13 Kasım 2014, Perşembe 16:02:36

BAKAN LÜTFİ ELVAN'DAN 3. HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3. havalimanının yeriyle ilgili eleştirilere tepki göstererek, “Havalimanının yerinin değiştirilmesi kesinlikle söz konusu değil” dedi.
  • Sitede ki trollere bakıp şunu iyice anlıyoruz.Akp'nin besleme yada gönüllü orduları,yine akp'nin belirlediği psikolojik harp tekniklerini uygulayarak sanal düşman algısı yaratıp sürekli laf yetiştiriyolar.Gerçekleri örtmek için yok osmanlı,yok din min diye ortalığı bulandırıyorlar.Dikkatli olun fazla da takmayın...
  • Uyanık olmak lazım. Önce değişiklik sonra, iptali sağlamaya çalışacaklar. Psikolojik harp devam ediyor. Bu havalimanı yapılır. İnş
  • Osmanlı düşmanı arkadaş osmanlı olmasa bu topraklar hristiyan doğacağını biliyomusun acaba?
  • Allah biliyo ya bunlar yanınıza kalmayacak... İNŞ. orda arkadaş dogru söylemiş anadoluyu boşaltma çabaları tabiki , balçıgın içine havaalanı mı olur , burayı savunanlar az açsın araştırsın okusun kimler 3. havaalanı bölgesinde arsalar kapattıgını , orada kamulaştırma adına köylülerin topragı nasıl çalındıgını , ama hak ediyonuz lan.. bu millet hak edildigi gibi yönetilir... bir toplumda gecekonduda yaşayan halk, sarayda yaşayanı alkışlıyorsa o iş bitmiştir..

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3. havalimanının yeriyle ilgili eleştirilere tepki göstererek, “Havalimanının yerinin değiştirilmesi kesinlikle söz konusu değil” dedi.

Bakan Lütfi Elvan, Atatürk Havalimanı’ndaki genişletme çalışmalarını yerinde inceledikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’de havacılık sektörünün büyüme hızının çift haneli rakamlarda olduğunu kaydeden Elvan, “Bu büyüme performansında devam edeceğiz. Tüm gelişmeler, tüm simülasyonlar, tüm yapılan teknik ve bilimsel çalışmalar da bunu gösteriyor. Bizim olmazsa olmazımız üçüncü havalimanıdır. Yine İstanbul’un konumuna baktığımızda özellikle Asya’ya yönelik, Uzakdoğu’ya, Kafkaslara, Ortadoğu’ya, Afrika’ya, Avrupa’ya, hangi yöne bakarsanız bakın en kısa yoldan en ucuz seyahat edebileceğiniz bir güzergah. Dolayısıyla sadece bizim kendi milli şirketimiz, gurur duyduğumuz THY, diğer yerel şirketlerimiz tarafından değil, uluslararası havayolu şirketleri tarafından da tercih edilen bir üs durumunda ve bundan sonraki süreçte de tercih edilmeye devam edecek” dedi.

Üçüncü havalimanıyla her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının gurur duyması gerektiğini aktaran Elvan, “Her bir medya kuruşumuzun, her bir sivil toplum kuruluşumuzun ve bu ülkenin her bir bireyinin onur ve gurur duyacağı bir yatırımdır. Biz her yurt dışına seyahatimizde ilk sorulan soru’ üçüncü havalimanındaki gelişmeler ne durumda?’ Onları neden bu kadar çok ilgilendiriyor. Üçüncü havalimanı bizim için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Türkiye’nin gerçekten bu bölgede hem bölgesel, hem küresel güç olması açısından, hem de havacılık sektörüne sağlayacağı katkı açısından” diye konuştu.

