13 Ekim 2008, Pazartesi 14:29:25

AZRAİL, ANADOLUJET UÇAĞINDA YAKALADI!

Diyarbakır'daki Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde (DHMİ) yaşanan ambulans skandalı, uçakta kalp krizi geçiren 53 yaşındaki Mehmet Sıddık Kanat'ın ölümü ile sonuçlandı.
  • AMBULANS VE ITFAIYE ARACLARI SON DERECE MUKEMMEL AMA ONU KULLANACAK PERSONEL YETERLI MI ACABA YANI BIR KAZA OLDU ADAM ITFAIYE ARACI ILE YANGINA MI GITSIN YOKSA AMBULANS ALIP OLAY YERINEMI SIZCE HANGISI MANTIKLI AYRICA BUNLARI BU ARFF MEMURLARINDAN BEKLIYORUZ HEP GENELDE AMA ARFF MEMURLARININ SORUNLARINA SIKINTILARINA BIR TURLU COZUM BULMUYORUZ CIRAK MUAMELESI GOREN ARFF MEMURLARI INSAN HAYATINI NASIL KURTARSIN COK ONEMLI BIR AMELIYATI SIZCE TIP FAKULTESINDE OKUYAN BIR OGRENCI MI YAPMALI PROFESÖR MU YAPMALI ITFAIYECILIK(ARFF) YARDIMCI BIR HIZMET GRUBU SAYILIYOR BU ADAMDAN HEM YANGIN SONDURMESINI HEMDE AMBULANS ILE GIDIP UCAKTAKI HASTAYI HASTAHANEYE GOTURMESI GEREKLI NE DERSINIZ ...
  • AZRAİL AZRAİL OLALI HERHALDE BU KADAR HAKSIZLIĞA UĞRAMAMIŞTIR."HAVADA AZRAİL YAKALADI"!!!!!! NE AZRAİLİ YA!!! İHMALİN SORUMSUZLUĞUN İNSAFSIZLIĞIN PİŞKİNLİĞİN ADI NE ZAMANDAN BERİ AZRAİL OLDU!!! BELKİ DE KURTARILABİLECEK BİR KİŞİYİ KAYBETTİK. TÜ KAKA AZRAİL SENİ!!! NASIL VİCDANLAR RAHATLADI MI??? OOOLDU İİİ GÜNLER. AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI VE AKILSAĞLIĞI DİLERİM.UMARIM HAKLARINI ARARLAR...ALLAH YARDIMCILARI OLSUN
  • İşin çözümü çok basit. Ölenin yakınları havayolunu mahkemeye verecek, havayolu kusurlu olanı bulup öne sürecek, kusurlu olana dava açılacak. Yüklü tazminat talep edilecek. Kusurlu olam yöneticiler/görevliler yüksek meblalı para cezasına ve uzun hapis cezasına çarptırılacak. İşin sadece küçük fakat önemlü zorluğu var. Bunları sadece Atatürk yapabilirdi, ve o artık yok ve onun yüzde bir kararlılık ve yüreği olan yok ülkemde.
  • ICAO denetlemesinde,DHMİ tam not almıştı,SHGM ise bir sürü bulguyla bir sürü tenkit almıştı.Şimdi,tam not alan DHMİ de böyle bir hata yapılıyorsa,ICAO tarafından bir sürü eleştiri alan,tenkit edilen SHGM nasıl DHMİ yi hangi bilgi ve kabiliyetle denetlesin?DHMİ de olan hadise elbette vahim bir hadisedir ancak münferit bir hadise olduğunu umuyorum.Bu gibi hizmetler konusunda eksiğimiz olursa,yarın öbürgün meydana gelebilecek daha büyük hadiselerde faciaya davet çıkarılır.Bunun hesabınıda ne insanlara ne de Allha'a veremeyiz,rezil oluruz.Aman ne olur dikkat!!!

Ankara'dan Diyarbakır'da gelen Anadolu Jet uçağındaki yolculardan Mehmet Sıddık Kanat kalp krizi geçirince, Kaptan Pilot kule ile temas kurarak, uçak indiğinde ambulansın apronda hazır olmasını istedi. İddiaya göre kulenin anons ve telefonlarına DHMİ sağlık ekibinden kimse yanıt vermedi.

Yere inen uçağın mürettebatı, kriz geçiren yolcu için bu kez yer görevlilerine durumu bildirerek, ambulans istedi. Ancak, DHMİ ambulansı, şoför ve doktor olmadığı için gönderilemedi. Ankara'ya gidecek yolcular arasında bulunan bir doktorun müdahalesi ve 112 Acil servisten gelen ambulansla Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet Sıddık Kanat, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. DHMİ yetkilileri, olayla ilgili olarak ambulanslarının sadece kaza-kırım amaçlı bulunduğu ancak içinde sağlık personeli olmadığını söyledi.

Dün saat 17.30'da Ankara'dan havalanan THY'ye ait Anadolu Jet'in TK 946 sefer sayılı yolcu uçağı, Diyarbakır'a iniş için alçalmaya başladığı sırada yolculardan Mehmet Sıddık Kanat fenalaştı. Yolcunun kalp krizi geçirdiğini öğrenen kaptan pilot, kule aracılığı ile DHMİ ambulansının apronda bekletilmesini istedi. Ancak, kulenin telsiz ve telefonuna hiç kimsenin cevap vermediği iddia edildi. Uçak indikten sonra mürettebat bu kez yer görevlilerine durumu ileterek acilen ambulans temin edilmesini istedi.

