22 Aralık 2011, Perşembe 14:29:39

BAŞARILI ACENTELERE THY'DEN ÖDÜL

Türk Hava Yolları Simferopol Satış Müdürlüğü, Kırım’da işbirliği yaptığı başarılı acenteleri ödüllendirdi.
  • Yorumlarini ve hassasiyetiniz cok guzel ve cok dogru. Fakat ilk gordugumuz ve duydugumuz bilgiye hemen saldirmayalim. Bazilariniz THY nasil boyle bir hata yapar demis. Kimse Airpot Haber bu haberi nereden almis dememis. Bu haberin orjinalini asagidaki linkte bulabilirsiniz. Lutfen birbirinize kizmayin. Ozellikle bu gunlerde Bizim Bize cok ihtiyacimiz var. http://qha.com.ua/thy-isbirligi-yaptigi-en-iyi-sirketleri-odullendirdi-foto-105186tr.html
  • Oradan gocenlerin Kayseriye 30 km mesafede kurduklari kasabanin adi da Akmescittir. Bilginize
  • O şehir Türkiye'de Akmescit diye biliniyor. İlber Ortaylı'nın atalarıKefe'ye bağlı Ortay köyündendir. Türkiye'de binlerce Kefeli soyadı taşıyan vatandaş var. Sen onlara soyadını değiştir de Feodosyalı adını koy diyebilir misin? Bu şehirlerin adları Kırım'daki Türk adlarını görmezden gelinmek için konulmuştur. Ruslar binlerce yıllık Akmescit'in kuruluş tarihini şehrin adını değiştirdikleri tarih olarak kabul ederler. Aynı şey Odessa için de geçerli. Eski adı Hacıbey olan kentte tam bir soykırım işlenmiştir. Bu adlar soykırımlar sayesinde bu hale gelmiştir. İstanbul için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Kaldı ki İstanbul adının kökü Stamboli'den gelir ki kelime Rumcadır. Bırakın da bize düşmanlar itiraz etsin. Kendi kendimize sansür ya
  • olacak is mi? Elbette Tatarlar bizim soydaslarimiz, elbette yapilanlari nefret ile kiniyoruz. Ama bu baska birsey. Olimpik te yarin cikar, Atina-Konstantinopol seferi der ise, sonra da biz itiraz ettigimizde, sana ne adamalar oyle diyor derse. Boyle cahilce birsey olmaz. THY turkiye nin bayragini tasiyor ve Turkiye yi temsil ediyor. T.C.Devleti resmi olarak Akmescit diyebiliyorsa ve hayir Simferopol degildir diyorsa, THY de der.
THY Simferopol Müdürü Serhat Fil, bugün Akmescit’te düzenlediği basın toplantısında 2011 yılında en çok THY bileti satan şirketin Ayasofya olduğunu söyledi. Fil’in verdiği bilgiye göre Kırım Alfatrans bu yıl satışlarını en çok artıran şirket olurken THY’nin aktarmalı seferlerine en çok bilet satışını Kiy Avia şirketi yaptı. Başarı gösteren bu şirketlere THY logolu sembolik hediyeler verildi.

Serhat Fil, THY’nin 1999 yılından itibaren Kırım’daki faaliyet gösteren tek yabancı havayolu olduğunu söyledi. Fil’in verdiği bilgiye göre şirket, 2008 yılından itibaren her gün Akmescit-İstanbul seferlerini gerçekleştiriyor. THY Simferopol Satış Müdürü Fil’in verdiği bilgiye göre THY Akmescit-İstanbul sefer sayısını 2012 yılında günlük 2’ye çıkarmayı planladığını kaydetti. Fil, “Amacımız Kırım’ı dünyaya bağlayan bir köprü olmaktır.” dedi.

Fil, 2010 yılında tüm dünyada 18 milyon yolcu arasında yapılan anket sonucunda Türk Hava Yollarını Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi olduğunun belirlendiğini kaydetti.

THY, 2011 yılında toplam 33 milyon yolcuyu taşıması bekleniyor. 2012 yılında bu sayının 38 milyona yükseltilmesi planlandığını kaydeden Fil, “Türk Hava Yolları, uçulan nokta sayısı bakımından dünyanın 8., Avrupa’nın 3. en büyük havayolu şirketi konumunda bulunuyor” dedi.

Basın toplantısının sonunda programa katılan herkese THY’nin logosunu bulunduran hediyelik eşyalardan verildi. Yapılan kura çekimi sonucunda Kırım Televizyonunda çalışan gazeteci Zöre Pinka Akmescit-İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti kazandı.
BAŞARILI ACENTELERE THY'DEN ÖDÜL

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yorumlarini ve hassasiyetiniz cok guzel ve cok dogru. Fakat ilk gordugumuz ve duydugumuz bilgiye hemen saldirmayalim. Bazilariniz THY nasil boyle bir hata yapar demis. Kimse Airpot Haber bu haberi nereden almis dememis. Bu haberin orjinalini asagidaki linkte bulabilirsiniz. Lutfen birbirinize kizmayin. Ozellikle bu gunlerde Bizim Bize cok ihtiyacimiz var. http://qha.com.ua/thy-isbirligi-yaptigi-en-iyi-sirketleri-odullendirdi-foto-105186tr.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Oradan gocenlerin Kayseriye 30 km mesafede kurduklari kasabanin adi da Akmescittir. Bilginize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
O şehir Türkiye'de Akmescit diye biliniyor. İlber Ortaylı'nın atalarıKefe'ye bağlı Ortay köyündendir. Türkiye'de binlerce Kefeli soyadı taşıyan vatandaş var. Sen onlara soyadını değiştir de Feodosyalı adını koy diyebilir misin? Bu şehirlerin adları Kırım'daki Türk adlarını görmezden gelinmek için konulmuştur. Ruslar binlerce yıllık Akmescit'in kuruluş tarihini şehrin adını değiştirdikleri tarih olarak kabul ederler. Aynı şey Odessa için de geçerli. Eski adı Hacıbey olan kentte tam bir soykırım işlenmiştir. Bu adlar soykırımlar sayesinde bu hale gelmiştir. İstanbul için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Kaldı ki İstanbul adının kökü Stamboli'den gelir ki kelime Rumcadır. Bırakın da bize düşmanlar itiraz etsin. Kendi kendimize sansür ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
olacak is mi? Elbette Tatarlar bizim soydaslarimiz, elbette yapilanlari nefret ile kiniyoruz. Ama bu baska birsey. Olimpik te yarin cikar, Atina-Konstantinopol seferi der ise, sonra da biz itiraz ettigimizde, sana ne adamalar oyle diyor derse. Boyle cahilce birsey olmaz. THY turkiye nin bayragini tasiyor ve Turkiye yi temsil ediyor. T.C.Devleti resmi olarak Akmescit diyebiliyorsa ve hayir Simferopol degildir diyorsa, THY de der.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000