Bakan Elvan, üçüncü havalimanının yeriyle ilgili eleştirilere de yanıt verdi. O bölgenin bataklık konumunda olduğunu belirten Elvan, “Onlarca çukur, yıllarca orada kömür madenciliği yapıldı, kimin sesi çıktı bugüne kadar? Hanginiz tepki gösterdi? Yıllarda orası oyuldu, bataklık haline dönüştürüldü. İşte biz bu bataklığı gerçek anlamda bu ülkenin hizmetine sunuyoruz. Birçok yeri girilemeyecek konumda. Oralar düzene sokulacak, bir anlamda hem İstanbul’un, hem Türkiye’nin, hem de tüm dünyanın hizmetine sunulacak bir havaalanı olacak” şeklinde konuştu.

“Havaalanının yerinin değiştirilmesi kesinlikle söz konusu değil” diyen Elvan, “Bunları yazanları çok merak ediyorum. Gerçekten zerre kadar bu ülkeyi seviyorlarsa bu ülkenin hayrına bir şeyler söylemek istiyorlarsa bu havaalanının arkasında durmaları gerekir. Ben bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Dünyanın en büyük havaalanını inşa ediyorsunuz ve bu havaalanını inşa ederken devletin kasasından bir kuruş para çıkarmadan bu havaalanını inşa ediyorsunuz ve her yıl 1 milyar Euro, 32 katrilyon lirada devletin kasasına para koyuyorsunuz, buna rağmen itiraz ediliyor. Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir proje olacak, devletin kasasından bir kuruş para çıkmayacak ve her yıl devletin kasasına 3 katrilyon para girecek ve bu projeye ‘hayır’ diyecekler” dedi.

Baklan Lütfi Elvan, 2023 hedeflerinden bir tanesinin de bölgesel uçak imalatı olduğunu ifade ederek, “Kendi yerel, bölgesel uçağımızı imal etmek. Bunu sağladığımız takdirde özellikle çapraz uçuşlar hatta bunun imalatından bile önce ilave çapraz uçuşlara geçeceğiz. Bugün 7 il merkezinden veya 7 havaalanından Türkiye’nin farklı 52 havalimanına sağlanan uçuş belki 7 havaalanından olmayacak, 15 olacak, 20 olacak. Artık insanlar uçakları bir dolmuş gibi iller arasında kullanabilme imkanına kavuşacaklar” açıklamasında bulundu.

BAKAN LÜTFİ ELVAN'DAN 3. HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Ak-Troller ~ 4 yıl önce
Sitede ki trollere bakıp şunu iyice anlıyoruz.Akp'nin besleme yada gönüllü orduları,yine akp'nin belirlediği psikolojik harp tekniklerini uygulayarak sanal düşman algısı yaratıp sürekli laf yetiştiriyolar.Gerçekleri örtmek için yok osmanlı,yok din min diye ortalığı bulandırıyorlar.Dikkatli olun fazla da takmayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Uyanık olmak lazım. Önce değişiklik sonra, iptali sağlamaya çalışacaklar. Psikolojik harp devam ediyor. Bu havalimanı yapılır. İnş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Osmanlı düşmanı arkadaş osmanlı olmasa bu topraklar hristiyan doğacağını biliyomusun acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarih ~ 4 yıl önce
Aga sen tarihi nerede öğrendiysen devam et orada.Buralara gelme.Sanki bugün ülke çok müslüman da...
777-300er ~ 4 yıl önce
Allah biliyo ya bunlar yanınıza kalmayacak... İNŞ. orda arkadaş dogru söylemiş anadoluyu boşaltma çabaları tabiki , balçıgın içine havaalanı mı olur , burayı savunanlar az açsın araştırsın okusun kimler 3. havaalanı bölgesinde arsalar kapattıgını , orada kamulaştırma adına köylülerin topragı nasıl çalındıgını , ama hak ediyonuz lan.. bu millet hak edildigi gibi yönetilir... bir toplumda gecekonduda yaşayan halk, sarayda yaşayanı alkışlıyorsa o iş bitmiştir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777-900ER ~ 4 yıl önce
Ordu-giresun havalimanı denizin içine yapılıyor, sen balçıktan bahsediyorsun. başkalarına akıl vereceğine sen aç oku biraz.. klasik fakir edebiyatınıda kimse yemiyor kusura bakma. Köylüler daha önceden beş para etmez bataklıktan iyi para kazanıyor bence.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000