14 Şubat 2010, Pazar 16:11:18

Bakan, SunExpress ve THY ile görüşecek

Bursa Yenişehir Havaalanı'ndan Sunexpress'in Antalya, Erzurum ve Trabzon'a yaptığı seferleri 18 Şubat'ta durdaracak olması, şehirde büyük bir üzüntü meydana getirdi.
  • Binmezsen hatırımız kalır. Lütfen binin !
  • bursa için yapılacak iş bilet garantili anadolujetin bir uçağı bursaya ayrılacak.her gün ankaradan gelen uçakla 4 veya 5 sefer yapılarak gece ankaraya yollanır. her gün trabzon -erzurum haftada 3-4 frekans diyarbakır-adana -antalya vs.yapılır.hatta muş kars seferi bile yapılabilir.belediye başlangıçta biletli yolcuya ücretsiz dah asonra makul fiyatla expess hızlı otobüs seferleriyle destek olursa bu iş olur
  • ben co kfazla seyehat eden biri olarak birdaha sun express firmasindan bilet almiyacagim,sabiha gökcenden ucacagi mtek noktaya onlar gitse bile bilet almiyacagim ayni sekilde ,thy icinde macbur kalmadikca ayni uygulamayi yapacagim..bursalilari ntepkisini hafife alanlar sabiha gökcenden azalan doluluk oranlarini farkedince bakalim ne yapicak?
  • Bu seferlerin başlamasında Tursab Başkanı Başaran ULUSOY ile THY Bşk'ı Necdet Beyin katkıları büyük.O tarihlerde bu seferleri THY yapıyordu.Bu seferler hakkında birlikte bir dizi tanıtım toplantıları yaptılar,çalışıldı.Necdet Bey ve Başaran Beyin Emeklerine ve vakitlerine yazık...

Seferlerin ortalama yüzde 90 dolulukla gerçekleşmesine rağmen Sunexpress'in seferleri kaldırması, Sabiha Gökçen Havaalanı ile yaptığı anlaşmaya bağlandı.

Bakan Faruk Çelik, gazetecilerin 3 şehre yapılan seferlerin iptal edilmesini sorması üzerine, "Bana dün akşam söylediler arkadaşlarımız. Türk Hava Yolları ve Sunexpress ile görüşmelerimizi yapacağız. Yolcu konusunda sıkıntı yok iken bu seferlerin durdurulmasını anlayamıyorum. Bursa'nın hava ulaşımı konusunda sıkıntısı sürüyor" diye cevapladı.

Bakan Çelik, Yunuseli havaalanın da yeniden uçaklara açılması için çalışmaların sürdüğüne de dikkat çekerek, "Burada küçük uçakların ani olaylarda kullanımı ve bu havalanında çalışması yönünde gayretlerimiz var. Burası da açılarak küçük uçaklarında şehir merkezinden uçmalarında fayda görüyoruz" diye konuştu.

Bakan, SunExpress ve THY ile görüşecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Binmezsen hatırımız kalır. Lütfen binin !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bursa için yapılacak iş bilet garantili anadolujetin bir uçağı bursaya ayrılacak.her gün ankaradan gelen uçakla 4 veya 5 sefer yapılarak gece ankaraya yollanır. her gün trabzon -erzurum haftada 3-4 frekans diyarbakır-adana -antalya vs.yapılır.hatta muş kars seferi bile yapılabilir.belediye başlangıçta biletli yolcuya ücretsiz dah asonra makul fiyatla expess hızlı otobüs seferleriyle destek olursa bu iş olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben co kfazla seyehat eden biri olarak birdaha sun express firmasindan bilet almiyacagim,sabiha gökcenden ucacagi mtek noktaya onlar gitse bile bilet almiyacagim ayni sekilde ,thy icinde macbur kalmadikca ayni uygulamayi yapacagim..bursalilari ntepkisini hafife alanlar sabiha gökcenden azalan doluluk oranlarini farkedince bakalim ne yapicak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu seferlerin başlamasında Tursab Başkanı Başaran ULUSOY ile THY Bşk'ı Necdet Beyin katkıları büyük.O tarihlerde bu seferleri THY yapıyordu.Bu seferler hakkında birlikte bir dizi tanıtım toplantıları yaptılar,çalışıldı.Necdet Bey ve Başaran Beyin Emeklerine ve vakitlerine yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000