12 Ocak 2013, Cumartesi 09:52:07

ATLASJET 2013'TE FRENE BASMAYACAK

Atlasjet, iç hatlardaki 5. uçuş noktası Adana’ya olan seferlerine bu sabah başladı. 07:55'te Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapan Adana seferini Adanalı baba-oğul pilotlar Kaptan Pilot Mecit Tugal ile Gökhan Tugal gerçekleştirdi.
  • Ya hu şu Mehmet Uyar'ı da müdür yapmışınız yaa.Zaten iflah olmazsınız siz...
  • Baba otul ucun tabi bizim babamiz memur dimi gokhan?? Sol koltukta baba sagda ogul ne guzel bizde krediler borclar
  • Herkes fiyata bakar yemeye icmeye koltuk aralığına değil ıslah tutunurlar Adana'da talep çok insanlar Atatürk havalimanı icin THY ve onur air den farklı firma bekliyorlarrr
  • Elazig uçuşlarını da bekliyoruz.

Türkiye’nin köklü havayolu şirketlerinden Atlasjet, 2013 yılında başlatma kararı aldığı Adana seferlerine bu sabah Atatürk Havalimanı’ndan KK 30 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağı ve 78 yolcusuyla başladı.

Atlasjet'in ilk Adana seferini Adanalı olan baba-oğul pilotlar Kaptan Pilot Mecit Tugal ile Gökhan Tugal gerçekleştirdi.

Uçuşa katılanlar arasında Atlasjet’in çiçeği burnunda yöneticisi İcra Kurulu Başkanı Sami Alan da vardı.

Uçağın Adana’ya inmesinin ardından Adana Vali YardımcısI İbrahim Avcı uçağın altında yolcuları karşıladı. Çiçek takdim edilmesinin ardından temsili olarak kurdele kesimi yapıldı. Gelen yolcu salonunda ise yöresel folklör ekibi sunduğu gösteriyle keyifli anlar yaşattı.

Daha sonra bir tanıtım kokteyli düzenleyen Atlasjet’in bu davetine Adana Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katıldı.

Vali Yardımcısı İbrahim Avcı’nın konuşmasıyla başlayan toplantıda Avcı şunları kaydetti; ‘Türk Havacılığı artık son derece gelişme potansiyeline sahiptir. Uzaklar yakın olmuştur. Adana Havalimanı bakıldığında her yıl 500 bin yolcu artışa geçmiş ve geçen yıl sonu itibariyle toplamda 3 milyon 756 bin yolcuya hizmet vermiştir. Bu Türk insanın havacılıkla barıştığının bir göstergesi. Çünkü alternatifler çoğaldı. Rekabet gelince yolcus sayısı da arttı. Atlasjet’in şehrimize fark getireceğini inanıyoruz ve hayırlı olmasını diliyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum’ dedi.

Adana seferlerinin şehir için son derece önem arz ettiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Zihni Aldırmaz ise; ‘Gitmek isteyip de uzak gördüğümüz  yerler artık çok yakın. Şehrimiz çok önemli potansiyele sahip durumda. Çukurova Havalimanı projesi bu potansiyele büyük katkı sağlayacak. Atlasjet’i tebrik ediyorum ve buradaki geleceği gördükleri için teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

‘YOLCUSUNU EN ÇOK SEVEN HAVAYOLU BİZİZ’

Tanıtım toplantısında son olarak söz alan Atlasjet İcra Kurulu Başkanı Sami Alan iddiaları açıklamalarda bulunarak ‘bizim farkımız var’ dedi.

Alan; ‘Adana seferleri için başta THY olmak üzere seçenekler mevcut. Burada düşünülmesi gereken şey bizim buraya farklı olarak ne getirdiğimizdir. Bizim bir farkımız var. Bu da yolcusunu en çok seven havayolu şirketi olmamızdır. Çünkü bir yolcumuzun söylediklerine ve düşüncelerine kulak veriyoruz. Onları dinliyoruz’ dedi.

