06 Mart 2009, Cuma 08:19:41

Bakan Yıldırım: "THY'nin imajında sorun yok"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, THY'ye ait Tekirdağ uçağında kazaya neden olan altimetredeki arızaya ilişkin, uçak imalatçısına bir uyarı yazısı yazdığını bildirdi. Yıldırım, THY'nin imajında da hiçbir sorun olmadığını söyledi.
  • gercekleri inkar etmekle mi oluyor? Isimize gelmeyen seyleri görmeyeyip, isimize gelenle gurur duymaklami oluyor? Bu ülke M. Kemal Atatürk'den sonra bahsettigin "Türk gibi düsünün" tiplerin elinde 60 yilda 60 yil geride kalmadimi? Bakin bizim Almanya'nin gibi dünyaya hükmeden bir otomobil sektörümüz olsa burnumuzdan kil bile aldirmayayiz. Ama Alman üretimi otomobilleri en cok elestirenin yine almanlar oldugunu biliyormusun? Alman otombil üreticileri bu yüzden basaridan basariya kosuyor haberin varmi? Ben THY'nin yanlisini, kötü yanini dile getirecemki , tepkime etki olsun düzelsin. Düzelsinki, gurur duyacagim bir sirket olsun. Bölücükle , ayrimcilikla alakasi olmayan seyleri siyasete alet etmeyin lütfen!
  • '' Bindiğiniz dalı kesmektesiniz '' velasıl hala farkedememektesiniz birileri sizi uyarmalı ! okudukça yazıları '' ya ne kadar cahilce yazılmış yazılar fıkra gibi '' dedirtiyor. Eğer Türk iseniz Türk gibi düşünün ve düşünmeden bilinçsizce ortaya bişeyler yazıp ahkam kesmeyin sonra demesin okuyanlar bunları yazanlar bu ülkeyi dagıtmak isteyen bölücüler mi diye değilmi ?
  • Sayın Bakan'a göre THY imaj sorunu yokmuş. Doğrudur neden olsun ki uçağı mı düşmüş. Yönetenlerin imaj sorunları var mı ki THY da olsun.
  • Bu ne mantik bu ne sacmaliktir anlamiyorum. Ne yazikki Avrupa'da THY'nin imajini hic tartmaya firsati olmayan bile THY'nin imajinin iyi oldugunu savunuyor. Avrupa'nin göbegindeyim, Havacilik sektöründeyim,ne yazikki ne kazadan önce nede kazadan sonra Avrupali, THY'ye tam anlami ile IMAJLI bir firma gözüyle bakmamistir. Üstelik suanda, THY nin Avrupa'da cok pirim yapan JACDEC güvenlik listesinde 60. siraya düsmesi konusuluyor ve Avrupa'li THY'yi "ucak ici ikram kalitesi iyi,biletleri kendi sirketlerine göre ucuz ama diger servislerde KALITESIZ ve UCUSDA GüVENSIZ " olarak görüyor... Heeey gibi halkim eyyy. uyan.... dünya bizi sallamazken, biz kendi kendimize THY nin imaji saglam diyoruz. Nerede saglam yurticinde belki, yurtdisinda H

Yıldırım, THY Tekirdağ uçağının Hollanda'da iniş sırasında yaptığı kazaya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kaza nedeni ile Boeing'lerde yeni bir test yapılmasının söz konusu olup olmadığına ilişkin soruya, Bakan Yıldırım, “Bu kazaya sebep olan yükseklik gösteren cihaz altimetrede oluşan arıza yeni ortaya çıkan bir şey. Dolayısıyla uçak imalatçısına kaza inceleme heyeti bir yazı ile uyarıda bulundu. 'Bundan böyle bu cihazda bu tip arızalar oluşabiliyor bununla ilgili tedbirlerinizi alın' diye...” karşılığını verdi. Bakan Yıldırım, gazetecilerin “THY'nin imajı için yeni bir şey yapılmasının gerekip gerekmediğine” ilişkin soru üzerine, “THY'nin imajında hiçbir sorun yok. Ne iç hatlarda ne dış hatlarda herhangi bir yolcu kaybı söz konusu değil” dedi.

 

 

Bakan Yıldırım: "THY'nin imajında sorun yok"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
gercekleri inkar etmekle mi oluyor? Isimize gelmeyen seyleri görmeyeyip, isimize gelenle gurur duymaklami oluyor? Bu ülke M. Kemal Atatürk'den sonra bahsettigin "Türk gibi düsünün" tiplerin elinde 60 yilda 60 yil geride kalmadimi? Bakin bizim Almanya'nin gibi dünyaya hükmeden bir otomobil sektörümüz olsa burnumuzdan kil bile aldirmayayiz. Ama Alman üretimi otomobilleri en cok elestirenin yine almanlar oldugunu biliyormusun? Alman otombil üreticileri bu yüzden basaridan basariya kosuyor haberin varmi? Ben THY'nin yanlisini, kötü yanini dile getirecemki , tepkime etki olsun düzelsin. Düzelsinki, gurur duyacagim bir sirket olsun. Bölücükle , ayrimcilikla alakasi olmayan seyleri siyasete alet etmeyin lütfen!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
'' Bindiğiniz dalı kesmektesiniz '' velasıl hala farkedememektesiniz birileri sizi uyarmalı ! okudukça yazıları '' ya ne kadar cahilce yazılmış yazılar fıkra gibi '' dedirtiyor. Eğer Türk iseniz Türk gibi düşünün ve düşünmeden bilinçsizce ortaya bişeyler yazıp ahkam kesmeyin sonra demesin okuyanlar bunları yazanlar bu ülkeyi dagıtmak isteyen bölücüler mi diye değilmi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sayın Bakan'a göre THY imaj sorunu yokmuş. Doğrudur neden olsun ki uçağı mı düşmüş. Yönetenlerin imaj sorunları var mı ki THY da olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu ne mantik bu ne sacmaliktir anlamiyorum. Ne yazikki Avrupa'da THY'nin imajini hic tartmaya firsati olmayan bile THY'nin imajinin iyi oldugunu savunuyor. Avrupa'nin göbegindeyim, Havacilik sektöründeyim,ne yazikki ne kazadan önce nede kazadan sonra Avrupali, THY'ye tam anlami ile IMAJLI bir firma gözüyle bakmamistir. Üstelik suanda, THY nin Avrupa'da cok pirim yapan JACDEC güvenlik listesinde 60. siraya düsmesi konusuluyor ve Avrupa'li THY'yi "ucak ici ikram kalitesi iyi,biletleri kendi sirketlerine göre ucuz ama diger servislerde KALITESIZ ve UCUSDA GüVENSIZ " olarak görüyor... Heeey gibi halkim eyyy. uyan.... dünya bizi sallamazken, biz kendi kendimize THY nin imaji saglam diyoruz. Nerede saglam yurticinde belki, yurtdisinda H

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000