10 Aralık 2017, Pazar 12:00:13

Bakan Arslan'dan THY açıklaması

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Türk Hava Yolları’nın 3. havalimanına 'önce başka havayolları taşınsın' talebiyle ilgili 'böyle bir yaklaşım olmaz' dedi.
  • K.TAZMİNAT HAKLARIMIZI ÖDEYİN ARTIK SBK BORAJET
  • 60 milyon yolcu tasiyoruz ama sanki hepsi E-5ten ve sahilden geliyor. Hemen hepsi transit bunlarin. Sabah ve aksam saatlerinde olusan trafikten kimsenin haberi yok galiba?
  • Dakka bir gol bir... THY de haklı sonuçta, akıbetin ne olacağı belli değil, yolcu oraya kadar gelir mi belli değil. Sırf lüks bina yapıyorsun diye kullanılacağı kesin değildir. Çok iyi yönetilmesi gereken bir süreç olacak.
  • Normalde 2025’te tamamen hazir olabilecek birseyi adamlar 12 ay icinde halletmeye calisiyor. Daha metron yok,ama gerci yollara hemen ogs hgs yi koymussunuz. Yahu oturdugunuz yerden bu emirleri vermeyi nekadar guzel biliyorsunuz. Ben dedim olacak mantigi anca biz 3.dunya ulkelerinde olur. Normal!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Türk Hava Yolları’nın 3. havalimanına 'önce başka havayolları taşınsın' talebiyle ilgili 'böyle bir yaklaşım olmaz' dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Arslan, 3. havalimanı ve THY'nin talebiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

''Havalimanına ilk metro hattını 2019’da açmayı planlıyoruz"

Yeni Havalimanı bağlantı yolları hakkında da bilgi veren Arslan şunları söyledi:

“Pendik-Kaynarca-Sabiha Gökçen Havalimanı metro inşaat çalışmaları devam ediyor. Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı çalışmaları da sürmekte. Ayrıca Yeni  Havalimanı-Halkalı,yani Marmaray hattı bağlantılı olan metro sistemini de yakında ihale edeceğiz. Yeni Havalimanına tüm taşıma senaryolarını çalışıyoruz. Üçüncü köprü bağlantısı bitti. Odayeri’nden D-20 dediğimiz Çatalca’ya bağlanacak yol bu sene sonunda tamamlanıyor.

Kınalı bağlantısı da havalimanıyla birlikte bitecek. Biz şehrin muhtelif yerleri olmak üzere 4 ya da 5 noktadan havalimanına karayolu bağlantısı yapmaktayız. Metro ondan biraz daha sonra bitecek ancak havalimanına araç ve toplu taşıma bağlantı yollarını bitiriyoruz. Havalimanına ilk metro hattını 2019’da açmayı planlıyoruz. Atatürk Havalimanı’na 60 milyon yolcu taşıyoruz. Oraya iki yol bağlantısı var, E-5 ve sahil yolu. Yeni Havalimanı’na ise 5 yol bağlantımız olacak. Korkulacak bir durum yok. Toplu taşıma servisleri de hızla devreye alınacak.”

Yeni Havalimanı için Türk Hava Yolları’nın (THY) “Önce başka havayolları taşınsın” talebini değerlendiren Arslan, “Önce diğerleri gelsin, sonra biz gidelim olmaz. Milli bayrak taşıyıcımızı nasıl biz her zaman öncelikliyor isek Yeni Havalimanı’nın hizmete girmesinde ve başarılı hizmet vermesinde aynı şekilde onlar da hizmet edecek. Milli bayrak taşıyıcısı olmak bunu gerektirir. Havalimanı 29 Ekim’de hizmete açılacak. Kalan 11 ayda herkes gecesini gündüzüne katıyor. Buna THY de dahil.” diyerek sözlerini tamamladı.

AIRPORTHABER ÖZEL HABER OLARAK DUYURMUŞTU

Türk Hava Yolları, yeni havalimanına taşınma sürecine ilişkin DHMİ'ye talebini iletmiş ve önce diğer şirketlerin taşınması gerektiğini, THY’nin ise ilerleyen süreçte taşınacağını bildirmişti.

Söz konusu talep AirportHaber'de özel haber olarak yayınlanmış ve büyük ses getirmişti.


O HABER İÇİN TIKLAYINIZ...

Bakan Arslan'dan THY açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

K.TAZMİNAT HAKLARIMIZI ÖDEYİN ARTIK SBK BORAJET ~ 7 ay önce
K.TAZMİNAT HAKLARIMIZI ÖDEYİN ARTIK SBK BORAJET

Yanıtla

Kalan karakter 1000
60milyon ~ 7 ay önce
60 milyon yolcu tasiyoruz ama sanki hepsi E-5ten ve sahilden geliyor. Hemen hepsi transit bunlarin. Sabah ve aksam saatlerinde olusan trafikten kimsenin haberi yok galiba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olaya gel ~ 7 ay önce
Dakka bir gol bir... THY de haklı sonuçta, akıbetin ne olacağı belli değil, yolcu oraya kadar gelir mi belli değil. Sırf lüks bina yapıyorsun diye kullanılacağı kesin değildir. Çok iyi yönetilmesi gereken bir süreç olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Normal ~ 7 ay önce
Normalde 2025’te tamamen hazir olabilecek birseyi adamlar 12 ay icinde halletmeye calisiyor. Daha metron yok,ama gerci yollara hemen ogs hgs yi koymussunuz. Yahu oturdugunuz yerden bu emirleri vermeyi nekadar guzel biliyorsunuz. Ben dedim olacak mantigi anca biz 3.dunya ulkelerinde olur. Normal!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000