15 Mayıs 2013, Çarşamba 15:42:35

BABACAN: "THY'DEKİ GREVE KARŞIYIZ"

Başbakan Yardımcısı Babacan, "THY gibi çok kritik bir kuruluşumuzda grev yapılmasına karşıyız. Orada yapılacak bir grev sadece THY'yi değil, Türkiye ekonomisini etkiler" dedi.
  • İnsanların haklarının ellerinden alınmaması, maaşlarının düşürülmeyip insanlık dışı çalışma saatlerinin önüne geçmek için sadece eski haklarının aynı kalması maksatlı sizin nereniz doğruda göstermiş oldukları direnişin yanliş olduğunu söylüyorsunuz.
  • Sen kimsin ki greve karşısın abuk sabuk konuşma hade ordan...
  • Sn. Bakan , THY çalışanı'nın hadi bir sendikası var hakkını ama öyle ama böyle bir şekilde aramaya çalışıyor , sesini duyurmaya çalışıyor.Bu ülkede lafa gelince havacılık sektörünün ekonomi getirisi var ülkeye deniliyor. evet öyle ülkeye en büyük getirisi olan sektör hava yolları taşımacılığı, THY evet büyük bir kuruluş fakat , siz hiç bu sektörde çalışan insanları düşünüyor musun ne zor şartlar altında çalıştıklarını ! ama çalışan hakkını korumak isteyince suç , güçlü hep güçlü, çalışan olmasa bu şirketlerde olmaz bunun kimse farkında değil hep olan emekçiye çalışana oluyor.gelelim özel şirketlere, neden kimse çıkıp ta bir müdahale etmiyor personel , saat, zaman,istirahat gözetmeksizin çalıştırılırken iyi oluyor da bu insanların bu emeklerinin karşılığı olan maaşları ve alacakları NEDEN ? ödenmiyor soruyorum size ? neden tarafınızca bir şeyler yapılmıyor da göz ardı ediliyor. bu ülkede insanlar hakkını nasıl arayacaklar soruyorum size ? lütfen bu konuya el atılsın
  • greve karşıysanız orta yolu bulun sayın hamdi topcu yargıyı dinlemedi belki sizi dinler.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan,  CNR Expo'da gerçekleştirilen 19. İstanbul EVTEKS Fuarı'nın açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Babacan, bir gazetecinin, Hava-İş grevine ilişkin sorusuna, "Ulaştırma sektöründe, hele THY gibi çok kritik bir kuruluşumuzda grev yapılmasına karşıyız. Orada yapılacak bir grev sadece THY'nin kendisini değil, Türkiye ekonomisini etkiler. Ekonominin tümündeki dengeleri gözetmek zorundayız. Böyle bir hareket kesinlikle tasvip edeceğimiz şekilde olmaz" yanıtını verdi.

Merkez Bankası reeskont kredilerinin vadesinin uzatılmasına ilişkin soruya Babacan, "Onu bize daha önce ihracatçılarımız söyledi. Merkez Bankamız bunun üzerine çalışıyor. Ama 'talepleri yüzde 100 karşılanır' diye bir şey yok" diye konuştu.

Babacan, "Üçüncü çocuğa çok yüksek bir teşvikin verileceği doğru mu?" şeklindeki soru üzerine de çalışmanın sürdüğünü ve tamamlanmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bunu açıklayacağını belirterek, "Çalışma bitip de Başbakanımızın açıklamasını duymadan hiçbir dedikoduya inanmayın" dedi. 

BABACAN: "THY'DEKİ GREVE KARŞIYIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

MRU ~ 5 yıl önce
İnsanların haklarının ellerinden alınmaması, maaşlarının düşürülmeyip insanlık dışı çalışma saatlerinin önüne geçmek için sadece eski haklarının aynı kalması maksatlı sizin nereniz doğruda göstermiş oldukları direnişin yanliş olduğunu söylüyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok yaaa... ~ 5 yıl önce
Sen kimsin ki greve karşısın abuk sabuk konuşma hade ordan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİZİ DE DUYUN ~ 5 yıl önce
Sn. Bakan , THY çalışanı'nın hadi bir sendikası var hakkını ama öyle ama böyle bir şekilde aramaya çalışıyor , sesini duyurmaya çalışıyor.Bu ülkede lafa gelince havacılık sektörünün ekonomi getirisi var ülkeye deniliyor. evet öyle ülkeye en büyük getirisi olan sektör hava yolları taşımacılığı, THY evet büyük bir kuruluş fakat , siz hiç bu sektörde çalışan insanları düşünüyor musun ne zor şartlar altında çalıştıklarını ! ama çalışan hakkını korumak isteyince suç , güçlü hep güçlü, çalışan olmasa bu şirketlerde olmaz bunun kimse farkında değil hep olan emekçiye çalışana oluyor.gelelim özel şirketlere, neden kimse çıkıp ta bir müdahale etmiyor personel , saat, zaman,istirahat gözetmeksizin çalıştırılırken iyi oluyor da bu insanların bu emeklerinin karşılığı olan maaşları ve alacakları NEDEN ? ödenmiyor soruyorum size ? neden tarafınızca bir şeyler yapılmıyor da göz ardı ediliyor. bu ülkede insanlar hakkını nasıl arayacaklar soruyorum size ? lütfen bu konuya el atılsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrik ederim ~ 5 yıl önce
Çok doğru söylüyorsunuz.
TEBRİKLER ARKDŞ. ~ 5 yıl önce
Bende tabrik etmek istiyorum arkadaşı,madem başka türlü sesimizi duyuyamıyoruz bari burdan yazalımda kimbilir belki tenezzül edip okurlar da bi zahmet bişeyler yaparlar.arkadaşım güzel değinmişsin konuya,herkes ahkam kesiyorda icraat yok,bu ülkede iş adamıyız iş yapıyoz diye gezen milletin hakkını yiyen patronlar ülkesi burası, gariban olmuşsun,kaç aydır maaş alamamışsın,birde kış ortasında işten çıkartılıp ve hala hakettiği parasını alamayan insanları düşünen hiç yok işte biz böyle bir ülkede yaşıyoruz.insan haklarıymış nerde insan hakkı siz devlet büyükleri evet arkadaşın dediği gibi bakın yukarıda da bahsetmişsiniz zaten ülke getirisi iyide ülkeye getirisi olsun tabii bişey dediğimiz yok ama ama bu getiri ülkeye nasıl kimler tarafından sağlanıyor hiç bunu düşünmüyormusunuz,tabiii kimsenin işine gelmiyor.işçi hakkını aramaya kalkınca da suçlu bu halk sizi bu ülkenin başına getirdiyse , sizlerde bu halkın hakkını savunun biz hakkettiğimiz alacaklarımızı istiyoruz.
yolcu ~ 5 yıl önce
greve karşıysanız orta yolu bulun sayın hamdi topcu yargıyı dinlemedi belki sizi dinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000