AMBULANS VAR, DOKTOR VE ŞOFÖR YOK

DHMİ'den acilen ambulans istenmesine rağmen şoför ve doktor olmadığı iddiasıyla ambulans gönderilmedi. Uçaktan indirilen Kanat'a ilk müdahaleyi, Ankara'ya gitmek için bekleyen yolcular arasında bulunan bir doktor yaptı. Daha sonra 112 Acil Servisten Ambulans istendi ve Kanat, gelen bu ambulansla Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Ancak Mehmet Sıddık Kanat, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

DHMİ yetkilileri, kulenin telefonuna yanıt verilmemesinin söz konusu olmadığını öne sürerek, "Bizim ambulanslarımız var ama, kaza kırım ambulanslarıdır. Üzerinde sağlık personeli yoktur. Bu nedenle 112 Acil servisten ambulans isteyerek kriz geçiren yolcuyu hastaneye gönderdik" diye savunma yaptı.

`İTFAİYE VE AMBULANS HER AN HAZIR OLMALI'

Uzmanlar, her havalimanında acil durumlara müdahale etmek üzere itfaiye ve ambulansın uzman personeli ile birlikte sürekli hazır bekletildiğine dikkat çekerek, "İtfaiye, ambulans ve kurtarma ekipleri, uzman personel ve sağlık ekipleri ile birlikte acil durumlarda kulenin vereceği talimatlara göre saniyeler içerisinde harekete geçer ve duruma müdahale eder. Bu hizmetler, meydanın işletmecisi olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından sağlanmak zorundadır" dedi.

Kaptan Pilotun raporunda, kule aracılığı ile ambulans istediğini, fakat görevlilerin telefona cevap vermediğini belirttiği kaydedildi.

AZRAİL, ANADOLUJET UÇAĞINDA YAKALADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

DHMİ ~ 9 yıl önce
AMBULANS VE ITFAIYE ARACLARI SON DERECE MUKEMMEL AMA ONU KULLANACAK PERSONEL YETERLI MI ACABA YANI BIR KAZA OLDU ADAM ITFAIYE ARACI ILE YANGINA MI GITSIN YOKSA AMBULANS ALIP OLAY YERINEMI SIZCE HANGISI MANTIKLI AYRICA BUNLARI BU ARFF MEMURLARINDAN BEKLIYORUZ HEP GENELDE AMA ARFF MEMURLARININ SORUNLARINA SIKINTILARINA BIR TURLU COZUM BULMUYORUZ CIRAK MUAMELESI GOREN ARFF MEMURLARI INSAN HAYATINI NASIL KURTARSIN COK ONEMLI BIR AMELIYATI SIZCE TIP FAKULTESINDE OKUYAN BIR OGRENCI MI YAPMALI PROFESÖR MU YAPMALI ITFAIYECILIK(ARFF) YARDIMCI BIR HIZMET GRUBU SAYILIYOR BU ADAMDAN HEM YANGIN SONDURMESINI HEMDE AMBULANS ILE GIDIP UCAKTAKI HASTAYI HASTAHANEYE GOTURMESI GEREKLI NE DERSINIZ ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aZRAİL ~ 10 yıl önce
AZRAİL AZRAİL OLALI HERHALDE BU KADAR HAKSIZLIĞA UĞRAMAMIŞTIR."HAVADA AZRAİL YAKALADI"!!!!!! NE AZRAİLİ YA!!! İHMALİN SORUMSUZLUĞUN İNSAFSIZLIĞIN PİŞKİNLİĞİN ADI NE ZAMANDAN BERİ AZRAİL OLDU!!! BELKİ DE KURTARILABİLECEK BİR KİŞİYİ KAYBETTİK. TÜ KAKA AZRAİL SENİ!!! NASIL VİCDANLAR RAHATLADI MI??? OOOLDU İİİ GÜNLER. AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI VE AKILSAĞLIĞI DİLERİM.UMARIM HAKLARINI ARARLAR...ALLAH YARDIMCILARI OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
İşin çözümü çok basit. Ölenin yakınları havayolunu mahkemeye verecek, havayolu kusurlu olanı bulup öne sürecek, kusurlu olana dava açılacak. Yüklü tazminat talep edilecek. Kusurlu olam yöneticiler/görevliler yüksek meblalı para cezasına ve uzun hapis cezasına çarptırılacak. İşin sadece küçük fakat önemlü zorluğu var. Bunları sadece Atatürk yapabilirdi, ve o artık yok ve onun yüzde bir kararlılık ve yüreği olan yok ülkemde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KEYF ~ 10 yıl önce
ICAO denetlemesinde,DHMİ tam not almıştı,SHGM ise bir sürü bulguyla bir sürü tenkit almıştı.Şimdi,tam not alan DHMİ de böyle bir hata yapılıyorsa,ICAO tarafından bir sürü eleştiri alan,tenkit edilen SHGM nasıl DHMİ yi hangi bilgi ve kabiliyetle denetlesin?DHMİ de olan hadise elbette vahim bir hadisedir ancak münferit bir hadise olduğunu umuyorum.Bu gibi hizmetler konusunda eksiğimiz olursa,yarın öbürgün meydana gelebilecek daha büyük hadiselerde faciaya davet çıkarılır.Bunun hesabınıda ne insanlara ne de Allha'a veremeyiz,rezil oluruz.Aman ne olur dikkat!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000