24 Temmuz 2008, Perşembe 18:19:49

Bahadır Altan'a bir destek daha

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) İstanbul 2 No'lu Şubesi, Türk Hava Yolları tarafından iş akdine son verilen Kaptan Pilot Bahadır Altan'a destek mesajı yayınladı.
  • DHMİ de yetkili sendika kardeş iş kolunuzda bir kaptan pilot işden atılıyor ses yok . Gerçi DHMİ bir çalışanının sözleşmesini fesh ettiğinde Türk Ulaşım Sen' den ses yoktu Bahadır ALTAN'a mı sahip çıkacak ama BTS o zaman yine mahkemeye giderek sözleşmesi fesh edilen çalışanı işe iade ettirmişti. Hepimiz el birliği ile BTS 'ye üye olup yetkili sendika konumuna getirmemiz gerekir..
  • Ben hiç bir sendıkaya üye değilim ama üye olmak istersem BTS 'ye üye olacağım. Çünkü; sendika gibi sendika sözde değil özde sendika , tüm yöneticilertini kutluyorum. İktidar yalakası sendika değil. tebrikler BTS
  • Bir sendikanın diğer bir sendikayı desteklemesi pek görülmüş birşey değil bu yüzden BTS li arkadaşları tebrik ediyorum.
  • thy yönetimi o bizden değil,bu kötü,bu çok konuşuyor,bu hasta oldu gibi sudan bahanelerle insanları işinden ediyor.ama kötü dediği bu personel onu dünyadaki sayılı şirketler arasına soktu.oysa bu yönetim çok yeni,thy nin buralara gelmesinde hiç bir katkısı olmadı.şimdi soruyorum bu haksız işten çıkarmalara bi dur diyecek yönetici veya devlet büyüğü yok mu bu olayları inceleyecek.2005 senesinden beri kaç kişi işinden edilmiş,kaç kişi sürgün edilmiş,kaç kişi haksız yere tayin edilmiş.hiç bir adalet kurumu yok mu inceleyecek teftiş edecek,thy ve thy teknik aynı durumda personel kan ağlıyor,her gün insanlarda iş kaygısı ve sürülme korkusu var.hiç kimse bi şey yapmıyorsa thy personeli imza toplayıp bi dilekçe versin tbmm komisyonuna.artık yeter.!!!!!

İşte BTS tarafından yayınlanan o mesaj:

Hava İş üyesi ve Uçuş İşletme Temsilcisi Kaptan Pilot  Bahadır Altan’ın haksız bir biçimde ve asıl olarak sendikal faaliyetleri nedeniyle sözleşmesinin  feshini kınadığımızı bildir , bu tür davranışların gerek soysal barışa gerekse insan haklarına aykırı bir davranış olarak kabul ediyoruz.

 Bahadır ALTAN görevine iade edilinceye kadar BTS olarak üzerimize düşen görevi yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.

Basına ve  kamu oyuna duyurulur.

BTS İST. 2 NOLU ŞUBE
YÖNETİM KURULU ADINA

Yakup TAĞI
Şube Başkanı

Bahadır Altan'a bir destek daha

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

NEREDE SARI SENDİKA ~ 10 yıl önce
DHMİ de yetkili sendika kardeş iş kolunuzda bir kaptan pilot işden atılıyor ses yok . Gerçi DHMİ bir çalışanının sözleşmesini fesh ettiğinde Türk Ulaşım Sen' den ses yoktu Bahadır ALTAN'a mı sahip çıkacak ama BTS o zaman yine mahkemeye giderek sözleşmesi fesh edilen çalışanı işe iade ettirmişti. Hepimiz el birliği ile BTS 'ye üye olup yetkili sendika konumuna getirmemiz gerekir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Ben hiç bir sendıkaya üye değilim ama üye olmak istersem BTS 'ye üye olacağım. Çünkü; sendika gibi sendika sözde değil özde sendika , tüm yöneticilertini kutluyorum. İktidar yalakası sendika değil. tebrikler BTS

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
Bir sendikanın diğer bir sendikayı desteklemesi pek görülmüş birşey değil bu yüzden BTS li arkadaşları tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
apron ~ 10 yıl önce
thy yönetimi o bizden değil,bu kötü,bu çok konuşuyor,bu hasta oldu gibi sudan bahanelerle insanları işinden ediyor.ama kötü dediği bu personel onu dünyadaki sayılı şirketler arasına soktu.oysa bu yönetim çok yeni,thy nin buralara gelmesinde hiç bir katkısı olmadı.şimdi soruyorum bu haksız işten çıkarmalara bi dur diyecek yönetici veya devlet büyüğü yok mu bu olayları inceleyecek.2005 senesinden beri kaç kişi işinden edilmiş,kaç kişi sürgün edilmiş,kaç kişi haksız yere tayin edilmiş.hiç bir adalet kurumu yok mu inceleyecek teftiş edecek,thy ve thy teknik aynı durumda personel kan ağlıyor,her gün insanlarda iş kaygısı ve sürülme korkusu var.hiç kimse bi şey yapmıyorsa thy personeli imza toplayıp bi dilekçe versin tbmm komisyonuna.artık yeter.!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000