09 Haziran 2012, Cumartesi 09:43:21

BARCELONA'DAN İŞTEN ÇIKARILANLARA DESTEK

THY'deki işten atmalara ilişkin THY'nin sponsor olduğu Barcelona Futbol Kulübü'ne mail yazan eğitimcilere cevap gecikmedi: "Çok üzüldük"
  • MemLeket sanki Türkiye Deqil Gavur memLeketi Oldu...
  • Yine aynı şey... Yine kendimizi kurtarmak için bir Türk şirketini yurtdışında yerlere düşürmekten, saygınlığını bozmaktan vazgeçmiyoruz... Yine kendimizi kurtarmak için aynı şirkette bizden başka halen çalışmakta olan 17.000 kişinin de olduğunu unutuyor ve o şirkete vereceğimiz büyük çapta bir zararın (ki Barselona'nın THY'ye tavır alması da azımsanmayacak bir zarar olur) bu kişilerin de ekmeğine mani olacağını unutuyoruz. Yine sadece kendimizi kurtarmak için geri kalan herkesi cehenneme yollamayı bile göze alıyoruz... Yapmayın arkadaşlar... Hakkınızı devletimizin sınırları içinde ve hukuk'un gösterdiği yolla aramaya devam edin lütfen... Bakın herkesin size sempatisi var, ama bu gidişle bu bir antipatiya dönüşecek... yapmayın... hepinize bol şans diliyorum, inşallah en mutlu olacağınız sonuca erişirsiniz, ama 3.şahıslara, 3.ülkelere şirketlerimizi şikayet etmeyin...
  • madem zarar var o zaman yonetim kendilerinin ve diger torpilli yonetici ve mudurlerin maaslarini dusursunler ve bankamatik memurlarinin da beles maas ve sosyal haklari kessinler !!!!!!!!!!
  • Ne demekmiş yapabileceğimiz birşey yok...bir insanım ben ne yapabilirim diye düşüne düşüne böyle koyunlaştık zaten...tüm şartları zorlayacaksınız...protesto hakkınızı sonuna kadar her kanaldan kullanacaksınız...bazıları bundan anlar....

Havacılık işkolunda grev yasağına karşı eylem yapan ve Türk Hava Yolları’nın işten attığı 305 çalışana THY’nin sponsor olduğu Barcelona’dan destek geldi.

Ankara’da Eğitim-Sen 5’Nolu şube üyesi eğitimciler mail atarak THY’nin eylem yapan işçilere karşı tutumunu Barcelona Futbol Kulübü’ne bildirdiler. Barcelona’dan yanıt da gecikmedi; “Çok üzgünüz ve durumu yönetim kurulumuza ilettik.”

THY’ye Barcelona Futbol Kulübü’nün tepki göstermesini isteyen eğitimcilerin gönderdiği mailde şu ifadeler yer aldı:

"Yıllardır birçok alanda milyonlarca takipçisi olan, dünyanın en prestijli kulüplerinin başında gelmektesiniz. Ancak bu ününüz Türkiye’de önemli ölçüde yok olma tehlikesi altında. Nitekim ana sponsorlarınızdan THY’de dünyada eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşanmaktadır. THY’de çalışanların grev hakları ellerinden alınmıştır. Bu yasaklamaya karşı eylem yapan 305 THY işçisi işten atılmıştır. THY ile olan ilişkilerinizde bu durumu da gözden geçirerek bizlerin hayran olduğu bir kulübe yakışır şekilde davranın.”

Eğitimcilerin mailini alan Barcelona Spor Kulübü Taraftar Hizmetleri Servisi yanıt vererek konuyu Barcelona Futbol Kulübü yönetimine taşıyacaklarını bildirdiler. ‘oab@fcbarcelona.cat’ e-posta adresinden gönderilen yanıtta “Mesajınızı aldık ve yazınızı yönetim kurulumuza ilettik. Yaşanan olaydan üzüntü duyuyor ve saygılarımızı sunuyoruz” denildi. (Radikal)

BARCELONA'DAN İŞTEN ÇIKARILANLARA DESTEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

FIrat Dinler ~ 6 yıl önce
MemLeket sanki Türkiye Deqil Gavur memLeketi Oldu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hep aynıyız, her yerde aynıyız... ~ 6 yıl önce
Yine aynı şey... Yine kendimizi kurtarmak için bir Türk şirketini yurtdışında yerlere düşürmekten, saygınlığını bozmaktan vazgeçmiyoruz... Yine kendimizi kurtarmak için aynı şirkette bizden başka halen çalışmakta olan 17.000 kişinin de olduğunu unutuyor ve o şirkete vereceğimiz büyük çapta bir zararın (ki Barselona'nın THY'ye tavır alması da azımsanmayacak bir zarar olur) bu kişilerin de ekmeğine mani olacağını unutuyoruz. Yine sadece kendimizi kurtarmak için geri kalan herkesi cehenneme yollamayı bile göze alıyoruz... Yapmayın arkadaşlar... Hakkınızı devletimizin sınırları içinde ve hukuk'un gösterdiği yolla aramaya devam edin lütfen... Bakın herkesin size sempatisi var, ama bu gidişle bu bir antipatiya dönüşecek... yapmayın... hepinize bol şans diliyorum, inşallah en mutlu olacağınız sonuca erişirsiniz, ama 3.şahıslara, 3.ülkelere şirketlerimizi şikayet etmeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
madem zarardasin ~ 6 yıl önce
madem zarar var o zaman yonetim kendilerinin ve diger torpilli yonetici ve mudurlerin maaslarini dusursunler ve bankamatik memurlarinin da beles maas ve sosyal haklari kessinler !!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tubi ~ 6 yıl önce
Ne demekmiş yapabileceğimiz birşey yok...bir insanım ben ne yapabilirim diye düşüne düşüne böyle koyunlaştık zaten...tüm şartları zorlayacaksınız...protesto hakkınızı sonuna kadar her kanaldan kullanacaksınız...bazıları bundan anlar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000