16 Aralık 2009, Çarşamba 09:32:16

Bari bir yere minicik bir logo koysaydınız!

HaberTürk Gazetesi yazarlarından Rahşan Gülşan, Türk Hava Yolları'nın Barcelona futbol takımını taşıdığı ilk uçuşun fotoğraflarında hiç bir THY logosu bulunmamasını eleştiriyor. İşte Gülşan'ın o yazısı...
  • Ne diyebilirim ki... Biz de bunları okuyoruz işte.
  • BU GAZETECI YAZDIGINI KENDISI OKUMUSMU....."""olaylarlada olsa Ispanyadan Barcelonaya ucurmayi basardi..."""BIR GAZETECI OLARAK BÖYLE BIR YAZILIM HATASI YAPMASI DIKKATSIZLIGIN VE LAF OLSUN TORBA DOLSUN TÜRÜNDEN YAZILAN YAZILARIN DANISKASININ BIR ÖRNEGIDIR.LÜTFEN SADECE YAZDI DESINLER DIYE YAZILMASIN KENDILERINI GÜLÜNC DURUMA DÜSÜRÜYORLAR.
  • Gerçi,belkide gibi kelimelerle uyduruk bir yazı yazıp bundan para kazanıyorlarya pes. Birincisi daha resmi anlaşma imzalanmamış.Logo,isim vb. imzadan sonra olacak işler.Ayrıca Barselona sessizce İspanya dışınamı taşındı?yoksa İspanya Barsolena'yı sessizce sattımı?İspanya'dan Barselonaya nasıl uçuluyor.Yahu nasıl bir ülkede yaşıyoruz.Lafa geldimi burnundan kıl aldırmayan böyle yazarların yazdıklarını okuyunca ağlayasım geliyor.
  • EMİRATES ARSENALE SPONSOR FORMADA FLY EMİRATES YAZIYOR.ETİHAD MANCHASTER CİTY E SPONSOR FORMADA ETİHAD AİRLİNES YAZIYOR.THY BARCELONAYA SPONSOR OLMUŞ WEB SİTESİNE YAZMIŞLAR.ANCAK SİTEYE GİREN DİKKATLİ SPORSEVERLER FARKEDEBİLİR.UFUK VE VİZYON BİR ARADA, BÜYÜK BAŞARI HİKAYESİ KISKANANLAR,BAŞARIDAN KUDURANLAR,ÇEKEMİYENLER ÇATLASIN.

Ve Türk Hava Yolları'mız Barcelona Futbol Takımı'nı olaylarla da olsa İspanya'dan Barcelona'ya uçurmayı başardı. Gerçi iki gündür bu uçuşun içeriğinden çok, İspanya Sivil Havacılık otoritesi ile yapılan 'aktarmalı- aktarmamalı' uçuş kavgasını konuşuyoruz. Ama bu seyahatten sızan fotoğraflar, özellikle THY'nin 'First Class' hizmetini tanıtmak adına çok faydalı görünüyor. Adını bilmediğim futbolcular keyif içinde uçuşun tadını çıkarıyorlar.

Ancak küçük bir problem var bana göre. Uçağın içinde futbolcuları keyif içinde gösteren fotoğrafların hiçbir yerinde minicik bile olsa THY logosu yok. Yani bu fotoğraflar uluslararası gazetelerde yayınlanırsa havayolunun logosunu insanların beynine kazıyacak bir vurgu yok. Aynı şekilde oyuncular inerken çekim yapacak uluslararası gazetecilerin kameraları ile yakalayacağı özel bir detay da konulmamış uçağın gövdesine. Gövdede ne özel bir logo çalışması, ne de durumu anlatan bir yapıştırma var. Gerçi öğrendiğim kadarıyla uçak kiralıkmış. Belki de anlaşma gereği uçağın gövdesine bu tarz şeyler yapmak yasak olabilir.

Ama madem ciddi bir maddi külfet göze alınarak bu yola çıkıldı (ki iyi de edildi) her şeyin ince ince düşünülmüş olması gerekmez miydi!" Bu durum en çok Türk gazetecileri zorluyor. Uçağın THY uçağı olduğunu ispatlamak isteyen Sabah Gazetesi dün bir kusma torbasının üzerindeki miniminnacık logoyu büyütmek zorunda kalmıştı!

Rahşan GÜLŞAN
HT Magazin

Bari bir yere minicik bir logo koysaydınız!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ne diyebilirim ki... Biz de bunları okuyoruz işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
BU GAZETECI YAZDIGINI KENDISI OKUMUSMU....."""olaylarlada olsa Ispanyadan Barcelonaya ucurmayi basardi..."""BIR GAZETECI OLARAK BÖYLE BIR YAZILIM HATASI YAPMASI DIKKATSIZLIGIN VE LAF OLSUN TORBA DOLSUN TÜRÜNDEN YAZILAN YAZILARIN DANISKASININ BIR ÖRNEGIDIR.LÜTFEN SADECE YAZDI DESINLER DIYE YAZILMASIN KENDILERINI GÜLÜNC DURUMA DÜSÜRÜYORLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gerçi,belkide gibi kelimelerle uyduruk bir yazı yazıp bundan para kazanıyorlarya pes. Birincisi daha resmi anlaşma imzalanmamış.Logo,isim vb. imzadan sonra olacak işler.Ayrıca Barselona sessizce İspanya dışınamı taşındı?yoksa İspanya Barsolena'yı sessizce sattımı?İspanya'dan Barselonaya nasıl uçuluyor.Yahu nasıl bir ülkede yaşıyoruz.Lafa geldimi burnundan kıl aldırmayan böyle yazarların yazdıklarını okuyunca ağlayasım geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
EMİRATES ARSENALE SPONSOR FORMADA FLY EMİRATES YAZIYOR.ETİHAD MANCHASTER CİTY E SPONSOR FORMADA ETİHAD AİRLİNES YAZIYOR.THY BARCELONAYA SPONSOR OLMUŞ WEB SİTESİNE YAZMIŞLAR.ANCAK SİTEYE GİREN DİKKATLİ SPORSEVERLER FARKEDEBİLİR.UFUK VE VİZYON BİR ARADA, BÜYÜK BAŞARI HİKAYESİ KISKANANLAR,BAŞARIDAN KUDURANLAR,ÇEKEMİYENLER ÇATLASIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000