04 Mayıs 2013, Cumartesi 16:22:28

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "İHALE İÇİN KARARIMIZI HEMEN VERECEĞİZ İMZALAR ATILACAK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da 20’ncisi düzenlenen İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasını yaparak, önemli açıklamalarda bulundu. Dün yapılan ihale ve THY'nin uçuş yaptığı ülke sayısına da değindi.
  • Şovmen başbakan ...
  • Halbuki THY nin özel sektöe yol gösterici olması gerekirdi.Ama her nedense özel sektör havacılığını yok etmeye çalışıyor hatta velakin ihtiyaç duyuğu herşeyi de kendisi şirket kurarak almaya çalışmakta. Nerde kaldı özelleştirme zihniyeti. 17 şirket ve yaklaşık 40 bin çalışanı ile dev kamu şirketi. Baştakilere yaağmalık ve akraba doldurma holdingi oluşmuş durumda yanii
  • 2018 den itibaren 40 milyar avro yeni vergi hepimize hayırlı olsun!Uçmayanlar hissetmez!
  • Lickerssssss

Başbakan Erdoğan, İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Uçak filosunun 300’e ulaşmasıyla dünyanın her yerine uçan bir Türk Hava Yolları olacağını kaydeden Başbakan Erdoğan, dün Japon Başbakanı ile yaptıkları görüşmeyi hatırlatarak, "Bu ’günlük bir uçuşu üçe çıkaralım’ dedik ve onlar da kabul etti. Günde 3 uçuş sadece Tokyo’ya olacak" diye konuştu.

İstanbul’a üçüncü bir havalimanının gerekli olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, dün gerçekleşen ihale ile ilgili olarak "Artık hemen toplanacağız oturacağız ve bu ihale ile ilgili kararımızı vereceğiz, imzalar atılacak. İnşallah hemen müteahhit firmalar da makineleri vesaire almak suretiyle burada çalışmaya girişecek" şeklinde konuştu.

Üçüncü havalimanı için ihaleyi alna firmaların 25 yılda kira olarak 22 milyar 152 Euro ödeyeceğini kaydeden Erdoğan, "Ortalama yani yaklaşık yılda 900 milyon euro ödeyecekler. Burada tabi tarifeyi de üzerine koyduğunuz zaman yaklaşık 28 milyar Euro civarında bir rakama ulaşıyoruz. Böyle bir durumdayız ve bu tabi AK Parti iktidarının geleceğe bakışını gösteriyor" dedi. 

BAŞBAKAN ERDOĞAN: "İHALE İÇİN KARARIMIZI HEMEN VERECEĞİZ İMZALAR ATILACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

abcde ~ 5 yıl önce
Şovmen başbakan ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ehh ~ 5 yıl önce
Halbuki THY nin özel sektöe yol gösterici olması gerekirdi.Ama her nedense özel sektör havacılığını yok etmeye çalışıyor hatta velakin ihtiyaç duyuğu herşeyi de kendisi şirket kurarak almaya çalışmakta. Nerde kaldı özelleştirme zihniyeti. 17 şirket ve yaklaşık 40 bin çalışanı ile dev kamu şirketi. Baştakilere yaağmalık ve akraba doldurma holdingi oluşmuş durumda yanii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 5 yıl önce
2018 den itibaren 40 milyar avro yeni vergi hepimize hayırlı olsun!Uçmayanlar hissetmez!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vicik vicik ~ 5 yıl önce
Lickerssssss

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000