29 Ocak 2012, Pazar 08:05:02

BALIKESİR ARTIK UÇUŞA GEÇTİ...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, iki havaalanına sahip illerden biri durumundaki Balıkesir'in her alanda büyük bir atılıma sahne olduğunu belirtti...
  • Şaşırdım vallahi.Atıp tutmayalım burada. Hergün olmuyor uçak seferleri haftada 3 gün.Ortalama gidiş-dönüş uçaklar 36 kişi taşıyor.Bu da 66 kişilik yolcu uçağında gayet normal. %60'ın üzerinde bir doluluk oranı var.
  • Balıkesir havaalanının tekrar hizmete girmesine vesile olanlara ve Borajete teşekkürlerimi sunuyorum.
  • özellikle körfez havaalanının devam eden inşaatları bitince (kule ve terminal binası) bölgesel bir atak olacağı kesin; fakat sezonu uzatmak için alternatiflerin bulunması öncelikle düşünülmesi gereken konulardan.
  • GUNE BOLERSENIZ GUNDE 27 yolcu tasınmıs ne basarı ama
Uğur, "Geçen yıl Mayıs ayında tekrar başlayan uçuşlarda, Ankara ile karşılıklı toplam 102 sefer düzenlenmiş. Dokuz aylık sürede toplam 7 bin 434 vatandaşımız uçağa binmiş. İki haavalanımızla Balıkesir'i uçuruyoruz." dedi. 
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur, Balıkesir'de uçak seferlerinin başlatılması için daha önce üç defa deneme yapıldığını hatırlatarak, bu girişimlerin başarılı olamadığını bildirdi. İyi bir plan ve programla kendi dönemlerinde dört yıl aradan sonra tekrar başlatılan uçuk seferlerine vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini vurguladı.

Uğur, "Dört yıl önce yeterli ilgi olmaması nedeniyle iptal edilen seferler, THY, Anadolu Jet ve Borajet koordinesinde 24 Mayıs 2011 tarihinde tekrar başladı. O tarihten bu yana yapılan istatistiklerde, uçakla seyahat edenlerin sayısında gözle görülür bir artış olduğu gözlemledik. Dokuz aylık sürede toplam 7 bin 434 vatandaşımız yolculuk etmiş" şeklinde konuştu. 
 
Balıkesir-Ankara arası yolcu hava trafiğinde beklendiği şekilde önemli bir ivme kazanıldığını aktaran Ahmet Edip Uğur, "Dokuz aylık sürede 3 bin 958 vatandaşımız Ankara'dan Balıkesir'e gelmiş, 3 bin 476 vatandaşımız ise Ankara'ya gitmiş. Bu rakamlar, ilimiz için elbette sevindirici. Ayrıca Körfez Haavalanımız, yaz aylarında uluslararası uçuşlara açıldı. Bu sayede bölgemizde 12 ay turizmin önü açıldı. Edremit Körfezi'nin havası hiçbir yerde yok. Burası Alpler'den sonra dünyanın ikinci büyük oksijen deposu. Havalanının uluslararası uçuşlara açılmasıyla birlikte bunu pazarlamamızın önünü de açtık." dedi. 
 
Balıkesir genelinde birçok yerde bulunan Termal Kaynaklar bulunduğunu aktaran AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Uğur, bu zenginliği de değerlendireceklerini söyledi. Balıkesir'in konumu itibariyle son derece stratejik bir noktada olduğuna da dikkat çekerek şunları kaydetti: "Otoyolların kesiştiği noktadayız. Körfez Havaalanı'nın uluslararası uçuşlara hazır hale getirilmesiyle birlikte İstanbul ve Ankara bağlantılı her gün sefer başlatıldı. Ayrıca Çanakkale Boğazı'na yapılması planlanan köprünün tamamlanmasıyla bölgemiz cazibe merkezi haline gelecek. İlimizin bundan azami derecede faydalanması için elimizden geleni yapıyoruz." 
 
Anadolu Jet ve Bora Jet ortaklığındaki Balıkesir-Ankara ve Ankara-Balıkesir seferleri, her hafta salı, perşembe ve cumartesi günleri Ankara kalkış 13.30, Balıkesir varış 15.05 ve Balıkesir kalkış 15.35, Ankara varış 17.05 şeklinde yapılıyor. (Haberler)
BALIKESİR ARTIK UÇUŞA GEÇTİ...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Şaşırdım vallahi.Atıp tutmayalım burada. Hergün olmuyor uçak seferleri haftada 3 gün.Ortalama gidiş-dönüş uçaklar 36 kişi taşıyor.Bu da 66 kişilik yolcu uçağında gayet normal. %60'ın üzerinde bir doluluk oranı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Balıkesir havaalanının tekrar hizmete girmesine vesile olanlara ve Borajete teşekkürlerimi sunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
özellikle körfez havaalanının devam eden inşaatları bitince (kule ve terminal binası) bölgesel bir atak olacağı kesin; fakat sezonu uzatmak için alternatiflerin bulunması öncelikle düşünülmesi gereken konulardan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
GUNE BOLERSENIZ GUNDE 27 yolcu tasınmıs ne basarı ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000