24 Temmuz 2013, Çarşamba 16:59:20

AYÇİN'DEN ÜYELERE MESAJ: "BÖYLE OLSUN İSTEMEZDİK"

Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, sendika üyelerine seslendi. Ayçin, "Sendika içerisinde grevde gözüküp arkadan iş çevirenler var" imasında bulundu.
  • İki gün önceki yorumlarıma ilaveten : yazılan yorumları dikkatle okuyorum.Bakın önce bazı gerçeklerli anlayalım : Biz part- time çalışanlar olarak THY yönetinden sendiya karşı kışkırtan HİÇKİMSE yok.Hayal aleminde yaşayan ve böyle düşünen insanları, maalesef akıl düşkünlüğüne kapılmış,kul hakkına girdiğini fark etmiş ancak kendine bunu itiraf etmek yerine saldırma politikasını seçmiş kişiler olarak görüyorum.Ben hala görevime devam ediyorum ancak şuan askıya alınan arkadaşlarım için derin üzüntü duyuyorum sizin gönlünüzün kıyından bile geçmeyen duygular bunlar maalesef.O insanlar çalışmak isteyen insanlar,onları hor görmeyin.Hadi bakalım burdan çağrıma kulak verin madem part - time arkadaşlarla bi sorununuz yok,çağrım : İşleri askıya alan arkadaşlarımız için maaşlarımızdan 100'er TL verelim.Bi havuz oluşturalım,o arkadaşların eksiklerini giderelim,dayanışma ruhunu gösterelim birbirimize destek olalım sendiya olmak yerine.Hanginizin eli cebinize gider acaba,merakla bekliyorum...
  • Part time bir kabin memuru olarak söylüyorum ki bizim ne grevdekilerle ne onunla ne bununla derdimiz yok, bizim suçlu ilan edilmemiz çok saçma. Bizler de mağduruz bunu göremiyor musunuz? Bizde cahil insanlar değiliz elbette biliyoruz grev varken işçi alınamayacağının ancak siz greve çıktığınızda bizler çoktan işe kabul edilmiştik, eğitim alıyorduk. Grev kırıcılık yapan biz değiliz, yönetimdir. Neden bizlere saldırıyorsunuz uçuşlarda bizi ezme çalışmalarınız egonuzu yeterince tatmin etmiyor mu?
  • Hic ya bu amirleri de anlamiyorum. 3 aylik ucucuyum 2 tane amiri sikayet ettim ve biri kinama cezasi aldi. Ucusta bana ben ve ben gibi part time larin yuzunden grevin basarisiz oldugunu soyledi. Ben de benim greve cikmak gibi bir hakkim yok ama sizin var siz ciksaydiniz bi kisi bir kisidit ise yarayabilir demistim. Gidip beni rapor yazmis ben de her seyi anlattim ve khb beni hakli buldu amire de sacma davranisindan dolayi kinama cezasi verdi. Eger emeklilik yasiniz yaklastiysa bizimle fazla takiayin sevgili amirler ;)
  • Greve ckarken on gorulu olup sendikaya sorsaydnz? Greve katilan insanlarA grev suresince madddi yardmda bulunacak misiniz diye.ben sahsen sormustum ve Mustafa Yağcı"tuzugmzde boyle bir yardm yoktur ve soz konusu degildir ancak3-5 kisi bizimle grevde kalrsa tabiki o zaman yardmci oluruz demisti. Su anda gevciler hic bagrmasin.kulaktan dolma bilgyle greve gidecegne bakirkoy deki sendikaya kalkip gelseydiniz Ve yine greve ckmadan sorsaydnz aradgnz cogunluk olusur mu yada olustu mu diye.kem kum cvplarinla yuzlesirdnz. Sendika hesaplari artk kontrol edilemez,sayistay bile denetleyemez cunku grevden 3saat sonra bankada bloke edilmis paralar hesaplara gecti. Grev ilan etmis bir sendikanin yasal olarak denetlenmesi imkansz. Part time lar icnde yapilack birsey yok.sendika sizi muhattap almaz cunku uyelgnz yok.sirketin otununa bilmeden alet oldnz. Yıl sonuna kadar mecbur bekleyeceksnz.

Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, grevin 71'inci gününde sendika üyelerine seslendi.

Sendika Başkanı Atilay Ayçin, grevde olan Türk Hava Yolları çalışanlarının sayısının küçümsenmemesi gerektiği ifade ederek, sabırla beklemelerini söyledi. Ayçin, mücadelelerinin zaferle sonuçlanacağını iddia etti.