‘YOLCUMUZ NE İSTİYORSA ONU YAPIYORUZ’

Yolcuların fikirlerinin son derece önemli olduğunun altını çizen Sami Alan, ‘Yolcu zamanında kalkış istiyor. İşte biz bu konuda lider durumdayız çünkü yüzde 94 kalkış oranıyla en çok zamanında kalkış yapan şirket durumundayız.
Yolcu bagajını kaybetmek istemiyor. Bir yolcunun Atlasjet’te bagaj kaybetme oranı binde 1 ihtimal bile değildir. Bu konuda da lideriz.

Bizim toplumuzda ikramdan ücret alınması kültürümüze aykırı bir durumdur. Biz sıcak ve soğuk ikramdan ücret talep etmiyoruz. Bu yurt dışı kültüründe böyle olabilir ama bizim toplumuzda hoş karşılanmaz. Ayrıca THY dışında business class hizmeti veren tek özel havayolu yine Atlasjet’tir.

Yolcu rahat seyahat etmek istyor. Bizim koltuk aralıklarımız 77 santimetre. Ücreti de buna uygun şekilde belirlendi. Örneğin 100 koltuktan 90’ı iki basamaklı ücretlerle satılıyor. Zaten son duyurularımızda santimi 1 lira olarak satıldığını da açıkladık.

Sunduğumuz hizmetlerden biri de araç kiralama hizmeti. Uçuşundan 7 gün önce haber veren yolcumuza 49 liraya araç kiralama imkanı sunuyoruz. Uçtuğu gün bilgi vermesi halinde bu rakam 69 lira oluyor. Ayrıca business uçan yolcumuza şoförlü VIP araç tahsis ediyoruz. 10 kez iç hat uçan bir yolcu bizden 1 iç hat uçuşu kazanıyor. Özet olarak bizim hizmetimiz 1. Sınıf ama fiyatımız 3. Sınıftır’ şeklinde konuştu.

Toplantı sonrasında AirportHaber’in sorularını yanıtlayan Sami Alan, iç hatlarda sıkıntı çeken şirketler kervanına katılmayacaklarını ve kar edeceklerini belirtti. Alan, ‘Daha önce de dediğim gibi bizim farkımız var. Biz yolcularımıza daha rahat, daha seçenekli uçuş imkanı sağlıyoruz. Bahsettiğim hizmetleri bizim dışımızda uygulayan bir başka şirket yok. Bu nedenle amacımız en iyi hizmeti verip karşılığını almak’ dedi.

2013 yılına yeni seferlerle başlayan Atlasjet’in bu kadarla kalmacağını ifade eden deneyimli yönetici Alan, ‘Planlarımız ve çalışmalarımız devam ediyor. Sefer sayılarımız bu kadarla kalmayacak. Şimdiden açıklayamam ama 2013 yılında uçacağımız nokta sayısını 20’ye çıkaracağız’ dedi.

Adana’nın hem tarihi hem de önemli potansiyele sahip bir şehir olduğunu belirten Alan, buradaki potansiyelin farkında olduklarını ve çok doğru bir karar verdiklerininin altını çizdi.

Atlasjet Havayolları 15 Ocak’ta Atatürk Havalimanı’ndan Gaziantep, 18 Ocak’ta Kayseri ve Sabiha Gökçen’den 22 Ocak’ta Van, 29 Ocak’ta Kars seferlerine başlayacak.

©AirportHaber

ATLASJET 2013'TE FRENE BASMAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

SAMİ ALAN !!! ~ 5 yıl önce
Ya hu şu Mehmet Uyar'ı da müdür yapmışınız yaa.Zaten iflah olmazsınız siz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saw ist.müdürü ~ 5 yıl önce
hayırdır bir tarafına mı dokundu.kimliğini açıktan yaz da görüşelim...
Baba ~ 5 yıl önce
Baba otul ucun tabi bizim babamiz memur dimi gokhan?? Sol koltukta baba sagda ogul ne guzel bizde krediler borclar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yer Hostesi ~ 5 yıl önce
Herkes fiyata bakar yemeye icmeye koltuk aralığına değil ıslah tutunurlar Adana'da talep çok insanlar Atatürk havalimanı icin THY ve onur air den farklı firma bekliyorlarrr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elazig Sevdalısı ~ 5 yıl önce
Elazig uçuşlarını da bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doyumsuzlar ~ 5 yıl önce
Onur air, thy ve pegasus yetmedi heralde size

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000