12 Mart 2013, Salı 08:47:37

AVUSTRALYA'DAN THY'YE ÇAĞRI VAR

Avustralya Viktorya Hükümeti İnovasyon ve Turizm Bakanı Louise Asher, Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Melbourne arasında direkt uçuş başlatmasını isteyerek, ”Türkiye’nin hızla büyüyeceğini görüyoruz. Türkiye uçağında yerimizi erkenden almak istiyoruz” dedi.
  • Kısa dönemde çok mümkün görünmüyor. Bu uçuş için 3 tane 777 ayırmaları gerekir ki şu an mümkün değil. Kiralandığı söylenen 7 tane 777 geldiğinde olabilir ama THY nin bu yeni 777'ler için önceliğinin Avustralya olduğunu sanmıyorum. Rekabet çok yüksek, Avrupalı hiçbir şirket uçmuyor artık Avustralya'ya, Emirates adeta hanedanlık kurmuş durumda ki Qantas'ı bile sindirdiler. Bence THY için açılması çok daha önemli olan hatlar var. Mesela Amerika hatları... Çünkü servis kalitesi THY'nin en güçlü olduğu noktalardan biri. Amerika hatlarında asıl rakipleri olan Avrupa şirketlerine servis kalitesiyle üstünlük sağlayabiliyor. Ama Okyanusya rotasında rakibi körfez şirketleri, Singapur, Malezya, THAI ve Çin şirketleri olacak ki bunlara karşı servis kalitesi üstünlüğü yok. Ayrıca özellikle körfez şirketleriyle fiyat anlamında da rekabet etmesi kolay değil.
  • hangi ucak ile ucacakmis? sacma sacma yorumlar yapiyor. oyle gelip gezmek sonrada ayip olmasin diye yorum yapmak demec vermek istemisler
  • Valla insallah seferler baslar lafla kalmaz umarim emiretes bile ucuyor yani
  • istanbul-sydney direk uçuşu kaldırabilir mi arkadaşlar??

Asher, Türkiye’ye geniş bir Avusturalyalı heyetle geldiklerini, İstanbul’u 60 Avusturalyalı şirketle ziyaret ettiklerini ve birçok açıdan Türkiye’nin dinamik ekonomisini çok etkileyici bulduklarını anlattı. Melbourne’de yaklaşık 300 bin Türk’ün yaşadığını, bu açıdan bakıldığında THY’nin direkt uçuşunu Sdyney yerine Melbourne’e yapmasının çok daha karlı olabileceğine işaret eden Asher, Türkiye ekonomik büyümesini sürdüreceğine inandığını belirterek, şunları kaydetti:

”THY ile görüşme yapıp Melbourne’e direkt uçuş başlatmalarının isteyeceğiz. Eğer direkt uçuş başlarsa ikili ticaretimiz büyük oranda katlanarak büyüyecektir. Eğitim alanında da fırsatlar var. Türk öğrencilerinin Avusturalya’da eğitim görmesini istiyoruz. Türk üniversiteleriyle mesleki eğitim için anlaşmalar yapılmak istiyoruz.”

AVUSTRALYA'DAN THY'YE ÇAĞRI VAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Uçak yok ~ 5 yıl önce
Kısa dönemde çok mümkün görünmüyor. Bu uçuş için 3 tane 777 ayırmaları gerekir ki şu an mümkün değil. Kiralandığı söylenen 7 tane 777 geldiğinde olabilir ama THY nin bu yeni 777'ler için önceliğinin Avustralya olduğunu sanmıyorum. Rekabet çok yüksek, Avrupalı hiçbir şirket uçmuyor artık Avustralya'ya, Emirates adeta hanedanlık kurmuş durumda ki Qantas'ı bile sindirdiler. Bence THY için açılması çok daha önemli olan hatlar var. Mesela Amerika hatları... Çünkü servis kalitesi THY'nin en güçlü olduğu noktalardan biri. Amerika hatlarında asıl rakipleri olan Avrupa şirketlerine servis kalitesiyle üstünlük sağlayabiliyor. Ama Okyanusya rotasında rakibi körfez şirketleri, Singapur, Malezya, THAI ve Çin şirketleri olacak ki bunlara karşı servis kalitesi üstünlüğü yok. Ayrıca özellikle körfez şirketleriyle fiyat anlamında da rekabet etmesi kolay değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poland ~ 5 yıl önce
Keske herkes senin gibi bildigi konularda yorum yapsa bilmedigi konudada otursa birsey yazmasa. O zaman bu site daha bi anlamlı olurdu.
a ~ 5 yıl önce
hangi ucak ile ucacakmis? sacma sacma yorumlar yapiyor. oyle gelip gezmek sonrada ayip olmasin diye yorum yapmak demec vermek istemisler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insallah ~ 5 yıl önce
Valla insallah seferler baslar lafla kalmaz umarim emiretes bile ucuyor yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bile?? ~ 5 yıl önce
Emirates bile derken????
beoing 777er ~ 5 yıl önce
istanbul-sydney direk uçuşu kaldırabilir mi arkadaşlar??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
77 ci ~ 5 yıl önce
direk uçuşu kaldırır ama kargo almadan ve yolcu kısıtlamasıyla ancak
direk ~ 5 yıl önce
Hayır. Sefer 777 ile yapılırsa (ki başka bir alternatif yok) bir duraklama yapmak gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam planlananda Jakarta üzerinden uçmak. Eğer yeni kiralanan 777 ler arasında 777-200LR varsa o zaman direk uçulabilir. Ama Istanbul-Avustralya arası çok uzak, direk uçmak çok mantıklı değil bence.
hayırlısı ~ 5 yıl önce
bu arada kiralanacak 7 adet 777 işi yatmış diye duydum

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000