İşte Atilay Ayçin'in o açıklamaları:

 

AYÇİN'DEN ÜYELERE MESAJ: "BÖYLE OLSUN İSTEMEZDİK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (95)

Part - Time Ninja ~ 5 yıl önce
İki gün önceki yorumlarıma ilaveten : yazılan yorumları dikkatle okuyorum.Bakın önce bazı gerçeklerli anlayalım : Biz part- time çalışanlar olarak THY yönetinden sendiya karşı kışkırtan HİÇKİMSE yok.Hayal aleminde yaşayan ve böyle düşünen insanları, maalesef akıl düşkünlüğüne kapılmış,kul hakkına girdiğini fark etmiş ancak kendine bunu itiraf etmek yerine saldırma politikasını seçmiş kişiler olarak görüyorum.Ben hala görevime devam ediyorum ancak şuan askıya alınan arkadaşlarım için derin üzüntü duyuyorum sizin gönlünüzün kıyından bile geçmeyen duygular bunlar maalesef.O insanlar çalışmak isteyen insanlar,onları hor görmeyin.Hadi bakalım burdan çağrıma kulak verin madem part - time arkadaşlarla bi sorununuz yok,çağrım : İşleri askıya alan arkadaşlarımız için maaşlarımızdan 100'er TL verelim.Bi havuz oluşturalım,o arkadaşların eksiklerini giderelim,dayanışma ruhunu gösterelim birbirimize destek olalım sendiya olmak yerine.Hanginizin eli cebinize gider acaba,merakla bekliyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
part time ~ 5 yıl önce
aksine sendikaya mutlaka katılın diyen amirler, memurlar var... sana yüzde yüz katılıyorum. Ben geçen yıl ağustosta başvurdum ve 15 Mayıstan sonra imzaladığım için boşa çıktım. Grev mi vardı geçen yıldan bu yana.
P/T ~ 5 yıl önce
Part time bir kabin memuru olarak söylüyorum ki bizim ne grevdekilerle ne onunla ne bununla derdimiz yok, bizim suçlu ilan edilmemiz çok saçma. Bizler de mağduruz bunu göremiyor musunuz? Bizde cahil insanlar değiliz elbette biliyoruz grev varken işçi alınamayacağının ancak siz greve çıktığınızda bizler çoktan işe kabul edilmiştik, eğitim alıyorduk. Grev kırıcılık yapan biz değiliz, yönetimdir. Neden bizlere saldırıyorsunuz uçuşlarda bizi ezme çalışmalarınız egonuzu yeterince tatmin etmiyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Part timr ~ 5 yıl önce
Hic ya bu amirleri de anlamiyorum. 3 aylik ucucuyum 2 tane amiri sikayet ettim ve biri kinama cezasi aldi. Ucusta bana ben ve ben gibi part time larin yuzunden grevin basarisiz oldugunu soyledi. Ben de benim greve cikmak gibi bir hakkim yok ama sizin var siz ciksaydiniz bi kisi bir kisidit ise yarayabilir demistim. Gidip beni rapor yazmis ben de her seyi anlattim ve khb beni hakli buldu amire de sacma davranisindan dolayi kinama cezasi verdi. Eger emeklilik yasiniz yaklastiysa bizimle fazla takiayin sevgili amirler ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gercekler ~ 5 yıl önce
Greve ckarken on gorulu olup sendikaya sorsaydnz? Greve katilan insanlarA grev suresince madddi yardmda bulunacak misiniz diye.ben sahsen sormustum ve Mustafa Yağcı"tuzugmzde boyle bir yardm yoktur ve soz konusu degildir ancak3-5 kisi bizimle grevde kalrsa tabiki o zaman yardmci oluruz demisti. Su anda gevciler hic bagrmasin.kulaktan dolma bilgyle greve gidecegne bakirkoy deki sendikaya kalkip gelseydiniz Ve yine greve ckmadan sorsaydnz aradgnz cogunluk olusur mu yada olustu mu diye.kem kum cvplarinla yuzlesirdnz. Sendika hesaplari artk kontrol edilemez,sayistay bile denetleyemez cunku grevden 3saat sonra bankada bloke edilmis paralar hesaplara gecti. Grev ilan etmis bir sendikanin yasal olarak denetlenmesi imkansz. Part time lar icnde yapilack birsey yok.sendika sizi muhattap almaz cunku uyelgnz yok.sirketin otununa bilmeden alet oldnz. Yıl sonuna kadar mecbur bekleyeceksnz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000