15 Mayıs 2012, Salı 08:44:38

AYNI UÇAKLA GERİ DÖNDÜ

Türkiye-Hollanda diplomatik ilişkilerinin 400. yılı etkinlikleri kapsamında konser vermek için Amsterdam'a giden ünlü sanatçı Arif Sağ, burada pasaport polisinden gördüğü muameleyi protesto ederek, havaalanından geri döndü...
  • Türkiye de ve tüm dünyada tanınan alanında ekol olmuş sanatçıya bu şekilde muamele yapılması tamamen art niyetli bir davranış. Bende onlarca defa pasaport kontrolünden geçtim, 3 defa da schipol havaalnında ama hiç bu şekilde bir muamele ile karşılaşmadım. Arif Hoca'yı kabullenmeyip karşı çıktığı için gönülden destekliyorum.
  • bravoo
  • yeşil pasaport var diye VİP muamelesi mi göreceksiniz.pasaport polisi o soruları herkese sormak zorunda.görevini yapıyor.zaten şu yeşil pasaport ayrımcılığı sona ermeli.havaalanında elinde yeşil pasaportu gözümüze soka soka gezen bir sürü kıytırık tip var.kendilerince havalara girmişler.bu arada insanımız gerçekten yurtdışında ettikleri ile haklı bir tepki görüyorlar.
  • cokta tınnn hollandalılar için

 

Kültür ve Sanat Vakfı Kulsan'ın Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerinin 400.yıl etkinliğinde Promanade Orkestrası ve şehir korosu ile birlikte başkent Amsterdam'da sahne almak için Hollanda'ya gelen sanatçı Arif Sağ, Schiphol Havalimanı'ndan aynı uçakla geri dönerek Hollanda'yı protesto etti.

Pasaport polisinin kendisini sorguya çekmesine sinirlenen Arif Sağ, “Hollanda'yı protesto ediyorum, birkaç gün önce de prova için geldiğim bu ülkede bana aynı muameleyi yaptılar, o zaman geri dönmemiştim fakat şimdi geri dönüyorum" diyerek Hollanda'yı protesto etti.

Yeşil pasaport sahibi Arif Sağ'ın, Perşembe günü prova için Amsterdam'a geldiğini ve yine aynı sorularla sorgulandığını söyleyen KULSAN Vakfı Müdürü Adnan Dalkıran, “O zaman Arif Sağ yine tepki göstermiş fakat Hollanda'ya giriş yaparak provalara katılmıştı. Arif Sağ, dün gerçekleşen etkinliğimize katılması için THY'nin 11.40 tarifeli uçağı ile Amsterdam'a geldi. Fakat yine Schiphol havalimanında görev yapan pasaport polisinin sorgulamasına takıldı. Yaşadığı olaya sinirlenen Sağ'da, geldiği aynı uçakla geri dönerek Hollanda'yı protesto etti" dedi.

Dalkıran, başkent Amsterdam'ın Konser Sarayı'nda dün gerçekleşen etkinliğe 800'ü aşkın kişinin katıldığını, Arif Sağ'ın Hollanda'yı protesto ederek geri dönmesi sonrasında büyük hayal kırıklığı yaşandığına değinerek, “Bu etkinliğimizin duyurusunu aylar önce yapmıştık. Hollanda'nın farklı kentlerinden olmak üzere bir çok kişi Arif Sağ'ı dinlemeye gelmişti. Yaşanan bu olay hem bize, hem de seyirciye hayal kırıklığı yaşattıö diyerek bir hayli moralsiz olduklarını söyledi. (CNN Türk)

AYNI UÇAKLA GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

cenk ~ 6 yıl önce
Türkiye de ve tüm dünyada tanınan alanında ekol olmuş sanatçıya bu şekilde muamele yapılması tamamen art niyetli bir davranış. Bende onlarca defa pasaport kontrolünden geçtim, 3 defa da schipol havaalnında ama hiç bu şekilde bir muamele ile karşılaşmadım. Arif Hoca'yı kabullenmeyip karşı çıktığı için gönülden destekliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
bravoo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
*** ~ 6 yıl önce
yeşil pasaport var diye VİP muamelesi mi göreceksiniz.pasaport polisi o soruları herkese sormak zorunda.görevini yapıyor.zaten şu yeşil pasaport ayrımcılığı sona ermeli.havaalanında elinde yeşil pasaportu gözümüze soka soka gezen bir sürü kıytırık tip var.kendilerince havalara girmişler.bu arada insanımız gerçekten yurtdışında ettikleri ile haklı bir tepki görüyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
geri dönmüş ~ 6 yıl önce
cokta tınnn hollandalılar için

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000