27 Şubat 2010, Cumartesi 17:50:01

AYJET'LİLERİN MEZUNİYET COŞKUSU

Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu, Hezarfen Havaalanı’nda aileler ve okul personelinin katıldığı bir törenle 13'üncü dönem öğrencilerini törenle mezun etti.
  • Ayjet tarihinde kaptan cocugu sadece 1 kisi olan tek gruptue 13 kisiden 12 si ucmaktadadir memur cocugundan selamlar
  • Yahu Kardeşler bu dönem mezunları için üzüldüm:)Kitaye kardeşimizle okumayı başarıp mezun oldukları içinde kutluyorum.Hepsinin alnından öpüyorum:):):)
  • Her mezuniyet haberinde aynı terane.. herkes birbirine sataşmış.. birbirinizi ezip geçmeye çalışmadan şu çocukları bi tebrik edin lütfen.. ne zorluklarla mezun oluyorlar, ne kontrol uçuşlarından sınavlardan geçiyorlar haberiniz var mı? babamız pilot falan değil ama mis gibi de işe girdi benim kardeşim ayjet'ten mezun olarak.. ama sınav öncesi uykuları kaçardı evde kendi kendine otururken sorardım 'ne yapıyorsun' diye, 'kafamda uçuyorum' derdi.. çalışmadan olmuyor bu işler.. ha babamız pilot olsaydı daha rahat olmaz mıydı herşey 'evet' . sorun kendinize lütfen hanginiz karşınıza çıkan böyle bir şansı reddederdiniz.. hiç mi bi şekilde kayırılmadınız hayatınız boyunca? elinizi vicdanınıza koyun kendi zayıflıklarınızı başk
  • Öncelikle mezun arkadaşları tebrik ediyorum. Kimse onların verdiği emeği küçümsemesin. Ayrıca kaptan çocuklarına takılacagınıza simulatore çalışıpta mülakatlarda uçağı çakmayın :)))) Yada yanınıza mendil alıp gözlerinizdeki yaşları silin. Hangisi kolayınıza gelirse !!! .... Eski Ayjetli

03 Ekim 2005 tarihinde uçuş eğitimine başlayan Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu (AYJET),  bugün 13'üncü dönem kursiyerlerini mezun etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan törende kısa bir açılış konuşması yapan okul müdürü Naci Uçar, Ayjet'in eğitim hayatına başladığı günden bu yana 12 dönemde toplam 193 kursiyerinin CPL/IR ATPL (Frozen) pilot lisanslarını almaya hak kazandığını belirterek, "Bu mezunlardan 48'si THY, 29'u SunExpress ve diğerleri değişik hava yolları olmak üzere 158 Ayjet mezunu pilot, kokpitteki yerlerini aldı" şeklinde konuştu.

Uçar, "Sayısal başarıdan daha önemli olanı, Ayjet mezunu pilotlarla ilgili havayolu şirketlerinin takdir ve beğenileridir. Ayjet ailesi, yeni mezun pilotları ile Türk Sivil Havacılığı'nda büyümeye devam edecek, sivil havacılıktaki önemini ve değerini daha fazla hissettirecektir" dedi.

Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu müdürü Naci Uçar'ın konuşmasının ardından 13'üncü dönem kursiyerlerine mezuniyet belgeleri verildi. Mezuniyet belgelerini alan kursiyerlere daha sonra aileleri tarafından Ayjet brövesi takıldı.

Mezun olan kursiyerler arasında tek bayan olarak yer alan Senem Çuhacı, AirportHaber’e yaptığı açıklamada, mezun olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Sektörde erkeklerin egemen olduğu bir gerçek ama bu işi yapmak isteyen bayan arkadaşlarımızın da gelip görmelerini ve bu işi yapabileceklerini bilmelerini isterim. Uçmak anlatılmaz, yaşanır” diyerek duygularını dile getirdi.

Mezuniyet belgeleri ve bröve töreninin ardından mezun olan kursiyerler adına konuşma yapan ve Pinhani grubunun da eski davulcusu olan Olkan Sürücüoğlu, ortak duygularını, eğitim süresince kendilerine destek olan ailelerine ve bugünlere gelmelerinde büyük emeği olan Ayjet Ailesine teşekkür ederek dile getirdi.

Ayrıca Sürücüoğlu’nun, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 14 ATPL sınavın toplamında ortalama 98,9 puanlık dereceyle bu alanda bir rekor kırdığı da öğrenildi.

Ayrıntılar bu akşam saat 20:00'da Airport TV Ana Haber Bülteni'nde olacak...

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet

Ayjet

AYJET'LİLERİN MEZUNİYET COŞKUSU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

13. Donem ~ 5 yıl önce
Ayjet tarihinde kaptan cocugu sadece 1 kisi olan tek gruptue 13 kisiden 12 si ucmaktadadir memur cocugundan selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yahu Kardeşler bu dönem mezunları için üzüldüm:)Kitaye kardeşimizle okumayı başarıp mezun oldukları içinde kutluyorum.Hepsinin alnından öpüyorum:):):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Her mezuniyet haberinde aynı terane.. herkes birbirine sataşmış.. birbirinizi ezip geçmeye çalışmadan şu çocukları bi tebrik edin lütfen.. ne zorluklarla mezun oluyorlar, ne kontrol uçuşlarından sınavlardan geçiyorlar haberiniz var mı? babamız pilot falan değil ama mis gibi de işe girdi benim kardeşim ayjet'ten mezun olarak.. ama sınav öncesi uykuları kaçardı evde kendi kendine otururken sorardım 'ne yapıyorsun' diye, 'kafamda uçuyorum' derdi.. çalışmadan olmuyor bu işler.. ha babamız pilot olsaydı daha rahat olmaz mıydı herşey 'evet' . sorun kendinize lütfen hanginiz karşınıza çıkan böyle bir şansı reddederdiniz.. hiç mi bi şekilde kayırılmadınız hayatınız boyunca? elinizi vicdanınıza koyun kendi zayıflıklarınızı başk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Öncelikle mezun arkadaşları tebrik ediyorum. Kimse onların verdiği emeği küçümsemesin. Ayrıca kaptan çocuklarına takılacagınıza simulatore çalışıpta mülakatlarda uçağı çakmayın :)))) Yada yanınıza mendil alıp gözlerinizdeki yaşları silin. Hangisi kolayınıza gelirse !!! .... Eski Ayjetli

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000