efsane bir başkan liderlik ediyor. İftira,çamur,hakaret,saldırı diz boyu.. çatlayın istediğiniz kadar, Allah'ın hesabın herşeyin üzerindedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000